*[Relacja/Samochód] Jelcz 272 MEX - MPK Łódź

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 863
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Z kalkami to była całkowicie jednorazowa sprawa. Projekt zrobiłem biegiem w Corelu i podesłałem dosłownie rzutem na matę koledze z Forum (swoją drogą serdeczne dzięki za dobrą wolę i pomoc ;-) ) do jednorazowego wydrukowania. Jak coś z nimi sknocę - poprawek już nie będzie...
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2130
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 147

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

jacob pisze:Możliwe, że zastosuje zwykłe paseczki barwionego na czarno grubego papieru wklejane w otwór. Może jakiś drut
Witaj,
nigdy tego nie robiłem, więc pomysł natury teoretycznej; gruba nitka? czarna (cienka) gumka recepturka?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
gnam
Posty: 48
Rejestracja: ndz lis 16 2008, 20:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gnam »

Ja próbowałem użyć izolacji z przewodu o odpowiedniej średnicy naciętej wzdłuż. I w owe nacięcie wsuwałem szybę... jedyny problem jaki zauważyłem to problem z doborem kleju, CA typu "kropelka" powodował "szron" na szybach.
Więcej nie kombinowałem, bo trzeba kadłub najpierw wyposażyć.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 863
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć. Raczej ani nie nitka ani gumka recepturka. W Nysie był to kabelek od twardego dysku, tutaj chyba się nie sprawdzi. Sprawa wyjaśni się w swoim czasie tj. kiedy do tego etapu się dowlokę, ale dzięki za sugestie. Na razie znowu szlifowanie i wyrównywanie tego i owego - żona zaczyna mnie podejrzewać o jakieś schorzenie umysłowe z tym "piłowaniem" :shock:
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 863
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć.
Czas na drobną aktualizację. Prace lakiernicze przy nadwoziu trwają nadal. Aby nieco odpocząć od nich zabrałem się za koła. W tym przypadku największe wyzwanie stanowią dla mnie Trilexy (po nich będzie zabawa z bieżnikiem). Jak na moje umiejętności to mocno skomplikowany i trudny element. Na zdjęciach pokazuję obecny stan prac. Tradycyjnie to drugie podejście - pierwsze poszło do kosza, a to zobaczymy...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jakiś czas temu pawelelka77 podesłał mi namiar na budowaną przez słowackiego modelarza Škodę RTO link, który swój model oparł na bazie wycinanki z ADW. Wychodzi mu świetnie, a relacja na bank zainteresuje osoby zainteresowane tematem. Swoją drogą ciekawie się ułożyło, że ja buduję MEXa na bazie czeskiego modelu, a Słowak w oparciu o polski model.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
tomo11
Posty: 578
Rejestracja: pt sty 07 2005, 16:23
Lokalizacja: CHORZÓW
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomo11 »

Koła wyszły rewelacyjnie szczególnie felgi, nie umie od nich oderwać oczu.
Skończone- SU45, Jelcz Vecto, ET22, Neoplan CITYLINER N 1216 HD, Lokomotywa SP45, Ghostbusters ECTO-1A
Awatar użytkownika
gnam
Posty: 48
Rejestracja: ndz lis 16 2008, 20:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gnam »

Mam propozycję metody na bieżnik... jeszcze nie próbowałem bo niedawno wymyśliłem.
Nie jestem pewny jakiego kształtu powinna być kostka bieżnika, ale jak mnie pamięć nie myli były to romby.
Myślę, że można to by było wykonać tak...
owijamy koło siatką o oczku wielkości tejże kostki, następnie nakładamy jakąś kleistą wolno schnącą masę np rzadka szpachlówka, gęsta farba, jakiś klej czy pasta do zębów ( pozdrawiam inspiratora). Czekamy aż lekko podeschnie i zwiąże się z podłożem by można było ową siatkę delikatnie zerwać tak by w miejscu jej spoczynku powstała szczelina. Po usunięciu siatki trzeba by było całość dobrze wysuszyć i zabezpieczyć przed uszkodzeniem.
Co Ty na to?
Ostatnio zmieniony ndz sty 15 2012, 20:37 przez gnam, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

gnam pisze: rąby.
Wszyscy obserwują tę relację z zapartym tchem, pewnie wielu zastosuje pokazane w niej ciekawe pomysły. Ale co to są te "rąby", bo jakoś nie kumam?
Awatar użytkownika
gnam
Posty: 48
Rejestracja: ndz lis 16 2008, 20:44

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gnam »

Kopnięty kwadrat
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

kierownik pisze: Ale co to są te "rąby", bo jakoś nie kumam?
Janku, gdybyś wiedział - co to jest "pszejcie dla pirsych" (ostatnia kartkówka w gimnazjum), to wiedziałbyś - co to są "rąby".
Kolega się przejęzyczył ... :-)

Jacob, sory ... fajny model się szykuje.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
ODPOWIEDZ