"COSIK" R-27 Cyklon

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

"COSIK" R-27 Cyklon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Po ukończeniu Halnego pył opadł pora coś na szybko sprawdzić,
Modelik wykonany będzie w 99% w standardzie, żadnego ubarwiania, żadnej waloryzacji, i oczywiście żadnego.. i tutaj zabrakło mi słówka... chodzi o malowanie białych krawędzi... no ależ mam sklerozę :D
No to dajemy foteczki, są jakie są, nie chce mi się bawić żaby były ładniejsze tylko mają pokazać stan na dany moment :D, Dawno nie kleiłem w standardzie, ależ to szybko idzie :D Aha ta plama to CA tak mi troszeczkę kapnęło ... cóż tak już zostanie.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pt maja 06 2011, 9:06 przez b_milek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YoQuieroFumar
Posty: 40
Rejestracja: sob mar 13 2010, 11:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: YoQuieroFumar »

Mógłbyś mi wytłumaczyć co ma na celu takie podejście do tematu? Szczególnie, że po Halnym należałoby się czegoś innego spodziewać.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Zdecydowanie R-27 Cyklon.
Zasiadam więc na widowni i będę bacznie obserwował.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

To taki mój zamysł, oraz wymysł i jak to powiada piękna płeć w moim domku takie widzi misie moje, a wynika to z słów które pisałem w końcowej części mojej relacji z Halnego i tam wystąpiło słowo Cosik, tak więc jest cosik, oraz chęć sprawdzenia czy niektórzy modelarze z forum trafią z odpowiedzią. W odpowiedzi na pytanie bądź raczej stwierdzenie, że powinno się spodziewać czegoś innego, model jest w skali 1:100 i jest dość prosty do wykonania. W miarę szybko się nad nim pracuje w standardzie, i mam zamiar skończyć go dość szybko przynajmniej część napokładową, bo sam kadłub będzie wykonany w sposób przedstawiany u Tomasza D oraz innych forumowiczów, ponieważ ta część modelu nie prezentuje się za ładnie po wykonaniu w standardzie. oraz, tak jest to przymiarka do projektu dużo większego o którym wspominałem już w relacji Halnego, a mianowicie chodzi o żaglowiec mam do wyboru dwa, i pewne jest to, że model ten będą wybiegały znacznie dalej poza granice standardu, z masą waloryzacji oraz malowania od początku. Mam nadzieję że udzieliłem bardzo wyczerpującej odpowiedzi, dlaczego założyłem takie prowadzenie relacji :D
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Ostatnia aktualizacja dzisiaj...Jednak malutkie walorki się przytrafią, ciekawy jestem czy coś takiego dyskwalifikuje model już z klasy Standard

Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Zapomniałem dopisać, Tomasz D wygrywa główną nagrodę ;) miejsce w pierwszym rzędzie ;P
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Prace posuwają się powoli do przodu. Tym razem dokumentuję pracę nad kadłubem, zasada proste, okleić i do upiększania. To jedyna rzecz w tym modelu, która będzie malowana. Obmyśliłem sobie pewien plan, a mianowicie po ukończeniu oklejania poszycia dolnego, mam zamiar to zakleić z dwiema warstwami zwykłej gazety, potem pryśnięcie podkładem, na koniec przeszlifowanie... i zobaczymy co wyjdzie. Jeżeli nie wyjdzie to się to wszystko zedrze i zrobi metodą na piankę :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Balceros
Posty: 38
Rejestracja: pn mar 07 2005, 23:25
Lokalizacja: THORN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balceros »

Statek ratowniczy R-27 "Cyklon" z wydawnictwa PRO-MODEL :D
"Niepokonany Zakon"
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

b_milek sądzę że o retusz to jednak mogłeś się pokusić.
Udowadniać nic nikomu nie musisz mi masz prawo do własnego widzimisię ;-) , ale retusz by jednak znacznie poprawił ładnie wykonany standard.

Jeśli to ma być standard to może jednak dno wypadało zrobić inaczej.
Np. na pod poszyciu i przykładowo z barwionego kartonu?
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Dowcip wydawcy :D inaczej nie pasowało, nadrukowaną stroną jak przypasowałem to tak jak bym patrzył na lustrzane odbicie, przełożyłem na wszelki wypadek na drugą stronę poszycia.. tam było jeszcze gorzej.. myślę myślę i wymyśliłem odwrucę stroną zadrukowaną do wewnątrz.. i oto niespodzianka pasuje idealnie :D

Obrazek
ODPOWIEDZ