*[Relacja/Samolot] Focke Wulf 190A-8/R8 Sturmbock

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Zgadzam się ;)
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
Biafra
Posty: 144
Rejestracja: ndz wrz 20 2009, 20:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biafra »

Przyglądam się już dłuższy czas tej napince.
Sam już przerobiłem przygodę z robieniem relacji statku kartonowego dostałem zimny kubeł wody od starszych kolegów z forum i usunąłem się w cień z kartoniaczami, wychodząc z założenia, że jak się więcej nauczę to cos pokarzę i wziołem się za plastiki.

Tobie wylali już z 20 takich kubłów i nic, zero pozytywnych skótków tylko na siłę chcesz pokazać, że to TY masz rację natomiast reszta to głąby. Ogranij się, poszukaj na necie monografi, poznaj całą historię swojego modelu i dobrze się zastanów co do budowy dioramy. Paprocie z okolic równika do samolotu, który wygląda jak by go ruskie wytargały z jakiegoś bagna pod Łukiem Kurskim? To jest już całkowita przesada i brak znajomości działań wojennych podczas drugiej Wojny Światowej.

Ciekawe co tam jeszcze dodasz moze palmę?
Ukończone:
Plastik: Su-22M4 Fitter K; German Fuel Truck; B-17 Mephis Belle; Mil-Mi24A; Mil-Mi 24D, He-117 Greif;
Papier: pomnik Prypeć


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

...a już mi podobała się Twoja robota :(
Nie masz wrażenia za szybko podszedłeś do następnego etapu w modelarstwie - postarzania???
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Ile w tym wątku kontrowersji i sporów. Odnoszę wrażenie, że większość piszących tutaj posty wołałaby żebyś zatańczył hip-hop na swoim modelu i rozgniótł go na placek bo to porażka. No rzeczywiście – na razie piękny to on nie jest. Ale też nie jest jeszcze skończony. Widać, że bardzo elastycznie podchodzisz do ostatecznej koncepcji jego wykonania, co nie jest jakimś kardynalnym błędem według mnie (oczywiście dopóty, dopóki są jeszcze jakieś opcje).
A teraz kilka uwag -> jak spróbujesz na jakimś tam etapie zatrzeć (w sensie zabazgrać, zdrapać, „osmalić”) znaki identyfikujące maszynę Walthera Dhala – to jesteś w domu. Sądzę, że chcesz skleić jakąś tam fokę – nie maszynę konkretnego pilota. Teraz paprocie - są tak wszędobylskimi roślinami, że w naszych szerokościach geograficznych też je można spotkać – ale bez przesady z ich rozmiarami, na pewno na nich się nie skończy. Po prostu wybierzesz sobie jakąś scenerię z regionu ówczesnych działań wojennych i tam umiejscowisz „akcję” dioramy. Z twoim zacięciem do błocka to bagno chyba wchodzi w grę. Wtedy taki rozbity i umaźglany samolocik mógłby ładnie się prezentować. Tyle tylko, że wtedy może niepotrzebnie robiłeś te wnęki – mam na myśli charakterystyczny widok samolotu po lądowaniu na brzuchu z pogiętym śmigłem (a może zaryty nosem z ogonem ku górze – nie wiem). W każdym razie w takiej sytuacji powinieneś już myśleć o podstawce i dopasowywać model do podstawki i vice versa. To bardzo ważne, przygotować to i przemyśleć wcześniej podstawowe założenia. Jeszcze raczej nie jest na to za późno więc bierz się za nie. Swoją drogą może już taką „mgławicową” koncepcję masz – może warto więcej o niej napisać? Oceń siły na zamiary – żebyś nie poleciał na naturze (roślinki, krzaczki itp.).
Walcz dalej, zobaczymy co z tego wyjdzie. Wziąłeś sobie kawałek bardzo, bardzo trudnego zadania do zrobienia i dodatkowo obmyślasz koncepcję na bieżąco. Karkołomne to wszystko – ale życzę powodzenia. Obyś go tylko skończył. Wtedy popatrzysz sobie na swoją pracę i wnioski wyciągniesz.
Awatar użytkownika
Łysy OMG
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 13 2008, 1:14
Lokalizacja: Niemce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łysy OMG »

Przypomniało mi się jak kiedyś mój kolega kleił TS-11 Iskra z plastiku, cośtam mu nie wyszło to ułamał skrzydła i uznał że to model łodzi podwodnej:)))))) Swoją drogą, robiąc relację na tym forum nie wolno robić większych błęów, a jeśli się je robi to:
a) trzeba pokornie uznać wyższość innych
b) trzeba mieć nerwy ze stali
Przykro mi, że nieuznanie krytyki przez Sokoła spowodowało taki konflikt, ale z drugiej strony to komentowanie (moje także) mogłoby być troszkę delikatniejsze. Zresztą, nie ja tu jestem guru, to tylko taka moja mała sugestia.
Pozdrawiam, Maciej:)
Awatar użytkownika
sokol363
Posty: 110
Rejestracja: wt sty 05 2010, 19:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sokol363 »

Po dłuższym nie aktualizowaniu robię upgrade mojego tematu.
Model ukończny. Łopaty do piasty i kołpak do silnika zamontowane na sucho tak jak i dodatkowy zbiornik paliwa tyle że ten zamocowany plasteliną. Na zdjęciach widać wiele niedomalowań i pomyłek, ale cóż... jestem tylko(i aż) człowiekiem. Do modelu zakupiłem zestaw figurek grenadierów z wydawnictwa Dragon. Nie komentujcie tego że grenadierzy nie mogli być przy Focke Wulfie, że paprocie nie rosną gdzieś tam, bo w wieku 17 lat mało mnie to obchodzi. Pierwsza z figurek już sklejona. Jest to moja pierwszy figurka życiu. Zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Niebawem pokażę wszystkie figurki + inne suprise-y.
Pozdrawiam.
Hek!
...jestem wrogiem?
czy wroga bogiem...
Awatar użytkownika
Konieczko
Posty: 44
Rejestracja: wt kwie 22 2008, 18:32
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konieczko »

A bomba nie powinna być ufajdana?
Awatar użytkownika
Siara
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 21 2008, 11:10
Lokalizacja: Mitcham/UK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Siara »

Konieczko pisze:A bomba nie powinna być ufajdana?
Bomaba tez jest?- nie widzialem. :)

Moim zdaniem lekko przesadziles Sokol 363 z brudzeniem.
Awatar użytkownika
punto
Posty: 70
Rejestracja: ndz lut 24 2008, 14:25
Lokalizacja: Leżajsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: punto »

Czy dobrze widzę? , że zabrałeś się za zrobienie instalacji MW50?
Jakimi informacjami się podpierałeś wykonując ten zbiornik?
Czy możesz dać jakieś lepsze zdjęcie tej instalacji?

pozdrawiam
kamil12332
Posty: 18
Rejestracja: sob lut 27 2010, 10:17

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil12332 »

wyglonda jakbyś go ze śmietnika wyciągnął :D
ODPOWIEDZ