*[Relacja/Okręt] BISMARCK - A.Haliński. POWRÓT

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Dariusz
Posty: 2
Rejestracja: wt lis 02 2010, 11:20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dariusz »

Witam serdecznie wszystkich , jestem tutaj nowy ale modele sklejam już długo pierwszy był ORP "Ślązak" z MM, także sklejam ten model, ale! Art to co ty wyprawiasz z tym modelem! Ja nie mogę znaleźć zawiasów hangarów na samoloty, podpowiedz na której stronie je przeoczyłem .. czuję się taki malutki wielki szacunek! W pierwszym momencie zwątpiłem, ale prace w stoczni po roku przerwy ruszyły! Wiadomość dla Ciebie taka że mam całe dno- jest Twoje :-]
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Dariuszu, po pierwsze,
jak tu zacząć…
Aaaaa wiem, dno mi trza…to czerwone :D
Zaraz do Cię piszę lista. Moc pomocy na tym świecie doznaję.

Po drugie… jak tu zacząć…
zawiasów w wycinance nie ma, nie ma też stu innych detali, ale właśnie o to chodzi. Cały w tym urok, aby skorupa była ok, a reszta to inwencja twórcza w o oparciu o materiały źródłowe. To kręci „tygrysów”

Powodzenia w budowie i jak trzeba pomocy, to wal jak w dym.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Jak wspomniałem, po wysłuchaniu Waszych wskazań, postanowiłem nie malować poszycia dna (na razie, a może potem wcale).
Przerzuciłem się na dziób i tak to idzie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Problematyczną „kaczą” oklejkę (od „Brzydkiego kaczątka” a nie od polityki), bezpiecznie udało się zerwać. W oczekiwaniu na dostawę od darczyńców, okręt dorabia się podstawki (te nogi będą przykręcone do osobnej deski):

Obrazek
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Osobiście nie podobają mi się podstawki w postaci dwóch kołków :lol: i wydaje mi się że lepiej taki okręt prezentował by się na podstawce zrobionej w postaci kilbloków. (zaznaczam że jest to moje prywatne zdanie) ;-)
Awatar użytkownika
ramm
Posty: 512
Rejestracja: śr lut 06 2008, 0:46
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramm »

Nie wiem jaką wartość wnoszą poszczególne komentarze, ale mnie się nie podobają te łączenia widoczne na czarnym pasie, o dziwo łączenia dna są ekstra i mi w ogóle nie przeszkadzają ..
P.S Komentuje to co widzę na zdjęciach, zapewne "w realu lepiej to wygląda"
☠Rock Honor Ojczyzna☠
Awatar użytkownika
Cnk
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 01 2010, 11:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnk »

Witam! Jestem tu nowy, ale już od dłuższego czasu obserwuje tą relację. Musze przyznać że idzie znakomicie. Może kilka słow o mnie. Ja sam modele składam od kilku dobrych lat, chociaż miałem teraz 4-letnią przerwę. Z racji ze idzie zima a ja bede miał ogrom wolnego czasu postanowiłem że też się nim zajmę. Zawsze fascynował mnie ten model. Nawet kupiłem go z Małego Modelarza ale że po złozeniu ma tylko 84cm i po wstępnych oględzinach jakoś nie podoba mi sie kolorystyka, jest jakby taka ''biedna, wyblakła'' więc kupiłem Bismarcka z Wydawnictwa A.Halińskiego. Od 3 tygodni robie ten właśnie model jak i również zdjęcia z postepów. Zastanawiam się czy nie zrobić relacji (pytanie do was czy ktoś będzie nią zainteresowany) jeżeli tak to z miłą chęcią to zrobie. Jak patrze na to co wyprawia Art to musze przyznać że bardzo mi to pomoze.
PS. Gdyby było zainteresowanie bismarckiem z małego modelarza to chętnie odprzedam, w stanie idealnym i nienaruszonym.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Cnk pisze:.. Zastanawiam się czy nie zrobić relacji (pytanie do was czy ktoś będzie nią zainteresowany) jeżeli tak to z miłą chęcią to zrobie. ...
Jak się ma co pokazać to się pokazuje i już; zaczynaj więc Waść ;-)
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Posty: 2250
Rejestracja: pt mar 05 2004, 14:48
Lokalizacja: ZIELONA WYSPA PEŁNA OWIEC
x 135

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Szydercza Gała »

Chyba pierwszy raz w życiu zgadzam się z Ramm-em :haha: Art zapomniałeś chyba, jak z reszta wielu początkujących kadłubowców, że choć w czasie oklejania denna część poszycia podwodzia jest najbardziej widoczna, to dla końcowego efektu modelu jest w zasadzie bez znaczenia i właśnie tam można robić wszelakie fiku-miku, aby dno w swojej "bocznej" części i na ŁĄCZENIU DNO-BURTA było perfect, bo w zasadzie tylko tam jest widoczne.
NUR FüR MASON!!!!! :haha:
ZŁO SQUAD
WSPÓŁZAWODNICTWO RACJONALIZATORSKIE- DŹWIGNIĄ POSTĘPU TECHNICZNEGO!
NIE OTWIERAM MINIATUREK !!!
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Odnośnie podstawki.
Przyznam, że miałem zgryza jeszcze przed rozpoczęciem budowy.
Tradycyjną – wręgową –wykluczyłem (ta wydaję się być właściwa dla żaglowców).
Tomasz, okręt na torach (kilbloki)?? ;-)

Moim zdaniem podkładka powinna być jak najmniej widoczna. To co widzicie, jest z poziomu ok. 1,8m. Zazwyczaj modele – jak i ten – stoją nieco niżej, tak przy „poziomie morza”, dlatego tej podstawki nie będzie prawie widać. I tak osiągnę zamierzony cel.
Ponadto determinantem było wyprowadzenie przewodów od reflektorów (ale przy torach też pewnie by się dało).
Dodatkowo uważam, że takie rozwiązanie ułatwi dostęp do okrętu podczas jeszcze długich prac, da luz na narzędzia i cały z tym związany „bajzel”.

Oczywiście w przypadku podkładki, może kiedyś tam ją zmienię na inną.


Co do łączeń na pasie linii wodnej (Ramm, Pan Gała).
Ta różnica kolorów pasa burty i poszycia dna, skłoniła mnie do coś z tym zrobienia. Założyłem, że okleję ten pas cienkim, barwionym w masie, jednolitym czarnym pasem. Papier ten używam np. do uszczelniania łączeń: nadbudówka – pokład, tak jak było na BISie prawdziwym. I uwierzcie, jest on tak cienki, że spaja się z poszyciem.

Biorąc pod uwagę powyższe, staram się przy łączeniach oklejek, aby były one najlepsze tuż poniżej czarnego pasa, tam, gdzie będzie je widać najlepiej – nawet kosztem małej szczeliny na owym pasie (przy zachowaniu prostolinijności).
Zwróćcie uwagę, że jest to szkielet laserowy, starałem się równo go spasować i oszlifować, a mimo wszystko trochę trzeba „docinać” oklejki. No cóż, efekt skali?
Ale na tym przecie polega sprawa, aby rozwiązywać problemy.
Dzięki za rzeczowe wskazania.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BALROG »

Art
zobacz jakiego smaczka nabrała by podstawka w stylu czegoś takiego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na zdjęciu tylko jedna jest z deseczka ale posiadam deseczki do reszty a jest ich koło 400 jak nie więcej
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
ODPOWIEDZ