Duch modelarskiej współpracy

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

Duch ...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Do czegoś Wujek teraz się przyzna ...
Poszedł wczoraj spać i we śnie dopadł go Duch . Podający się za Ducha Modelarstwa / ? / .
I kłócił się zawzięcie . Na temat "czarnego" co na pewno wygląda na "szare" . I nic to że "czarne" było "czarne" .
On nie dyskutował z Wujkiem . On dyskutował z faktami .
Długo i zawzięcie . Wujek pamiętał Go z lepszych czasów , weselszych i optymistycznych .
Tymczasem zmienił się nie do poznania .
Na szczęście sen nie trwał długo , bo Wujek się obudził .
Jednak nie będzie chyba wcale próbował zasypiać obawiając się ... że znów go dopadnie , ten lub jakiś inny .

Krótkie reasume :

ŹLE SIĘ DZIEJE W PAŃSTWIE DUŃSKIM ...

Gdyby ktoś z szanownych kolegów modelarzy nie zorientował się o czym piszę ... to piszę o tym że niedługo nie będzie na Forum atrakcyjnej relacji bez awantury . Wystarczyło spojrzeć na frekwencję . Z jedenastu zrobiło się szybko trzydziestu użytkowników . Przykre . Tradycyjnie Polskie .

Prawdziwy duch modelarstwa cierpi niestety ...
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Drogi Wujku!
Nawiązując do ducha modelarskiej współpracy mógłbyś w relacji dotyczącej Willys'a zaprezentować sposób na klejenie klejem BCG dużych powierzchni?? Chodzi o to, że próbowałem już parę razy i zawsze efekt mam pomarszczony, a patrząc na maskę rzeczonego Willys'a dostaję już napadów drgawek i depresji widząc taką piękną gładź.
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jeta »

Wujek pisze:ŹLE SIĘ DZIEJE W PAŃSTWIE DUŃSKIM ...
Wujaszku, ten duch musiał być rzeczywiście paskudny bo zmienił twoje postrzeganie świata na czarne. Proponuję inne spojrzenie na sprawę. Świat nie jest tylko biało-czarny ale na szczęście posiada jeszcze wiele odcieni szarości. To dzięki tym odcieniom jest taki ciekawy i nie trąci monotonią. To dobrze jeżeli ludzie mają własne poglądy i stają w ich obronie. Nawet jeżeli czasami bronią niesłusznych racji, to też dobrze. Świadczy to bowiem o ich zaangażowaniu. Najgorsza jest obojętność. Dopóki dysputy toczą się w ramach ogólnie akceptowanych norm nie można im niczego mieć za złe. Lekko podniesiony ton to rzecz zwyczajna w czasie takich dyskusji. Gdyby nie różnice poglądów forum jako takie nie miałoby sensu. Jednomyślność już przerabialiśmy i niewiele dobrego z niej wynikło. Osobiście bardzo sobie cenię osoby mające własne zdanie, nawet jeżeli jest ono całkowicie odmienne od mojego. Jeszcze bardziej cenię sobie takie dyskusje gdzie rozmówcy potrafią przyjmować argumenty drugiej strony, co właśnie miało miejsce w rzeczonym przypadku. Tak więc Wujaszku przepędź tego ducha "na cztery wiatry" i spójrz na świat przez bardziej różowe okulary... :)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Taaaaaaaaaa jest !
Już go zaczynam pędzić ... znaczy przepędzać . :)
Lubię sobie pozrzędzić . Jak każdy "hamulcowy" zresztą .

Różowych mi nie trza ... :haha:
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Co to TEMATU tego postu, to moge smialo napisac, ze duch wspolpracy modelarskiej nie ulotnil sie ze snow wujkowych i wcale nie straszy :)
Ostatnio podrzucil mi materialy (caly numer Aero) w ktorym byla monografia A-10 do ktorego sie przymierzam i boje sie zaczac :D
Takze ostatnio ten wlasnie duch podrzucil skany tejze monografii drugiemu uzytkownikowi tego forum, ktory takze mial ochote je wykorzystac w swojej pracy - bo modelarstwo trzeba nazwac praca.

To mowilem ja - kopajt - ktory mowi, ze duch modelarskiej wspolpracy jest miedzy nami, bo sami o niego dbamy...
Mowie wam - bez nas jego nie bedzie, wiec dbajmy o to, zeby mu bylo tu dobrze...
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

A jednak ... te różne INNE duchy nie śpią Kopajt .

Ja Ci to mówię - Wujek .

I przeszkadzają w klejeniu i skupieniu się na wspaniałym hobby jakim jest modelarstwo .
Takie ... weźmy na ten przykład ... duchy piratów co wyginęli . Pomo .
A zaśpiewali by se te duchy piratów szantę jaką . Podobno muzyka łagodzi obyczaje i uspakaja ... prawie tak jak klejenie .

A ile czasu zmarnowanego zaoszczędzić można ... Hej .
Awatar użytkownika
piotr73
Posty: 132
Rejestracja: sob maja 22 2004, 16:13
Lokalizacja: Zabrze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr73 »

A ja bardzo na tego ducha współpracy liczę bo przymierzam się do pewnego pojazdu, tylko materiałów jakby za mało. O czasie nie wspomnę...
ORP Czujny - TEN
...potwór nadchodzi...

Żeby wszystko tak łatwo sklejało się jak modele...
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Wujku...
Osobiscie wujka nie znam, choc bym byl rady poznac i porozmawiac o tym i o owym... nawet i o duchach niecnotach, ktore powoduja miespokojne sny wujka...

Na takie cos mam tylko jedna rade - moja kochana mama kiedys mi mowila tak:
"Jesli ktos mowi - nie przerywaj. Jesli nie chcesz sluchac - po cichu odejdz"

Po kilku latach dopiero zrozumialem, jakie to bylo glebokie...



Z usmiechem pozaziemskim o odcieniu dardanelskim dla wszystkich tych którzy moga powstrzymac sie od bicia piany :)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Ten o którym , jak mniemam , wspominasz jeszcze duchem tak całkiem nie jest . :mrgreen: .
Jeszcze nie zeszedł był "śmiertelnie" - :aniol:

Jeśli tylko będzie w stanie to doradzi . Konkretnie . W odpowiednim czasie i miejscu . Jak go tylko przywołasz .
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

:zeby: Czytam to wszystko i się zastanawiam czy to po polsku napisane czy zamierzacie udowodnić że koło jest kwadratem. A może to mój umysł otępiał od natłoku informacji w tym wątku :?: Poczytam dalej może coś mi pojaśnieje.....
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
ODPOWIEDZ