Uwagi n/t głosowania w Grand Prix Kartonwork

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Uwagi n/t głosowania w Grand Prix Kartonwork

Post autor: Tomasz D. »

Ostatnimi dniami zauważyłem dziwne zjawisko rejestrowania się na forum nowych użytkowników tylko w celu oddania głosu w Grand Prix. Idąc dalej tym tropem postanowiłem troszkę bliżej przyjrzeć się temu zjawisku i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się po sprawdzeniu tych właśnie osób w głosowaniu że głosując na różne modele istnieje dziwna prawidłowość że każda z tych osób oddała maksymalną ilość punktów na ten sam model :!: :!: co więcej, sprawdzenie numerów IP wskazuje że ci forumowicze pochodzą z jednego miejsca w w kraju :!: :!:
Nie będę wskazywał na ten konkretny model, który ostatnimi dniami dostaje taką ilość punktów (chętni mogą to sobie sami sprawdzić) oraz skąd głosujący pochodzą ale sytuacja ta jest skromnie mówiąc żenująca. Wiem że nie powinno się zmieniać zasad konkursu i całego głosowania w czasie jego trwania ale też nie powinno dopuszczać się sytuacji która może doprowadzić do wypaczenia wyników Grand Prix.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

Post autor: Kat »

No to trzeba zrobić ograniczenie że w głosowaniu mogą brać udział tylko ci użytkownicy którzy się zarejestrowali powiedzmy miesiąc przed rozpoczęciem głosowania, jak jeszcze nie wiadomo który model się zakwalifikuje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
milocha
Posty: 135
Rejestracja: wt gru 18 2007, 0:48
Lokalizacja: Warszawa/Parczew

Post autor: milocha »

Panie Admin a może na przyszłość trzeba będzie pomyśleć o jakiś ograniczeniach typu np: staż na forum min 3 mieś, min 30 postów.
Na pewno tak drobne ograniczenie poprawi uczciwość głosów.
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

Post autor: Precyzyjny »

Może jakiś "przyjemniaczek" poprosił, by cała klasa na niego zagłosowała albo znajomi. Co prawda nie naruszyli oni regulaminu, ale zmienia to istotnie sens i wynik tej zabawy.
Ja bym poszedł dalej i wprowadził regułę, że w Grand Prirx za XXXX rok mogą brać udział tylko te osoby, które zostały zarejestrowane do 31 grudnia XXXX roku i są czynnym uczestnikami forum, czyli mają po ileś tam wpisów.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
BALROG
Posty: 639
Rejestracja: pt lis 18 2005, 11:51
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post autor: BALROG »

precyzyjny dokładnie jestem takiego samego zdania
I mam nadzieje że w dogrywce zostanie to uwzględnione :twisted:
KIBOU DAKE WA SHINJITE !!!!!!!!!!!!
Elco 80' Torpedo Boat PT-596
SCHNELLBOT S-100
Awatar użytkownika
Jeta
Posty: 980
Rejestracja: ndz mar 02 2003, 13:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Jeta »

Jestem lekko zszokowany. Przed laty uprawiałem morskie żeglarstwo regatowe i wiele biegów długodystansowych przebiegało zarówno dniem jak i nocą. Boje nawrotne często stanowiły obiekty morskie odległe od brzegu o dziesiątki mil i docierało się do nich w nocy. W zasięgu wzroku nie było żywego ducha, ciemność jak u murzyna w d... a i tak nikomu nie przyszło do głowy by skrócić sobie drogę i nie ominąć boi. Honor żeglarski liczył się ponad wszystko. Jakże skacowany musi być ktoś kto ma świadomość łamania reguł gry. Współczuję takiej osobie.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Post autor: Tomasz D. »

Masz rację Balrog, w dogrywce trzeba by lekko zmienić zasady i wykluczyć z głosowania osoby zarejestrowane po dacie ogłoszenia konkursu.
Awatar użytkownika
milocha
Posty: 135
Rejestracja: wt gru 18 2007, 0:48
Lokalizacja: Warszawa/Parczew

Post autor: milocha »

Tomasz D. pisze:Masz rację Balrog, w dogrywce trzeba by lekko zmienić zasady i wykluczyć z głosowania osoby zarejestrowane po dacie ogłoszenia konkursu.
Proponuje to zrobić jeszcze w pierwszej turze, nic nie szkodzi dopisać taki komunikat a przez dwa dni to może "ktoś" jeszcze nabroić.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

Post autor: Grzegorz75 »

Powiem tyle : ostrokątnie żałosne . Zwykła zabawa- dla odskoczni i posuwać się do takich środków ? Słabe ...
Awatar użytkownika
admin
Posty: 305
Rejestracja: sob mar 01 2003, 23:34

Post autor: admin »

Nie pozostaje nic innego jak zmodyfikować regulamin.
Na chwilę obecną, decyzją administracji, pod uwagę zostaną wzięte tylko głosy oddane przez użytkowników zarejestrowanych przed datą 04 Maj 2009.
Zablokowany