[RELACJA]FSO M.-20 "WARSZAWA" (MODELIK)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

mar0237
Posty: 47
Rejestracja: ndz kwie 20 2008, 14:10

[RELACJA]FSO M.-20 "WARSZAWA" (MODELIK)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mar0237 »

witam wszystkich forumowiczów
jest to pierwsza relacja
model jes gotowy w ok 80 %
obszerniejsza relacja prowadzona od początku
znajduje się tu
http://www.sklejmy.com/viewtopic.php?t=2055
zdjęcia ze stanu na teraz
zostało mi jeszcze cały prawy bok detale i zderzaki
Obrazek Obrazek
Liczy się tylko starannie wykonany model.
Awatar użytkownika
stazi
Posty: 132
Rejestracja: śr lip 14 2004, 22:40
Lokalizacja: Iława

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stazi »

z tego co zobaczyłem to szyby ci brudem zarosły ;-) są jakieś takie mniejsze;-)
Awatar użytkownika
michel
Posty: 45
Rejestracja: pt lut 01 2008, 17:47
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michel »

Czas w jakim "to" skleiłeś jest naprawdę imponujący. Chociaż na jego widok przypominają mi się słowa mojej polonistki "co autor chciał przez to powiedzieć"
Warszawka wygląda jak kompromis między pojazdem pancernym, a cywilnym. Zamiast koła na dachu zrobić wieżyczkę z CKMem i było by super.

Musisz trochę więcej poświęcać czasu na 1 model, wyrób hurtowy nie wychodzi najlepiej. Życzę więcej cierpliwości i poświecenia w pracach nad dalszymi projektami.
Raduss
Posty: 128
Rejestracja: wt cze 14 2005, 21:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raduss »

Pojazd pancerny ??? Ale z zimmeritem lub innym cementowym pancerzem. ;-)

A co do słów wszystkich polonistek , to mam do nich awersję, ja zawsze myślałem co innego niż autor.
W tym przypadku jest podobnie.
Awatar użytkownika
bleriot
Posty: 120
Rejestracja: ndz kwie 17 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bleriot »

człowiek ma 15 lat a czy wy tyle mieliscie? ja tak. Oi!
Never shall I fail my comrades
Awatar użytkownika
krisbaum
Posty: 22
Rejestracja: ndz gru 16 2007, 17:24
Lokalizacja: Chorzów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krisbaum »

Czas w jakim "to" skleiłeś jest naprawdę imponujący. Chociaż na jego widok przypominają mi się słowa mojej polonistki "co autor chciał przez to powiedzieć"
Warszawka wygląda jak kompromis między pojazdem pancernym, a cywilnym. Zamiast koła na dachu zrobić wieżyczkę z CKMem i było by super.

Musisz trochę więcej poświęcać czasu na 1 model, wyrób hurtowy nie wychodzi najlepiej. Życzę więcej cierpliwości i poświecenia w pracach nad dalszymi projektami.
Jesteście prześmieszni.
Pozwolę se nieskromnie zauważyć, iż na forum są ludziska na różnym stopniu zaawansowania. Ja sam kleję modele dwumetrowe. Tzn. z odległości dwóch metrów wyglądają niczego sobie ;)
Jeżeli będziecie wyśmiewać każdego młodego adepta sztuki modelarskiej za kilka lat na forum nie będzie nowych Precyzyjnych, ani innych userów, których umiejętności potrafią wpędzić początkującego w depresję :D
Konstruktywna krytyka - czemu nie. Ale głupie naśmiewanie się...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Też mi się wydaje że w wieku 15 lat wybierając w dodatku tak trudny model nic lepiej zrobić się nie uda . Przynajmniej widać że nie jest to chwalenie się modelem taty . Czego się sam przy tym nauczysz to twoje .

Całkiem nieźle jak na modelarski początek , następnym razem wybierz coś łatwiejszego w kształtach i na tym się koncentruj . Projektowanie natomiast zostaw sobie na później .

Wujek .
Raduss
Posty: 128
Rejestracja: wt cze 14 2005, 21:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raduss »

Gdyby nie ten mały cytat:
"a tak apropo doświadczenia: skleiłem już parę modeli Modelika i kilka z internetu ale te z internetu wyrzuciłem do kosza bo to beznadzieja, początkujący i dość łatwe modele "
- w którym autor pisze, że nie dla niego są już modele proste dla początkujących, to z całą pewnością zgodziłbym sie z Wami.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

No tak ... teraz dopiero po twoim wpisie Raduss prześledziłem linkowany wątek . Włos się jeży .
A " koń jaki jest każdy widzi " . Po sklejeniu kolejnych modeli na takim samym poziomie trudno będzie ogarnąć bezmiar i ogrom zgromadzonych doświadczeń . Lepiej stwierdzić że jest się doświadczonym modelarzem i nie pokazywać nic ... przynajmniej złudzenia się zachowa .

Wujek .
mar0237
Posty: 47
Rejestracja: ndz kwie 20 2008, 14:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mar0237 »

uprzejmie informuje iż dziś byłem w sklepie budowlanym po papier ścierny i kupiłem najmniejszy jaki mieli czyli 300 4,80 za arkusz i jeden 180 no chyba nie kupie 40 :lol:
teraz pracuje nad sylwetką warszawy to co zawaliłem w lewej strony czyli te krowie żebra i zapadnięte drzwi są w fazie "naprawy"
prawą stronę skończyłem wczoraj nie trzeba szpachlować wg. mnie dobra robota a z resztą ocenicie sami jak dam zdjęcia czyli dziś wieczorem jak skończę
dach gładki jak pupa niemowlęcia co by tu mówić to co zepsułem staram się dziś naprawić
a jak wyjdzie to już ocenicie już wy
pozdrawiam Marcin.
Liczy się tylko starannie wykonany model.
ODPOWIEDZ