I-16 Relacja.

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Phantom

I-16 Relacja.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

Witam!

Jest to moja pierwsza relacja. Model który wybrałem jest prosty do sklejenia.(chciałem odpocząć od ciężkich bojów z mustangiem):lol:
Nie będę rozpisywał się o jego historii itp. :roll:. Iszak którego sklejam pobrałem ze strony "kartonowe modele". Model jest w malowaniu Fińskim.
Skala 1:48, u mnie troszkę większa, podziałka umieszczona w opracowaniu ma 10cm, na moim arkuszu wyszło 14,5 :oops:.

ale do rzeczy: Efekt moich prac:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Różnica ubarwienia na garbie spowodowana jest tym, że zaimpregnowałem go lakierem(model strasznie niszczy się w trakcie budowy)Planuje go całego pokryć lakierem. Na razie skleja się całkiem sympatycznie, zobaczymy co będzie dalej.:D

Pozdrawiam! :pice:
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 148
Rejestracja: czw lis 27 2003, 10:43
Lokalizacja: Pabianice/PLL

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinS »

No to zycze powodzenia. Wybrales bardzo sympatyczny do klejenia modelik. Jedyny problem na, ktory ja przy nim trafilem to przejscie kadlob skrzydlo. Jak narazie twoja praca wyglada fajnie i trzymaj tak dalej. Ktory to model w twojej karierze?
Pozdrawiam
MarcinS
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

Witam!

Dzięki za pierwszą odpowiedź w mojej relacji! :pice:
Nie wiem czy moje klejenie można nazwać karierą. Mam co do tego szczere wątpliwości. :lol: Nie licząc rozgrzebanego mustanga, od którego odpoczywam jest to mój drugi modelik. Co do tego przejścia kadłub-skrzydło
też tam miałem problemy. Ale to pewnie moja wina. Musiałem jeszcze szlifować wręgi, bo były za duże do poprawnego oklejenia na nich poszycia.
Dalsze fotki z tej powiedzmy relacji :lol: najprawdopodobniej jutro.

Pozdrawiam!
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

Witam ponownie!

Prace nad modelikiem nadal trwają. Iszak dostał skrzydeł :lol:. Wyretuszowałem też niedociągnięcia oraz krawędzie spływu(zostało jeszcze lewe skrzydło). Przed retuszem pokryłem znaczną część samolociku wstępną warstwą lakieru. Zostanie porządnie polakierowany kiedy dostanie stateczników poziomych. Ale dość ględzenia, czas na fotki: :oops:

Obrazek
Tak teraz się prezentuje.

Obrazek
Widok z przodu.:-)

Obrazek
I z tyłu:-)

Obrazek
I właśnie tu widać nieszczęsny retusz, na nieszczęsnym przejściu kadłub-skrzydło.

Obrazek

Obrazek

No i na koniec coś takiego, z czego nie jestem rzecz jasna zadowolony:
Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć.
Pozdrawiam! :pice:
Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

Jak na drugi model to bardzo dobrze. Oby tak dalej i do końca :razz:
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

Cześć!!!

Do Krzyśka: Wcale nie jestem pewien czy jest aż tak dobrze, jednak dzięki za dobre słowo. Nie ma jak mobilizacja do pracy.:razz:

W hangarze prace trwają nadal. :lol: Robota idzie w wolnym tempie, jednak wciąż na przód. Od ostatniego postu, niewiele się zmieniło. poprawiłem przednią osłonę silnika(nie wiem, czy dobrze to nazwałem) :D. ponadto dodałem stateczniki i polakierowałem cały model dwa razy. Efekt? papier jest mocniejszy, samolot lekko błyszczy.

Czas na fotki.
Obrazek

Obrazek

Z usterzenia jestem nawet zadowolony, lekko się je kleiło.

Obrazek
Tak prezentuje się poprawiona osłona silnika. poprawiłem szczeliny superglutem, pomalowałem plakatówkami, na koniec dałem grubą warstwę lakieru. Efekt taki jak na fotce :lol:

Obrazek

I reszta fotek:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

wreszcie udało mi się zrobić w miarę nie rozmazane zdjęcia:lol:

Pozdrawiam i liczę na uwagi!:pice:
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Coraz lepsze fotki, coraz więcej sklejone - oby tak dalej :)
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
ODPOWIEDZ