Jaką Cyfrę nabyć ?????

wszystko o fotografowaniu i prezentacji modeli

Moderatorzy: kartonwork, Bartosz B.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goblin
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 28 2004, 18:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: goblin »

Polecam aparaty cyfrowe Olympusa. Optyka w jaką są wyposażone nie ma sobie równych wśród pozostałych cyfrowych aparatów kompaktowych (konkurencją dla nich mogą być jedynie produkty Agfy). Aparaty Olympusa perfekcyjnie oddają barwy fotografowanych obiektów, a zdjęcia są rewelacyjnej jakości.
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

I co, Bartek, decydujesz się na ten aparat? Te zdjęcia z relacji... No, nie są rewelacyjne, ale chyba nawet niezłe jak na ten sprzęt, tzn. spodziewałem się, że będzie gorzej. Dostrzegasz chyba jednak, że do fotografowania modeli za bardzo się ten aparat nie nadaje? Nie da się nim pokazać żadnego szczegółu, a i zdjęcia całości nie są odpowiednio wyraźne. Kolory też często wyglądają na nieco przekłamane.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Goblin ..." Olympus nie ma sobie równych ... jedynie Agfa ... "

Przesadzasz . Wiele jest aparatów robiących dobrze zdjęcia ...:(
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Wujek Andrzej pisze: Przesadzasz . Wiele jest aparatów robiących dobrze zdjęcia ...:(
Hehe - tu sie nie zgodze... Zaden aparat sam nie zrobi dobrego zdjecia ;)
Do tego to potrzebny jest czlowiek stojacy za nim... jesli czlowiek nie pomysli jak zrobic ladne zdjecie, to nawet jak by mial aparat za 25.000 zl, to i tak zrobi brzydkie :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Otóż to Kopajtku . Otóż to ...

Tak już od roku prawie obserwuję wymianę spostrzeżeń na temat fotografii i fotografii cyfrowej .
Wszyscy gonią za Zeiss-owska optyką i udawadniają jej przewagi .
Pewnie że Rolls-Roys lepszy od malucha . Tylko że w fotografii kompromisów trzeba . Akurat fotografia cyfrowa z jej możliwościami zwłaszcza kompromisów wymaga .
A jak by do tego podejść jak do fotografii artystycznej ... to w ślepy zaułek można trafić .
Na dowód tego że wiem co piszę na zdjęciu "kawałek" rodzinnej tradycji ... :usmiech:
Awatar użytkownika
goblin
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 28 2004, 18:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: goblin »

Wujek Andrzej napisał:
Przesadzasz . Wiele jest aparatów robiących dobrze zdjęcia ...:(
Zatem odsyłam Wujka do testów magazynów CHIP lub PCWK i proszę sobie tam porównać parametry i możliwości poszczególnych typów i marek aparatów cyfrowych. Jesli tabelki nie przekonują co do jakości uzyskiwanych fotografii to na płytach CD dołączonych do tych czasopism można sobie obejrzeć zdjęcia wykonane tymi aparatami :roll: . I niech mi Wujek nie odpisuje o tym, że dobre zdjęcie zależy też od fotografującego bo miałem okazję wykonać fotografię kilkudziesięcioma róznymi cyfrówkami :!: :!: :!:
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:usmiech: ... Załóżmy że : nie wiem , nie znam się , nie mam pojęcia , zdjęcia robię aparatkiem który wg. ogólnych kryteriów jest dziadowski , maleńki , kompaktowy , beznadziejny z malusieńkim obiektywkiem .
Wszystkie beznadziejne , mało artystyczne , nie wiem co to balans bieli ... i te jakieś tam inne ... nie czytuję czasopism o tematyce fotograficznej .

Moim hobby jest MODELARSTWO , nie fotografia . Aparat to jedynie narzędzie ... nie interesuje mnie . Ma działać i nie sprawiać kłopotów .

Fajnie z Wujkiem pogadać ... nie ?
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

No ale to co, Goblinie, że niby kolorystyka zależy tylko od aparatu? A monitor/wydruk? To wszystko jest dość względne.

Poza tym na stronie Chipa pod względem jakości obrazu kolejność jest następująca:
HP
Nikon, Konica-Minolta
Canon, Olympus

Rankingi mogą być tylko wskazówką, bo różne modele tej samej marki mogą mieć zupełnie inne właściwości. No i trzeba patrzeć też na inne parametry niż jakość obrazu. Choćby cenę.

Aparat należy sobie dobrać taki, jakie mamy potrzeby. Jeżeli np. chcemy często pstrykać modele, to musi być porządne makro. Jeżeli ktoś ma zapędy ornitologiczne, to bez 10x zooma optycznego będzie kiepsko. Itp., itd. :)

A i tak najbardziej liczy się fotograf.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Swingerze - to co jest na stronie chipa, to tylko zalezy od tego, ktory producent wiecej zaplaci za reklame...
Nie ma teraz gazety, ktora by robila "wiarygodne" testy... takie testy mozna sobie robic samemu jak ma sie dostep do roznaego rodzaju sprzetu.... ale nie mozna sie sugerowac "Kupionymi" testami...

Z mojej strony to juz zaczyna schodzic poza glowny temat..., co nie zmienia faktu, ze slabym sprzetem niektorych rzeczy sie nie da przeskoczyc...
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
goblin
Posty: 17
Rejestracja: śr lip 28 2004, 18:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: goblin »

Dobrze że się Wujek przyznał :).
Fajnie z Wujkiem pogadać :D :!:

Swinger, zgadzam się z Tobą że ostatecznie kolorystyka fotografii zależy nie tylko od aparatu, ale także od szeregu innych czynników jak choćby monitor na którym zdjęcie będzie oglądane, drukarki z której otrzymamy wydruk, czy papieru na jakim ten wydruk otrzymamy. Pragne zwrócić Twoją uwage na jeden drobny szczegół: wszystkie testy aparatów odbywają się w identycznych warunkach. I to zarówno dotyczy ustawień aparatu jak: czułość matrycy, przysłona, prędkość migawki itp, jak i warunków zewnętrznych jak: warunki oświetleniowe, odległość od fotografowanego przedmiotu itp. Poza tym "ocena" jakości obrazu dla HP, Nikona są tylko o 2 (słownie:dwa) punkty wyższe od oceny jakości obrazu Olympusa na 100 możliwych. Jak znajdziesz chwilkę czasu to przelicz sobie ilość modeli Olympusa w pierwszej dziesiątce rankingu. Chyba nie znalazły się tam przypadkowo podczas gdy pozostałefirmy załapały się w "śladowych ilościach". Zobacz też ranking POWER i również możesz policzyć jak wyżej. Tak przy okazji to Nawet 12 krotny zoom nie sprawdzi się przy kiepskiej optyce aparatu. Tak więc sugerowanie się napisem na korpusie odnośnie wartości zoom bez wiedzy na temat jakości i wykonania optyki aparatu jest :haha: .

Pozdrawiam opozycję :) :!:
ODPOWIEDZ