Niszczyciel rakietowy projektu 956 A - Besstrashny - 1/200

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Dziwne, bo w systemie mam czcionki z cyrylicą, na przykład w Wordzie mogę z nich korzystać, a w Corelu nie.

gulus
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

TTF to tylko jeden z typow czcionek. Poza tym sa jeszcze OTF i PS1. OTF wstawia sie bezposrednio do systemu (tak jak TTFy) natomiast PostScripty trzeba instalowac ATM'em. Nalezy uwazac bo PS1 sklada sie z 3 plikow, oczywiscie jak to zwykle w windowsach, nazwy plikow nie maja nic wspolnego ani z nazwa czcionki ani z pozostalymi plikami tej samej czcionki.

Corel o ile wiem nie obsluguje Unicode a Word tak. Z tad mozesz nie widziec pewnych czcionek, takich jak bi-di czy double-byte. Cyrilica widac tez mu nie pasi.
Jezeli zrobisz ruski napis w AICS lub CS2, to mozna ten napis zapisac jako obiekt (outline) i w ten sposob przeniesc do Corela.
Awatar użytkownika
yaa
Posty: 206
Rejestracja: pt paź 31 2003, 17:50
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: yaa »

Okonek pisze:Czesc.
Jak okret to potrzebne sa tez bandery i proporce . Zostaly podniesione ale nie znaczy to , ze okret wyplywa w morze.
Moglbys zrobic jeszcze Wielka Gale Banderowa. Zdaje sobie sprawe, ze to moze byc pracochlonne, ale dopelniloby calosci. Okrety na galach wygladaja niezwykle dostojnie i elegancko. Tak mi sie pomyslalo, jak na to zdjecie spojrzalem:
Obrazek

Pozdrawiam.
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Pieknie to to wyglada ale w porcie na orginale . Model raczej na tym straci bo go te kolorki przyslonia . Cos podobnego jednak juz sie na modelu pojawilo ale na razie to tajemnica :rasta:
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Czesc.
Wlasnie policzylem czas jaki uplynol od wpisania pierwszego postu w tym temacie i wyszlo mi , ze po ponad 22 miesiacach dorywczej pracy nad tym modelem moge zakonczyc dzisiaj relacje z jego budowy . Aby to uczynic musialem tak jak zapowiadalem poprawic jeszcze pewne male d......le jakimi byly wyrzutnie pociskow przeciw okretom podwodnym RBU-1000 . Nie wyszly tak jak chcialem ale teraz troche bardziej przypominaja orginaly :roll:

Obrazek

Padla wczesniej propozycja podniesienia na okrecie gali banderowej ale zamiast niej podniesione zostaly dwie flagi sygnalowe . Jedna dajaca rozkaz powrotu zalogi na okret w zwiazku z wyjsciem okretu w morze a druga z prosba do kapitanatu portu o zezwolenie na ruch okretu . Po drugiej stronie masztu zalopotala flaga niemiecka bo w koncu w niemieckim porcie goscil ostatnio okret :D

Obrazek

Bardzo dziekuje wszystkim zainteresowanym , ktorzy sledzili ta relacje za uwage . Mam nadzieje , ze jesli ktorys z Was w przyszlosci zdecyduje na model tego okretu to moje wypociny beda Wam pomocne . Staralem sie wyciagnac , z tego modelu jak najwiecej co nie bylo latwe pomimo , ze ten typ okretu ma chyba najwieksza objetosciowo dokumentacje zdieciowa w sieci . Cala relacja zostanie za jakis czas wyczyszczona aby stala sie bardziej czytelna . Oczywiscie w miare wolnego czasu postaram sie porobic fotki do galeri ;-)

Dziekuje wszystkim , ktorzy sluzyli mi swoja pomoca w zdobywaniu materialow oraz tym , ktorzy sledzili ta relacje':piwo:'
pozdrawiam
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Sorry ale calkiem zapomnialem o fotce koncowej modelu :oops:

Obrazek
pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
grzegorz
Posty: 652
Rejestracja: pn lis 24 2003, 19:19
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grzegorz »

ech....hm... :-)
Obrazek
Kuba G.
Posty: 164
Rejestracja: śr cze 09 2004, 22:30
Lokalizacja: TRN
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kuba G. »

:jupi: :spoko: Bravo, Bravo....
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

fajnie oszukuje Okonek, nie?

gulus
Awatar użytkownika
Dżoana
Posty: 79
Rejestracja: wt sie 16 2005, 1:46
Lokalizacja: Wejherowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dżoana »

Ja z tych śledzących - podziwiam, cieszę oczy widokiem i gratuluję :D
Cosik pod chrzciny nowej jednostki - :piwo:
ODPOWIEDZ