MIG 29 c/1:33/WAK

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

MIG 29 c/1:33/WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Czołem!

W przypływie chwili, czas już jakiś temu, postanowiłem skleić sobie ukraińskiego miga 29. Idealnym projektem dla moich "umiejętności lotniczych" wydał mi się projekt WAKu. Nie za trudny, ani nie za łatwy. Taki w sam raz. Model z wieloma uproszczeniami. Należy raczej do mniej skomplikowanych opracowań, chociaż ma fragmenty bardzo wymagające. Ewentualne drobne przesunięcia mogą się później zemścić. Nie jest to "Hal" ale też nie MM. Kleiło się go bardzo przyjemnie i jeśli ktoś chce mieć swojego miga29 bez "miliona" części, to bardzo polecam tą wycinankę.

Przy moim tempie, budowa zajęła mi 4 m-ce. Jak zwykle, idealnie nie jest ale wydaje mi się, że raczej tragedii też nie ma ;-). Potraktowałem go trochę jako poligon doświadczalny. (co miejscami widać :zeby: ) Miguś niebawem poleci "do ludzi" i tam ma "cieszyć oko".
Zapraszam zatem do galerii, chwilowo w domowym atelier. Chociaż liczę jeszcze na jakieś "okienko pogodowe" i parę fotek w plenerze do rodzinnego albumu... :lol:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek [url=https:/ /postimg.cc/cKq3RyCc]Obrazek[/url] Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Do zobaczenia w kolejnej relacji!
Paweł
Ostatnio zmieniony sob paź 01 2022, 13:47 przez pawelelka77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

Re: MIG 29 c/1:33/WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Nie jestem migologiem, ale ten model wygląda jak Mig-29. Jak dla mnie 4 miesiące na model to zawrotne tempo, ale wszystko zależy od założeń. Bardzo dobrze go skleiłeś, prezentuje się jak solidnie wykonana kartonówka, cool :spoko:
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: MIG 29 c/1:33/WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Hmmm.... Ja też migologiem nie jestem ale wydaje mi się, że jego bryła została całkiem fajnie oddana przez autora opracowania. Dzięki Jakub!
Do galerii dorzuciłem kilka zdjęć z pleneru....
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2776
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 739

Re: MIG 29 c/1:33/WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

:spoko:

Zdjęcia plenerowe jak zawsze rządzą. :mrgreen:

Udany model. Gratuluję.
Zgadzam się, że bryła jest trafiona, uwzględniając poziom skomplikowania projektu. Czy raczej braku skomplikowania ;-)
W moim brak jeszcze podwozia i rakiet. Bryłę mam i tym samym mam porównanie z Answer/MM. Różnica jest kolosalna :haha:.

Mam wrażenie, że lekko za wysoko stoi na głównym podwoziu. Jakby przednia goleń była minimalnie za krótka. Ale tylko na niektórych zdjęciach, a te bywają zwodnicze. Muszę sE to porównać ze zdjęciami oryginalnej oryginalności, żeby to wrażenie zweryfikować, bo podwozie przede mną ;-)

Bardzo fajny. Tak to doskonała alternatywa dla chcących Miga, a niekonieczne zainteresowanych skomplikowanym AH. Zresztą WAK generalnie ma linię takich prostszych modeli. Ciekawych modeli atrakcyjnych graficznie. I chwała mu za to.


A i wg mnie niepotrzebnie wlot powietrza pod numerem 43 zaginałeś na linii.
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

Re: MIG 29 c/1:33/WAK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Gk, zdjęcia plenerowe zawsze dają mi mnóstwo radochy. No i zawsze można wybrać kilka lepszych fotek... :D
Podwozie główne jest za wysokie, nawet uwzględniając ich pochylenie względem ziemi. Golenie można skrócić o ok 3-4 mm. Patrząc z boku na linię okapowania silnika, "krawędź" górna opony powinna nachodzić na silnik i to też o ok 2mm. Wydaje mi się, że goleń przednia ma właściwą wysokość.. ale to wszystko drobiazgi. Liczy się udana zabawa. Czekam zatem na galerię Twojego miga!
ODPOWIEDZ