Węglarka wąskotorowa 60W/2 1:25

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Cieszę się że moja metoda ci się spodobała, i pochwal się swoimi kółeczkami jak już je zrobisz.
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Witam.
Chciałbym przedstawić kolejne zdjęcia z budowy węglarki, choć jakość wykonania wygląda marnie to mimo wszystko pokaże kilka zdjęć, skoro założyłem temat to wartowało by go skończyć :)

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Widzę, że projekt ostro ruszył do przodu. Powodzenia w dalszej budowie.
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Witajcie :)
Przedstawiam kolejne zdjęcia mojego wagonika, tym razem zrobiłem podłogę z deseczek, użyłem do tego celu szpatułek laryngologicznych które przyciąłem brzeszczotem na odpowiedni wymiar.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek

I mam problem a mianowicie nie mam pojęcia na jaki kolor mam pomalować wnętrze wagonu i spód podłogi? Liczę na waszą pomoc.
Mam również wątpliwości co do koloru zewnętrznego który ma być czerwono- brązowy, wybrałem dwa kolory, pierwszy: AK-Interactive -709 OLD RUST i drugi: Revell 32137 37 Reddish Brown, Mat RAL 3009. I nie wiem czy są odpowiednie.

I na koniec kilka zdjęć przedstawiających: mechanizm zderzakowy, sprzęg i ucha do mocowania plandeki.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
januszmk
Posty: 124
Rejestracja: pn lut 14 2011, 19:02
Lokalizacja: Knurów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: januszmk »

Odnośnie farb. Revell 32137 37 Reddish Brown, Mat RAL 3009 mogą odpowiadać kolorom w oryginalnym malowaniu , nawet Mat RAL 3005 wg mojej oceny nie byłby zły by pomalować zewnętrzną stronę pudła wagonu. Co do wnętrza to wiadomo jakie zastosowanie miały węglarki . Przewóz węgla powodował ,że wnętrze wagonu było ciemne ,więc deski proponuję na bardzo ciemny brąz i na to brudzenie czarna farbą .Każdy wagon w trakcie eksploatacji w wyniku działań warunków atmosferycznych zmienia odcień oraz intensywność barwy koloru . Wiadomo im bardziej świeża farba tym bardziej barwa i odcień intensywny , z czasem kolor płowieje i staje się matowy. Pomocą w rozwianiu dylematów mogą być zdjęcia różnych węglarek ,które pewnie znajdziesz w necie .Musisz zastanowić się co chcesz swoim malowaniem osiągnąć . Kartka papieru ,pędzel w rękę i poćwicz ,Metodą prób i błędów dojdziesz do zamierzonego celu
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Dzięki za podpowiedź.
Wolałbym wykonać mój wagonik jako nowy bez śladów eksploatacji, jak zacznę przybrudzać w środku to i na zewnątrz trzeba będzie go postarzeć, a w technikach postarzania nie znam jeszcze umiaru wyjdzie mi totalny złom.
Znalazłem w internecie dwa ciekawe zdjęcia węglarek: Obrazek
Obrazek
I doszedłem do wniosku że jak zrobię ściany z deseczek to polakieruje ciemnym lakierem, a jak zrobię z papieru to pomaluje na jasny szary, i tak samo zrobię podłogę od spodu.
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Dzisiaj zrobiłem jedną szynę pod wagonik:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
wojtek45
Posty: 72
Rejestracja: pt paź 14 2011, 15:17
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek45 »

Witam wszystkich serdecznie.
Przedstawiam wam zdjęcia ukończonej węglarki 60W/2. Gdy zacząłem prace nad tym wagonem traktowałem to jako eksperyment jak daleko zdołam zajść z budową modelu na podstawie rysunków technicznych, byłem ciekaw na czym polegnę ale co do czego wyszedł bardzo sprytny wagonik, który zmotywował mnie do budowy kolejnych wagonów towarowych przeznaczonych na wąski tor. Wracając do modelu, jest w nim sporo ruchomych elementów takich jak otwierane główne drzwi z ruchomym mechanizmem (zasuwą górną, pionową i rączką) kolejnymi ruchomymi elementami są drzwi w budce hamulcowej wraz z okienkami i w pełni działającymi klamkami, we wnętrzu budki hamulcowej znajduje się składana ławeczka, poza tym ruchomy jest sprzęg a także skrzynka na list przewozowy.
A oto zdjęcia ukończonej węglarki:
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Abuq
Posty: 58
Rejestracja: ndz lip 28 2013, 13:42
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abuq »

Gratuluję udanego eksperymentu :D
Pozdrawiam
Abuq
ODPOWIEDZ