Modelarskie prezenty na Święta

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

Modelarskie prezenty na Święta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Witajcie!
Dawno nie napierałem na Kolegów reklamą, bo wiem jak to w sumie negatywnie działa.
Teraz jednak się przypomnę, ponieważ w okresie świątecznym, do 24.12 udzielam rabatu 6% na zakupy powyżej 80zł.
W sklepie wiele nowości wśród modeli i akcesoriów, a wśród nich lufy Abera do czołgowerj wersji MG, schurtzeny do Panther A i G, błotniki z podporami, amunicja i wiele innych. Są także dodatki dla budujących dioramy i chemia modelarska np sztuczna woda, pigmenty, nowe washe.
Tych dodatków pewnie nie pokazywałem, a nie wszyscy oglądają relację Tommiego i Darka na 1-25 SAF. Zerknijcie zatem na akcesoria do pojazdów kartonowych i plastikowych w 1-25.
Pociski do panther / jagdpanzer IV z armatą L70
Tiger I
[url]http://www.shop.1-25saf.com/oscthumb.ph ... 0e693e90cb

szekle różnych rodzajów do pojazdów niemieckich
http://shop.1-25saf.com/oscthumb.php?sr ... dda4b32785 http://shop.1-25saf.com/oscthumb.php?sr ... 527270a3cd http://shop.1-25saf.com/oscthumb.php?sr ... 6afd5a1cf1
wg mnie najlepszy ostatnio hit, długo oczekiwany, a wręcz wymęczony przeze mnie na Właścicielu firmy Aber .Toczona, perforowana i dwuczęściowa lufa MG34 w wersji czołgowej.
http://shop.1-25saf.com/oscthumb.php?sr ... 67021347a8
Jest także w w sklepie wersja karabinowa lufy, gdyby ktoś chciał uzbroić swój czołg w karabin plot.
Dla bardziej wymagających i trzymających się dokumentacji metalowa ,niemiecka antena 2m o odpowiednim stoczeniu stożka
http://shop.1-25saf.com/oscthumb.php?sr ... 1da81908c9

Mógłbym tak o tych akcesoriach i modelach jeszcze długo, ale najlepiej zobaczcie sami.
Zapraszam!
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

A czy jest może szansa na sprzedaż figurek w niższych cenach? Niekoniecznie tych co są w ofercie, ale może jakieś pakiety/druk 3d? Bo teraz 40 zł za jedną figurkę to niestety zbyt dużo, żeby móc myśleć o tworzeniu z nimi dioram... :(
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Jeśli znajdziesz najpierw rzeźbiarza, a potem producenta i wypuścisz figurkę za przysłowiowe 5zł to uwierzę, że można. Ekonomia dyktuje 60-80zł za figury w skali 1-25 czy inaczej 75mm. Trochę ich na świecie można znaleźć. Są także robione metodą wtryskową w skali 1-24 i kosztują 17,90$ za sztukę.
Niektóre nawet 1/2 postaci.
To jakby nie liczyć 54 zł po dzisiejszym kursie NBP 3.04zł za $. Nikt nie policzył tu jeszcze kosztów shippingu, cła etc.
Pole do popisu jest, działaj, ja chętnie kupię figurki w tej skali.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Ja myślę jednak, że to jest kwestia domniemanego braku popytu i przez to znikomej podaży niż rzeczywiste koszty produkcji. Bo nawet u Ciebie w sklepie jest zestaw Tamiyi składający się z 5-ciu figurek mechaników w skali 1:24 za niecałe 80 zł. Czyli wielkość figurek jest podobna, a jednak wychodzi kwota 16 zł za figurkę (co jest rozsądną kwotą w moim odczuciu) zamiast 40 zł, co już taką nie jest. Rozumiem, że Tamiya może sobie pozwolić na dużą produkcję i dzięki temu obniżyć koszta, ale mimo wszystko sądzę, że nawet któryś z bardziej "niszowych" producentów byłby w stanie wypuścić zestaw 5-ciu figurek za powiedzmy 100 zł i byłby w stanie na tym zarobić. A widzę, że Ty zajmujesz się tą skalą więc myślałem, że wiesz może coś na ten temat. Ale jak mówisz niestety żaden z producentów nie odkrył jeszcze potencjału 25-tki... A szkoda.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Powiedziane jest, szukajcie a znajdziecie .
To tylko część z tego co na dzis zgromadziłem. Po prostu wątku nie uaktualniam już od jakiegoś czasu.
Tamiya może sobie naprodukować na wtrysku figur, bo oferta samochodów osobowych i ciężarowych w skali 1-24 i 1-25 jest szeroka. Dlatego też cena tego zestawu jest relatywnie niższa niż pojedyńczej figurki.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ppfalcon
Posty: 68
Rejestracja: śr sty 18 2012, 13:46
x 5

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ppfalcon »

Dzięki za informację. Figurek szukam już od jakiegoś pół roku, niestety bez skutku. Próbowałem również szukać w innych skalach (od 1:25, 1:24 a nawet skala G czyli 1:22,5) i różnych producentów (od typowo modelarskich, po zabawkowe, czy nawet dawne "plastikowe żołnierzyki"). Niestety bez skutku :(

Na Twoim forum również śledziłem różne wątki, ale ten podany przeoczyłem. Z tego co szukałem to Tasca nie powiększyła oferty, wciąż ma tylko jeden zestaw figurek i jest on dostępny jedynie dla rynku japońskiego, natomiast tej drugiej firmy nie byłem w stanie rozszyfrować ze zdjęcia.

Mechanizmy ekonomii mniej więcej znam, więc wiem że jak jest popyt to i podaż się opłaca powiększać do pewnego stanu, natomiast skoro nie ma chętnych do kupowania to nie ma ekonomicznych uzasadnień produkcji. Problem tylko w tym, żeby właściwie ocenić popyt - bo to że ludzie nie tworzą dioram w skali 1:25 niekoniecznie oznacza że nie chcą. Może właśnie nie tworzą dioram, bo nie mają dostępnych odpowiednich materiałów. I jeśliby się takie materiały pokazały to wtedy by się mogło okazać, że ilość chętnych jest większa niż zakładana i produkcja byłaby bardzo opłacalna - innymi słowy zostałaby znaleziona niewykorzystana nisza. Ale chyba jednak tak nie jest, gdyż biorąc pod uwagę ilość wszelakiej maści producentów to jeśliby tak w rzeczywistości było to któryś by już taką decyzję podjął. A skoro żaden z nich tego jeszcze nie zrobił przez tyle lat to znaczy że albo się wszyscy mylą albo wszyscy mają rację.

Ja póki co przyjmuję do wiadomości, że jest to towar niszowy i jako taki wymaga dużych nakładów finansowych. A że nie mam ochoty ponosić takich wydatków, to też na mojej dioramie nie będzie figur, a jedynie sam sprzęt.

Przepraszam za zaśmiecanie wątku - miało być o promocjach w sklepie, a nie o figurkach :) Można zrobić porządek i te wiadomości skasować.

PS Jeszcze tylko słówko w sprawie tych figurek Tamiy - też nie jest tak, że pasują one do rzeszy samochodów osobowych i ciężarowych, gdyż to są mechanicy sportowi Subaru, więc tak naprawdę nadawali by się jedynie do modeli sportowych Subaru.

PS2 Tak naprawdę najlepszym rozwiązaniem byłaby platforma (coś a la Kickstarter) w której to modelarze zaznaczaliby jakie modele chcieliby widzieć najchętniej w ofercie producentów i wtedy ci pierwsi wiedzieliby czy ich życzenia są podobne do życzeń innych modelarzy, a ci drudzy mogliby ocenić wielkość rynku i wypuszczać określone serie modeli z góry znaną wartością sprzedaży. Tak, wiem - to jest niestety tylko mrzonka, bo rynek modelarski wciąż JEST niszowy i tego typu rozwiązania się nie przyjmą. Ale pomarzyć warto.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Dyskusja o figurach co jakiś czas powraca, wcale nie zaśmieca wątku, a pewne sprawy porządkuje i przypomina. Same figurki do Subaru można łatwo przerobić, są też figurki Adama i Ewy z Preisera dla tych co mają talent i wiedzą jak dalej postępować.
Prawda też jest taka, że wielu krzyczy" to czy tamto bym kupił ", ale jak już jest to nagle zainteresowanie niknie. Może przedpłaty jak przed laty? Ryzyko dla inwestującego i inwestującego się rozkłada, ale to powrót do chorego systemu, więc raczej dla mnie odpada.
Pozostaje import prywatny, grupa kolegów tak by minimalizować koszta zakupu, opłat shippingowych czy łapiąc szansę na rabat przy większym zakupie.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
pawlo100
Posty: 204
Rejestracja: ndz kwie 10 2011, 22:30
Lokalizacja: Częstochowa
x 33

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawlo100 »

To może ja taki pomysł podrzucę, do mojego parowozu dorobiłem podstawkę-dioramkę i figurki. Przeskalowałem i przerobiłem darmowe figurki ze strony Zioprudenzio (Napoleonics 90mm). Da się te figurki dosyć fajnie wykonać, można je zrobić w różnych pozach, próbować poprzerabiać umundurowanie, ale twarze i dłonie lepiej wyglądałoby zrobione np. z żywicy.
PITERPANZER może to pomysł dla Ciebie, zestawy samych głów i dłoni.
Tyma - Kompletnie się na tym nie znam, więc chętnie się tym zajmę. - dobrze tutaj pasuje.
Pozdrawiam
Paweł
ORP Żubr,Wodnik,Pruski Parowóz T3,Ls410D
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Zabawa w półśrodki. Na rączki czy głowę pójdzie podobna ilość gumy, a to stanowi główną składową ceny, nie sama żywica.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Poszukałem zmotywowany przez Kolegów figurekna świecie. Jest ich trochę, ale trzeba przeszukać skalę 1-25, 1-24 oraz 70 i 75mm.
Tutaj przykład i ceny.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ODPOWIEDZ