*[Relacja/Samochód] Jelcz 272 MEX - MPK Łódź

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć.
Coś tam się dzieje w warsztacie, prezentuję kilka drobnych kroczków do przodu. Zmaterializował się górny ekspozytor z tablicą kierunkową. Wkleiłem też drzwi pasażerskie - na stałe zamknięte (nie potrafiłem zrobić otwieranych w sposób gwarantujący ich długi żywot). Dolne ramiona drzwi wkleję przy montażu podłogi wejścia/wyjścia. Drzwi kierowcy na razie wsadzone na sucho, trochę się nad nimi zastanawiam, bo niestety nie pasują idealnie. Dorzuciłem też jakąś książeczkę za okno przy tablicy rozdzielczej - dla "ożywienia" nieco tego kącika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obecnie morduję się z oknami, mam nadzieję że niedługo okaże się kto kogo :D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zygamun
Posty: 71
Rejestracja: sob sty 02 2010, 16:15
Lokalizacja: Zwierzyniec
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zygamun »

jacob pisze:Dorzuciłem też jakąś książeczkę za okno przy tablicy rozdzielczej
Idziesz dobrym tropem...Nie wiem jak było w autobusach miejskich,ale w tych międzymiastowych kierowca miał grubą "knigę"formatu bodajże A4 a w niej przypięte klamerkami bilety o różnych nominałach.Książka leżała tam gdzie Twoja,lub w"ogródeczku"na masce silnika.
W budowie: C4P
metal 1:17
Archiwum:wz.34
metal 1:17
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Szkoda Jakub, że nie udało się zrobić otwieranych drzwi...ale poza tym to miodzio...
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Cześć.
Też mi szkoda ale ze względu na to, że mechanizm otwierania drzwi wymaga w MEX'sie poza zwykłym zawiasem jeszcze działającego suwadła nad nimi oraz biorąc pod uwagę jego niewielki rozmiar - wolałem nie ryzykować (poza tym ja nie z tej ligi, żeby takie mechanizmy dziergać). Dodatkowo ewentualna naprawa w zamkniętym wnętrzu byłaby praktycznie niemożliwa.

No to teraz z innej beczki - szybki sobie wstawiłem, na razie tylko duże okna z lufcikami, sześć sztuk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obmyślając ich konstrukcję zależało mi na w miarę jako takim oddaniu ich kształtu, sposobu podziału (w szczególności przesuwnych lufcików) i uplastycznieniu uszczelek. Wyszła z tego kombinacja z 1mm drutu cynowego, papieru barwionego w masie i oczywiście foli. Montaż ich we wnękach do najmilszych nie należał. Do poprawki muszą iść miejsca mocowania uchwytów do przesuwania lufcika (lakier nieregularnie zasechł wokół "kołeczka", coś się wymyśli albo szafkę powiesi :-?)
To na razie!
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Coś mi w połączeniu nie zatrybiło - wpis do kasacji.
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

Co stosujesz na szyby?
Problem ruchomych elementów w modelach jest trudny do opanowania ze względu na trwałość tego typu połączeń. Ja aktualnie jestem na etapie wymyślania zrobienia ruchomych żaluzji w GBA. Cały czas to kminię :) Ale z Twoim "ogórkiem" nie mam szans...
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
jacob
Posty: 861
Rejestracja: pt sty 05 2007, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacob »

Hej Witek, a chcesz się ścigać? Bo mój ogórek pusty, a ledwo co jeździ... w zasadzie raczej się "przesuwa", taki duży i ciężki przycisk do papieru mi wychodzi ;-). Swoją drogą "nadwaga" to była cecha tych autobusów. Szyby to folia od okładek do bindowania.
Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
Witek S.
Posty: 400
Rejestracja: śr kwie 22 2009, 10:05
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Witek S. »

We wtorek osobiście dosiądę bonexowego stara. Po tym teście napiszę czy chcę się ścigać :)
Mam sporo arkuszy folii do bindowania ale wszystkie są dziwnie porysowane... poszukam nowych, co by były "clear" :)
Star 20 PinkSpit STAR 21 HP-3
Szanuję swój czas i nie klikam w miniaturki zdjęć!
Awatar użytkownika
pawelelka77
Posty: 421
Rejestracja: pn kwie 11 2011, 8:12
Lokalizacja: BYDGOSZCZ/BYSŁAW/TUCHOLA
x 108

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pawelelka77 »

Oooo...gratuluję zdjęcia tygodnia!
Awatar użytkownika
Renzan
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 01 2005, 10:26
Lokalizacja: Kraków, Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Renzan »

Sezon ogórkowy to i na stronie głównej ogórki oglądamy :)

Jacob,
ładnie to wszystko wychodzi, tylko że od jakiegoś czasu w tej relacji to widzę same zdjęcia oryginału. Czekam na fotki modelu, koniecznie z groszówką, bo nie uwierzę, że to model :D

Pozdrawiam
W budowie: BAC Lightning
Laserożernym szkieletożercom mówimy twarde i stanowcze raczej nie.
ODPOWIEDZ