[G] MiG-29 Mały Modelarz nr 3/2006 - wspomnienia z wakacji

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

radek111
Posty: 7
Rejestracja: czw lis 05 2009, 10:09
Lokalizacja: ok.Radomia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: radek111 »

Tak sobie patrze na ten fotelik i normalnie mnie powala ,chodz miłośnikiem i znawcą tematu lotniczego nie jestem ,to ta fotka zrobiła na mnie wrażenie ,wygląda super .
pozdrawiam
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Świetny model - uznanie i szacunek!
TAD
Seb 545
Posty: 45
Rejestracja: czw maja 10 2012, 15:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seb 545 »

Art - Gratuluję świetnego modelu !
Przeróbki zrobione na medal.
Uczta dla oczu dziękuję Ci za to.
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

:shock:
Choć nie jestem samolociarzem powaliło mnie na łopatki wykonanie twojego MIG'a. W pełni zasłużona nagroda za wspaniałe wykonanie modelu.
Gratuluje
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
raziel79
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 31 2010, 8:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: raziel79 »

wcale się nie dziwię, że wygrał, bo modele ze stegny z natury są zdetalizowane na maksa a Twoja praca włozona w ten model i osiagnięty efekt po prostu powalają! W życiu nie powiedziałbym, że jest to Mały Modelarz. Gratuluję. To jest prawdziwe modelarstwo kartonowe.
W budowie: Panzerhaubitze 2000
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Dziękuję za dobre słowo oraz za nominację do fotki tygodnia.
Podzielę się tym razem z Wami drobnym problemem związanym z „przechowywaniem” modeli samolotów.
Dawniej, przed niemal 30 laty, gdy bawiłem się w kartonówki, samoloty (a zbudowałem ich kilka), po obfitym lakierowaniu „połyskiem” zawieszałem na nitce pod sufitem, wówczas to mi wystarczało i miało swój urok.

Teraz podchodzę to tematu efektów pracy nieco... poważniej. Niektórzy mogą to potraktować jako moje dziwactwo, uważam jednak, że model powinien być przechowywany w sposób dostępny, ale jednocześnie „odosobniony”.

Z okrętami, nawet w dwusetce, jest mniejszy problem ale samoloty w skali 1/33 mają znacznie większe rozpiętości, zwłaszcza te, które stoją u mnie w kolejce – prawie metrowa Catalina oraz duże bombowce. Wiadomo, duże jest... ładne, bo wielkie jest ;)).
Przy mniejszych jednostkach (myśliwce śmigłowe i odrzutowe) najlepszym rozwiązaniem wydaje się szafka z przeszklonymi drzwiami (i pójdę w tym kierunku), ale jak wcisnąć w „ochronkę” duże latadła?

Macie jakieś pomysły?

Na teraz, MiG'a upchałem do gablotki z pleksy. Średnio mi to odpowiada, ale... oby prowizorka nie trwała zbyt długo:

Obrazek
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
raziel79
Posty: 19
Rejestracja: pn maja 31 2010, 8:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: raziel79 »

małe modele (a raczej standardowe) to chyba tylko w coś w rodzaju gabloty wystawowej (cos takiego widać często w sklepach z bizuterią). Ale koszt takiego cacka to masakra! :) Jesli chodzi o duże samoloty to ich los chyba jest związany z kurzem i koniecznościa okresowego ich kąpania. Ewentualnie giganty (jak B-52 z GPM-u) można powiesić na ścianie i obudować szybą. Ale wtedy widać tylko górną część modelu. Spodu nie uraczysz....Chyba że wpierw ścianę obijesz lustrem.
W budowie: Panzerhaubitze 2000
ODPOWIEDZ