(R) KW-1 - wnętrze czołgu

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

No właśnie ! Więc Wy się Towarzyszu Wujku wytłumaczcie , czym się kierujecie malując/budując model ;-)
Awatar użytkownika
ziółek
Posty: 50
Rejestracja: ndz sty 01 2012, 11:10
Lokalizacja: Festung Breslau

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ziółek »

tylko tyle :D
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Grześ i ziółek .

Aaaaaa ... jakoś się tym nie przejąłem za bardzo . Powinienem się pewnie trzymać oryginalnych kolorów wnętrza KW bez powojennych muzealnych malunków . Czyli takich najbardziej oryginalnych z oryginalnych . Wtedy wszystko by było jasne i proste :

Obrazek Obrazek

-----------------------------

Na zdjęciach przymiarka pierwszych egzemplarzy peryskopów , kolejne poprawki i uzupełnianie ich detali . To są wkłady a ich mocowanie o wymyślnych kształtach od paru dni spędza mi sen z powiek .

Obrazek

Obrazek

Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

A może by tak dla zabawy zrobić taki prawdziwy z lusterkami, co by po zamknięciu wierzy dało się przez nie przez lupę lukać do środka ;)
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

b_milek .

Myślałem o czymś jeszcze lepszym ! W każdym z peryskopów zainstalować projektor . Wtedy oglądający model "na żywo" , po włożeniu głowy do wnętrza wieży , mógłby sobie oglądnąć np. płonące ruiny tudzież inne zgliszcza .
A weźże się palnij w łeb groszówką ... tak dla zabawy oczywiście .

------------------------------------------------------

Prototypowe mocowanie w stanie surowym . Być może co bardziej doświadczonym modelarzom nie nastręczyłoby najmniejszych trudności .
Dla mnie jednak wykonanie tego detalu było bardzo trudne a potrzebne są jeszcze cztery :

Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Wujku pomysł genialny :D ale mam lepsze rozwiązanie wstawmy tam mikro kamery :D najlepiej takie co mają HD bo vhs to szkoda oglądać Twoje dzieło :D (kamera tylko popsuje efekt). Już widzę jak piszesz że HD pokaże niedoskonałości, ale o to właśnie chodzi trzeba coś znaleźć wreszcie w Twojej pracy :)
Nie komentuję wykonanych części. Szkoda że nie mam czasu....
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Wakacje . Ktoś sobie pomyśli że to mało jak na dwa tygodnie pracy nad modelem . Niech sobie myśli .

Dla zabawy nie pomalowałem sprężyn w mocowaniach . Oglądający " na żywo " będą mieli powód do kombinowania jak one się znalazły w otworach . Tajemnicę zabiorę ze sobą do grobu .

Tak więc sprężyny pomalowane tylko w prototypie :

Obrazek

P.S. Lepszej pogody życzę wszystkim , sobie również .
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Z wykorzystaniem ażurowej atrapy stropowej blachy wieży sprawdziłem prawidłowość rozmieszczenia peryskopowych przyrządów obserwacyjnych . Wygląda na to że wszystko wielkością i proporcjami pasuje . Kolejny temat zamknięty . Następnym będą obudowy szczelin obserwacyjnych znajdujących się po bokach wieży . W co najmniej dwu monografiach wyczytałem o słabych możliwościach obserwacji otoczenia przez czołgistów . Przeanalizowałem jak to wyglądało w konstrukcjach innych nacji z tego okresu i nie wiem skąd się te bzdury biorą .

Gdyby porównać przedziały bojowy (kadłub) , silnikowy , transmisyjny i wnętrze wieży do "pokoi do umeblowania" to ten ostatni jest wprawdzie najmniejszy ale najbardziej "zagracony" . Miła dla oka gęstwinka będzie więc rosła :

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Metalmic
Posty: 272
Rejestracja: sob mar 26 2005, 12:42
Lokalizacja: Jelenia Góra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Metalmic »

"... co Ci powiem to Ci powiem, ale Ci powiem, piknie jest..."
Ten tego :oops: nie zdzierżyłem, obiecuję poprawę.

Ponownie zostałem sprowadzony przez Wujkowe czary na ziemię, tu jest jednak moje miejsce. Nie mogę doczekać się przedziału silnikowego, co tam się będzie działo... Nieustannie śledzę postępy siedząc w kącie na dostawce i się nie skarżę. Prawdziwa uczta dla chcących się czegoś naumieć. Żal, żal, że nie ma na to czasu....
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Dziękuję za odwiedziny i komplementy Wujku Michale .

Jakiś mądry człowiek powiedział kiedyś : " Brakuje ci czasu ? Znajdź sobie nowe zajęcie ! " .
To wbrew pozorom nie jest takie głupie . Zmusza do uporządkowania każdej wolnej minuty . Miło by było zobaczyć relację z budowy modelu czołgu . Jak na razie ta jest jedyną ...

Pozdrowienia Wujkowe .
ODPOWIEDZ