[R] Kraz 255B 1:25 Renova Model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Mam prośbę do modelarzy, którzy zbudowali model tego pojazdu. Czy moglibyście zmierzyć wewnętrzne wymiary komory silnika pod kątem maksymalnego rozstawu głowicy cylindrów. Dla potrzeb wycinanki korpus silnika został zwężony, a rozstaw cylindrów zmniejszony. Ja chciałbym jednak zrobić model silnika na podstawie dostępnych rysunków, które po przeskalowaniu dają rozstaw gotowych cylindrów na około 42/43 mm. Mam wątpliwości czy taki silnik zmieści się w komorze silnikowej.
Mojego silnika nie będzie widać bo model będzie stał na platformie kolejowej, ale klapa będzie otwierana i gdyby ktoś jednak chciał zobaczyć to wolałbym aby wszystko zagrało jak trzeba.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

w najwęższym miejscu czyli z przodu około 32 mm w najszerszym 62,5mm w zależności od dokładności wykonania, głębokość łatwo ustalić i powiem Ci tak, ten silnik i tak wchodzi tam na styk, pozostaje coś 2 mm z każdej strony, gdzie u mnie boczne pokrywy są przerobione i dzięki temu uzyskałem więcej powierzchni. Wysokość juz nie ma takiego znaczenia, jak nie przesadzisz z filtrem powietrza to wszystko się ładnie zamknie. Tak więc rozrysuj sobie i masz ładny wzorzec.
A jakie masz rysunki silnika ?? skąd ?? jak masz coś fajnego to ja chcę, no chyba że mówisz o moich, ale sobie nie przypominam abym tam miał coś takiego.
Awatar użytkownika
McTavish
Posty: 23
Rejestracja: ndz kwie 08 2012, 16:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: McTavish »

Witam.

Chciałbym dodać jeszcze, że po zewnętrznych stronach głowic jest 38 mm (w moim modelu, nie wiem jak u innych)
(rysunek)
Obrazek

b_milek
W tych zdjęciach co udostępniłeś były rysunki silnika.
Tu znalazłem jeszcze filmik dot. silnika

http://www.youtube.com/watch?v=ACH9V0QO ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=0PD0hOmf ... re=related
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Dziękuję za szybką odpowiedź (b_milek, McTavish)

Obrazek Obrazek

W takim razie właściwe kąty pochylenia głowic cylindrów silnika uniemożliwią jego włożenie. Aby przy tych kątach uzyskać te 38 mm silnik musiałby być sporo mniejszy. Wygląda na to, że pozostanę przy projekcie wycinankowym ale popracuję nad pewnymi detalami. Jak widać na rysunkach główna cześć głowicy nie ma, jak w wycinance ścian równoległych. Warto też popracować nad obudową mechanizmu rozrządu bo jest mocno uproszczona.

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Aż strach pomyśleć niki co powstanie z tej Twojej "dłubaniny". :D Mam nadzieję, że wrzucisz spoooro zdjęć, co by można było dokładnie efekt prac podziwiać :)

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witajcie

Długo biłem się z myślami, co zrobić z tym silnikiem. Przyznam, że kusiło mnie pójście na łatwiznę i zostawienie go takim, jakim jest, z drobnymi modyfikacjami. Jednak mój upór zwyciężył i postanowiłem silnik ten jednak poprawić. Mimo, że nie będzie go widać, to jednak spać będę mógł spokojnie. Aby nie polegać tylko na dwóch wymiarach postanowiłem zabrać się za kabinę, do której w dalszej kolejności dorobię komorę silnika i wtedy dopiero zabiorę się za jego przeróbkę.

Z kabiny jak do tej pory jest tyle:
Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Darek jesteś mistrzem!!! Genialnie to wygląda. Skąd wziąłeś wskaźniki i tabliczki z napisami eksploatacyjnymi? To wycinankowe?

Zazdroszczę zacięcia związanego z silnikiem, prawdziwie modelarska postawa. Gratuluję i jej i efektu w modelu jaki do tej pory osiągnąłeś.

Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na kolejną aktualizację!
Awatar użytkownika
niki68
Posty: 425
Rejestracja: pt mar 28 2008, 22:46
Lokalizacja: Łuków
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niki68 »

Witaj Piotrze

Tabliczki wycinankowe. Pozbawiłem je tylko 3/4 grubości aby wyglądały jak blaszki. Mam nadzieję, że efekt końcowy będzie lepszy bo to tylko po malowaniu i delikatnym washu.

Pozdrawiam serdecznie
Ol49;Cid21;Od2;Px48;Coalbrookdale Loc. - R. Trevithicka; Tyn6 - modele ukończone.

W modelarstwie nie ma dróg na skróty. Może być albo dobrze, albo źle!!!
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Super sprawa, tylko wracaj do kolei już pomału ;-)
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Awatar użytkownika
19zbyniu95
Posty: 453
Rejestracja: wt kwie 28 2009, 17:52
Lokalizacja: Tychy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 19zbyniu95 »

Podwozie było kapitalne... Kabinka to już kompletna miazga :shock:
Pozdrawiam
Zbyszek G.

Ukończone: Ju-87 Stuka, Ba-6, Mi-24D Hind, Bn2t+t

Na warsztacie:
ODPOWIEDZ