[R/G] Woroszyłowiec - ciągnik gąsienicowy - projekt własny

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Witam,

Dzięki Draccus. To dorzuciłbym jeszcze Maz'a-537 jako nośnika dla T-55 i nowszych http://www.aeroscale.co.uk/modules.php? ... _id=119970. Są to i również moim zdaniem bardzo ładne pojazdy i bardzo kuszące.
Jak zdecydowana większość współczesnych pojazdów te również są bardzo skomplikowane i najczęściej trudno jest zdobyć wystarczająco dobrą dokumentację. Ja nigdy nie projektowałem i nawet nie sklejałem ciężarówek i nie za bardzo mam pojęcie o ich konstrukcji. Podejrzewam, że nad takimi projektami trzeba długo posiedzieć (może z rok). Obawiam się, że zarówno moje umiejętności jak i chroniczny brak czasu nie pozwolą mi zająć się takimi pojazdami. Wiem, że większość pancerki to II wojna światowa. Postaram się niedługo trochę poprawić taką statystykę.
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Oj tak zapomniałem o Rosjanach, ten MAZik też porządna maszyna. Oczywiście zdaję sobie sprawę że projektowanie modeli to nie jest taka łatwa sprawa i wymaga ona dużej ilości czasu i zaangażowania począwszy od zebrania potrzebnej dokumentacji(w tym w przypadku jeśli chodzi o nowoczesny sprzęt wojskowy jest ciężko lub kosztują kolosalne pieniądze), zdjęć etc. Nie mniej jednak zawsze warto coś tam szepnąć do ucha projektantom modeli a nuż się uda :D.
Tak czy siak życzę dalszych sukcesów w projektowaniu modeli bo warsztat pan posiada godny pozazdroszczenia.
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Witam,

Modelik dostał trochę farby. Na początek całość pomalowałem szarą farbą podkładową (Model Master Gray Primer). W ten sposób dostałem jednakową powierzchnię niezależnie od użytego materiału. Powstawały jednocześnie wszystkie włoski i uwydatniły się inne nierówności. Wszystko to usunąłem papierem ściernym. Pomalowałem także gąsienice kolorem Gun Metal.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Gdy to wszystko wyschło czarną farbą pokryłem miejsca, gdzie powinny być cienie i ciemniejsze fragmenty:
Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz czekam, aż czarny kolor wyschnie i całość pomaluje zielonym (Russian Green).

Michał
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Witam,

Model pomalowany jedną warstwą farby zielonej.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz montaż i uzupełnianie braków.
Michał
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Witam,

Pomalowałem niektóre drobiazgi jak bandaże kół, deska rozdzielcza, gaśnice, częściowo siedzenia i niektóre miejsca, gdzie nie dotarła farba z aerografu. Usunąłem zaślepki okien, reflektorów i lusterka wstecznego. Naniosłem u utrwaliłem pigmenty na gąsienicach. I złożyłem wszystko razem.
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Jest już blisko do tego, co sobie założyłem, ale jeszcze sporo brakuje. Muszę teraz dalej uzupełniać niedomalowane miejsca. Końcowe brudzenie to już chyba zrobię, jak będę miał haubicę B-4, ponieważ razem mają stanowić całość.

Michał
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Witam,

Domalowałem to co brakowało lub było niedomalowane i skompletowałem całość. Wyszło tak:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

I to by było chyba na tyle z tym modelem. Z brudzeniem poczekam, aż wzbogacę się o haubicę B4 i wtedy oba te model jednakowo pobrudzę. Model jaki jest każdy widzi, ale na koniec kilka uwag dla ewentualnych przyszłych sklejaczy. Jest kilka trudniejszych elementów. Należą do nich dach i ściany boczne kabiny, obudowa chłodnicy, gdzie należy trochę pomęczyć się z obłościami. Dużo czasu zajmie sklejenie kół nośnych, a szczególnie ich bandaży gumowych. Należy również zwrócić uwagę na właściwe sklejenie i ułożenie wahaczy głównych i pomocniczych tak, aby wszystkie koła nośne były jednakowo i równolegle ustawione. Ogniwka gąsienic są proste i nie powinny sprawić większych kłopotów. Reszta jest raczej mało skomplikowana. Mam nadzieję, że zarówno sam ciągnik jak i w zestawie z haubicą będzie ładnie prezentował się wśród innych modeli.

No i w przyszłym tygodniu ruszam z nowym modelem.

Pozdrawiam

Michał
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
Awatar użytkownika
Camilllo
Posty: 482
Rejestracja: sob gru 19 2009, 22:07
Lokalizacja: Włocławek
x 21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilllo »

Miodzio :spoko:
Obrazek
Awatar użytkownika
draccus
Posty: 548
Rejestracja: śr mar 18 2009, 21:07
Lokalizacja: Łódź
x 31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: draccus »

Wygląda kozacko.
Pozdrawiam :D
Na warsztacie
Ty51-1 BR52 Zags
Galeria
Schienenwolf|Liebherr 954 Litronic|Ghs|SSyms|Rnh
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3217
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 98

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Gratulacje, ciekawy temat, świetny model. A kiedy można spodziewać się zdjęć ubrudzonego kompletu :?:
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ