Modelikowe nowości

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

Modelikowe nowości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

MODELIK 1,2,3,4/12] 4 samochody Formuły 1

Wydane w „Modeliku” w 2008 roku dwa samochody Formuły 1 cieszyły się i nadal cieszą dosyć dużym zainteresowaniem, dlatego chętnie przyjąłem ofertę współpracy złożoną mi przez czeskiego autora Rado Radevicza, projektanta kartonowych modeli samochodów sportowych. Standardy jego projektów nieco różnią się od tych do jakich jesteśmy w Polsce przyzwyczajeni (inne oznaczenia, nieco cieńszy karton), ale są to modele łatwiejsze do wykonania od większości wydawanych u nas. Kilkanaście lat temu przez jakiś czas miałem w swojej ofercie czeskie modele kartonowe różnych samochodów i pamiętam, że sprzedawały się bardzo dobrze. Projekty R.Radevicza nie były nigdzie wydane, prowadził jedynie internetową sprzedaż pojedynczych wydruków wykonywanych na indywidualne zamówienia. W zasadzie w stosunku do jego oryginalnych projektów zmieniliśmy tylko skalę z 1:24 na 1:25 i przetłumaczona została na język polski instrukcja budowy. Sklejone modele mimo stosunkowej prostoty opracowania prezentują się zaskakująco dobrze, więc mam nadzieję że spodobają się również naszym modelarzom, zwłaszcza tym młodszym. Bardziej doświadczeni oczywiście mogą „wycisnąć” z nich znacznie więcej niż oferuje standardowa wycinanka.
Dzięki starannemu upakowaniu elementów na arkuszach każdy z modeli składa się tylko z 3 arkuszy kartonu A4 z częściami, 1 strony A4 przejrzystych i czytelnych rysunków montażowych i 2 stron szczegółowego opisu budowy. Czwartą stronę okładki wykorzystaliśmy na zamieszczenie kilku kolorowych zdjęć sklejonych modeli. Niewielka objętość pozwoliła na ustalenie niskiej ceny detalicznej - po 20,00 zł. brutto za każdy z modeli. Nie ma do nich i nie będzie zestawów wycinanych laserowo, ponieważ konstrukcja modeli poza drobnymi wyjątkami nie wymaga dodatkowej tektury.
Jeśli zaproponowane samochody F.1 będą się cieszyły zainteresowaniem klientów to seria będzie kontynuowana.
Modele są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć arkusze z częściami (komplet), rysunki montażowe i zdjęcia modeli wykonanych przez autora.
Obrazek
Obrazek


MODELIK 6/12] niszczyciel VAN GALEN
Szczegółowe i dokładne opracowanie modelu holenderskiego niszczyciela z II wojny światowej, autor – Tomasz Urmanin. Zeszyt A4 zawiera 11 arkuszy z częściami do wycinania, 3 strony z rysunkami montażowymi i 2 strony tekstu. Na czwartej stronie okładki znajduje się kilka zdjęć modelu wykonanego przez autora.
Cena detaliczna brutto 36,00 zł. Do modelu jest dostępny laserowocięty zestaw wręg w cenie detalicznej brutto 15,00 zł.
Model i zestaw laserowocięty są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć przykładowe arkusze, rysunki montażowe, zdjęcia modelu wykonanego przez autora i zdjęcie zestawu wycinanego laserem.
Obrazek


MODELIK 5/12] Synagoga z 1891 r. w Rudzie Śląskiej- Wirku

Autor tego modelu (Janek „Kierownik” Kołodziej) to nie tylko znany modelarz ale również zaangażowany górnośląski historyk-amator. Zaprojektowany przez niego model synagogi to efekt historycznych dociekań prowadzących do odtworzenia i wyglądu tej nieistniejącej już budowli. Obiekt „zniknął” stosunkowo niedawno (w 1939 r.), ale zadanie ze względu na brak zdjęć i dokumentów wcale nie było takie proste. Efekt - jak zawsze u Janka bardzo staranne opracowanie oryginalnego modelu. Podobnie jak w przypadku modelu kościoła w Kochłowicach („Modelik” 15/10) dodatkowo w zestawie zamieściliśmy okna z kolorowymi witrażami wydrukowane na przeźroczystej kliszy (znakomity efekt przy podświetleniu wnętrza).
Cena detaliczna brutto tego modelu wynosi 36,00 zł. Zeszyt A4 zawiera10 arkuszy z częściami + astralon z witrażami + rysunki, opis, kolorowe rzuty budowli i zdjęcia sklejonego modelu. Jest dostępny zestaw wręg wycinany laserowo w cenie detalicznej brutto 18,00 zł.
Model i zestaw laserowocięty są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć przykładowe arkusze z częściami, rysunki montażowe, zdjęcia wykonanego przez autora modelu oraz zestaw wycinany laserowo.
Obrazek



MODELIK 7/12] polski motocykl WSK „GIL”

Z kartonu podobno można zrobić wszystko – nawet model motocykla ;-). Nie wiem jak nasz model będzie przyjęty, bo nikt dotychczas „takiego czegoś” nie opublikował, ale wraz z autorem liczymy na Wasze zainteresowanie tak bardzo nietypowym modelem. Skala 1:9 - taka sama jak publikowanych już modeli kartonowych figurek czy „modelikowej” Bombardy („Modelik” 4/99). W innej skali model byłby zbyt mały. Jeśli będzie zainteresowanie, seria motocykli będzie kontynuowana, czekamy na Wasze opinie. Autor – Mariusz Gnaciewicz. Zeszyt A4 zawiera 7 arkuszy z częściami do wycinania, aż 8 stron z dokładnymi rysunkami montażowymi i 3,5 strony tekstu.
Cena detaliczna brutto wynosi 30,00 zł. Do modelu jest dostępny laserowocięty zestaw wręg, szablonów i detali w cenie detalicznej brutto 20,00 zł.
Model i zestaw laserowocięty są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć przykładowe arkusze, rysunki montażowe, zdjęcia modelu wykonanego przez autora i zdjęcie zestawu wycinanego laserem.

Obrazek

MODELIK 8,9,10,11/12] 4 okręty podwodne US Navy

Aż 4 modele amerykańskich okrętów podwodnych: USS”Skipjack”; USS”Seawolf”; USS”Dallas” i USS”Albacore”. Trzy pierwsze to okręty z napędem atomowym - modele opracowane przez Łukasza Fuczka, znanego dotąd wyłącznie jako autora modeli samolotów. Ten ostatni to eksperymentalny okręt z 1953 roku, co prawda z napędem konwencjonalnym, ale był to pierwowzór późniejszych okrętów „atomowych” - to na nim testowano nowy, standardowy do dzisiaj kształt kadłuba. Debiut autorski Michała Skarlińskiego. Wszystkie cztery modele są w skali 1:200 w cenach od 16,00 do 30,00 zł. brutto. Zeszyty zawierają od 3 do 8 arkuszy A4 z częściami – szczegóły na www.modelik.pl. Wszystkie zeszyty zawierają zdjęcia modeli wykonanych przez autorów.
Do modeli są dostępne laserowocięte zestawy wręg w cenie detalicznej brutto od 9,00 do 18,00 zł.
Modele i zestawy laserowocięte są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej w naszym sklepie internetowym, tam też można obejrzeć przykładowe arkusze, rysunki montażowe, zdjęcia modeli wykonanych przez autorów i zdjęcia zestawów wycinanych laserem.

Obrazek
Obrazek
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Dawno nie było nic kolejowego, czyżby jakiś fajny temat sie szykował?
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Robcio
Posty: 66
Rejestracja: śr kwie 19 2006, 21:41
Lokalizacja: z Łodzi pochodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robcio »

Kierowniku. Daliście Panowie z Modelika ostro po garach ! WSKa ! Nawet jeśli nie wytnę i nie posklejam tych wszystkich elementarnych cząstek motocykla, to i tak kupię. Pomysł jest absolutnie fantastyczny i bardzo oryginalny. Ja wiem , że to sprzedaż jest Waszą motywacją do kontynuacji śmiałego projektu, jakim jest "papierowy" motocykl, ale proszę Was w przyszłości o autentyczną legendę z epoki PRL, czyli Junaka ( no jest jeszcze parę innych, np międzywojenny Sokół). Żadna znana mi firma jak do tej pory, nie zaprojektowała tego motocykla nawet w plastiku, ale Modelik ? - "Yes we can "!!!
Awatar użytkownika
Staf
Posty: 32
Rejestracja: czw lis 17 2011, 17:52
Lokalizacja: Małopolska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staf »

Podpisuję się pod postem Robcia. Pomysł puszczenia motocykla wydaje mi się absolutnie fantastyczny (choć model pewnie przerasta moje możliwości:)
Mam nadzieję, że produkt zostanie życzliwie przyjęty i da początek serii jednośladów. Widziałem SHL-kę owego autora i myślę, że także stanowiłaby ciekawą pozycję wydawniczą.
Na warsztacie - Star 20
Awatar użytkownika
Biper
Posty: 89
Rejestracja: śr mar 02 2005, 9:15
Lokalizacja: białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Biper »

te WSK śledziłem już od dawna i tak czekałem w którym wydawnictwie się pokarze.
jestem pod wrażeniem, na 100% wycinanka trafi na mój warsztat obok mojej własnej "motorowni"
https://picasaweb.google.com/1018878297 ... ocyklePrlU

gratulacje jeszcze raz autorowi wsk i powodzenia przy reszcie naszych jednośladów
ODPOWIEDZ