Lokomotiva 740 /free + recolor/ 1:50

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

tata
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 01 2008, 22:32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tata »

koła..

Obrazek Obrazek

podwozie

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2056
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 109

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Hurragan76 pisze:Laszlik, moim zdaniem czepiasz się. Robota jest chyba ważniejsza, a nie to po jakiemu pisze? Mi tam może nawet pisać w hibru, aby fotki zamieszczał
איך גריסן
Jeżeli lubisz oglądać tylko obrazki, to cóż mogę powiedzieć...
Ja jednak lubię też poczytać jakiś opis do nich czasem.
Uważam też, że jak ktoś pokazuje się z czymś na forum publicznym w danym kraju, to po to by coś oglądającym przedstawić tudzież wymienić poglądy,podzielić się wiedzą, bądź jej zaczerpnąć od innych, coś powiedzieć na temat tego co robi. I minimum kultury osobistej, przynajmniej w moim mniemaniu, wymaga by taki ktoś mówił do nas w języku który większość w tym kraju rozumie. Nie wiem skąd u Czechów przekonanie że ich rozumiemy jak piszą po swojemu. Ja na ten przykład nie rozumiem i nie mam zamiaru rozszyfrowywać ich języka na polskim forum.
Dlaczego ja jako czytający mam sobie tłumaczyć przez google translate?
To chyba powinno leżeć w gestii autora...
Poza tym słyszałem też że ogólnie przyjętym ostatnimi czasy językiem najbardziej międzynarodowym jest angielski.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Ładny standard. Coś co lubię :)
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
sprinter
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 23:41
Lokalizacja: Świętochłowice Śląsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sprinter »

laszlik pisze:Poza tym słyszałem też że ogólnie przyjętym ostatnimi czasy językiem najbardziej międzynarodowym jest angielski.
Weź to powiedź francuzom
kubelwagen :)
tata
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 01 2008, 22:32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tata »

ilu językach wiesz, tyle razy jesteś człowiekiem...

to-laszlik bez problému jsem si přečetl celý tvůj příspěvek bez translatoru a to jsem se nikdy Polsky neučil ! Kdo chce nemá s porozuměním jiných jazyků problém taky chodím na fora Německé i Anglické a co mě zajímá to si přeložím ... takže pokud tě to nezjímá tak nečti a nepiš tady !
Nikde jsem si nevšimnul že by mě Admin tohoto fora napomínal že psaní česky vadí ...? Pokud ano tak toto je můj poslední příspěvek zde !!!
Awatar użytkownika
Staf
Posty: 32
Rejestracja: czw lis 17 2011, 17:52
Lokalizacja: Małopolska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staf »

No i niepotrzebnie się zrobiło zamieszanie. Proponuję wrócić do meritum czyli relacji z opisem w dowolnym języku. Ostatecznie gospodarzem wątku jest twórca tematu - tutaj tata. Jeśli coś mi w jakieś relacji nie pasuje po prostu jej nie czytam.
Model wychodzi świetnie!
Na warsztacie - Star 20
mario555
Posty: 147
Rejestracja: czw sie 16 2007, 8:56
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mario555 »

Dawaj zdjęcia i pisz jak piszesz. Da się to przeczytać, mimo nieznajomości języka, jest przecież w jakimś stopniu podobny.
A model wychodzi super :-)
Manufaktura Modelarska
Akcesoria do modeli kolejowych 1:25, 1:45 http://www.mariomodelario.eu
Nity, śruby, nakrętki, wydruki 3D
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

tata pisze:
to-laszlik bez problému jsem si přečetl celý tvůj příspěvek bez translatoru a to jsem se nikdy Polsky neučil ! Kdo chce nemá s porozuměním jiných jazyků problém taky chodím na fora Německé i Anglické a co mě zajímá to si přeložím ... takže pokud tě to nezjímá tak nečti a nepiš tady !
Nikde jsem si nevšimnul že by mě Admin tohoto fora napomínal že psaní česky vadí ...? Pokud ano tak toto je můj poslední příspěvek zde !!!
tata pisze:Laszlik - bez problemu przeczytałem całą Twoją wypowiedź bez tłumacza, a nigdy polskiego się nie uczyłem!
Chcący nie ma problemu ze zrozumieniem innych języków, więc odwiedzam fora niemieckie i angielskie, jeżeli coś
mnie tam interesuje to sobie tłumaczę...jeżeli zatem Ciebie to nie interesuje to tutaj nie wchodź i nie pisz!
Nigdzie nie znalazłem stwierdzenia, by admin tego forum uważał pisanie po czesku za przeszkodę. Jeżeli tak -
jest to mój ostatni występ tutaj !!!
Przetłumaczyłem bez translatora, bo czeski trochę znam. Słowacki też. U nas na Śląsku to normalne
;-) Przepychanki niepotrzebne.
tata - piękny model, ładna relacja. Czekam na dalsze postępy i kolejne relacje.
tata
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 01 2008, 22:32

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tata »

Práce pokračují na podvozku ...

Obrazek

jelikož to je podvozek z Berty tak musím pár věcí předělávat a některé dodělat ručně od oka ,jde to pomalu a už mě to tak trochu přestává bavit no uvidíme jestli se "kocour " dostane do cíle :lol:
PS: možná jsem měl použít ty jednoduché podvozky
Awatar użytkownika
Staf
Posty: 32
Rejestracja: czw lis 17 2011, 17:52
Lokalizacja: Małopolska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Staf »

Szkoda byłoby już wykonanej pracy gdyby to teraz przerobić na prostszy wariant.
Na warsztacie - Star 20
ODPOWIEDZ