(R) KW -1 - wahacze

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

nebucadneccar .

Otwory są wycięte skalpelem a następnie " kalibrowane " odpowiedniej średnicy prętem , wiertłem , drutem , itp itd .
Bardzo pomaga w tym nasączenie wnętrza otworu , przed " kalibrowaniem " , BCG . Osiąga się w ten sposób ( wewnątrz ) całkiem niezłą gładź . Każdy korpus składa się z kilku warstw tektury , nie byłbym w stanie wyciąć tak głębokich otworów w już sklejonym 4 mm grubości detalu .

Ot i wszystko .
Awatar użytkownika
nebucadneccar
Posty: 74
Rejestracja: ndz lip 24 2011, 18:12
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nebucadneccar »

Nie no oczywistym jest, że nie w gotowym elemencie owe otwory wycinasz :D Chodziło mi o technikę uzyskania takiej gładkości wewnątrz otworu. Dzięki za poradę, zastosuję przy najbliższej okazji i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na razie pracuje na formą na nity :) :razz:
Awatar użytkownika
Kemot
Posty: 505
Rejestracja: pn mar 17 2003, 11:37
Lokalizacja: Kielce
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kemot »

Akurat w Twoim Wujku wykonaniu, nie ma absolutnie znaczenia jakie zbliżenie pokażesz... zawsze elementy wyglądają perfekcyjnie!
pzdr
Kemot
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Dzięki Kemot .

Nie wiem , prawdopodobnie w końcu coś przy tym modelu efektownie spieprzę i równie prawdopodobnie nie będzie mnie stać na poprawkę .

Gały jakby już nie te .
Awatar użytkownika
micek
Posty: 191
Rejestracja: czw sty 20 2011, 21:25
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micek »

Brawo Wujku :-)

Wiadomo juz czy wnętrze czołgu równierz będziesz wykonywał?

Pozdrowionka
micek
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

micek .

Będzie . Ale na końcu , po wykonaniu wszystkich elementów zewnętrznych . Tak sobie organizuję robotę aby te z el. zewnętrznych ( wykonanych i spasowanych ) które mogą przeszkadzać w manewrowaniu modelem w czasie prac nad wnętrzem , można było przechować luzem aż do końca budowy .

Trochę to komplikuje sprawy ale da się wytrzymać .
Do końca klejenia układu jezdnego pozostały gąsienice i one będą pokazane za miesiąc , czyli w kolejnym odcinku .

Po gąsienicach następny temat to kadłub . Jego historia będzie znacznie dłuższa niż dotychczasowe prezentacje . Tak jak wieża . Bardziej będą przypominały klasyczne relacje . Zobaczymy jak będzie . Nie chcę zbytnio wybiegać w przyszłość .

Pozdrowienia . Wujek .
ODPOWIEDZ