[R] Nowość - słupy sieci trakcyjnej (Answer 1:25 i 1:45)

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

bocadinho
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 04 2009, 14:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bocadinho »

A może zwrotnice zrobić ? :D
Awatar użytkownika
amz20
Posty: 136
Rejestracja: pn sty 19 2009, 21:21
Lokalizacja: Włocławek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amz20 »

Moim skromnym zdaniem sam żuraw a jeśli chodzi o szyny to można podzielić na mniejsze kawałki zastosować połączenie łubkowe wtedy długość wyjdzie mniejsza ale zgubimy skalę -długość szyny toru klasycznego przy połączeniu łubkowym wynosi 30 m lub 25 m więc w skali 1/25 1,2 m- 1m więc trzeba by połączenia zrobić "gęściej" co na PKP czasami można napotkać .Podkłady zdecydowanie drewniane ten kawałek listewki każdy w domu znajdzie.Interesujący byłby również kozioł oporowy na końcu toru.
Ostatnio zmieniony pn sty 24 2011, 17:20 przez amz20, łącznie zmieniany 1 raz.
Zanim pierdoło przykleisz siedem razy przymierz .
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Del
Ostatnio zmieniony pn sty 24 2011, 17:11 przez Robert_B., łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Del
Ostatnio zmieniony pn sty 24 2011, 17:10 przez Robert_B., łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Szyny i podkłady, to każdy może zrobić we własnym zakresie. W Castoramie czy Obi listewek jest pełen wybór. Natomiast najbardziej przydatne były by mocowania szyn do podkładów. Wiem co mówię, bo jak robiłem torowisko pod Pt47, to składało się z kilku tysięcy części wycinanych ręcznie :-? A że muszę zrobić jeszcze dwa torowiska, to chciałem indywidualnie zamówić sobie taki zestawik. W razie czego jestem pierwszy w kolejce.
Tory kolegi Astra28 są idealne.
Jeżeli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś, kto o tym nie wie – przyjdzie i to zrobi.
Obrazek
martinus
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 28 2010, 18:32
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: martinus »

Są również tacy, którzy z chęcią zapłacą kilkanaście złotych za przygotowane wcześniej całe torowisko (szyny, podkłady i mocowania), zamiast męczyć się z docinaniem listewek...
Szczególnie w skali 1:45, gdzie w modelach ADW Model nie ma torowiska...
półkownik pospolity, czyli zbieracz... ale do czasu :-)
Driver24
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 08 2006, 11:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Driver24 »

martinus pisze: Szczególnie w skali 1:45, gdzie w modelach ADW Model nie ma torowiska...
Torowisko można ściągnąć w skali 1:45 z http://www.icpnet.pl/~kokoc/pliki/fkm03.zip

Jest to link z Konradusa: http://www.konradus.com/forum/read.php? ... 923&page=1
martinus
Posty: 30
Rejestracja: czw paź 28 2010, 18:32
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: martinus »

Dzięki... Mam ten model torowiska od dawna...
I nawet raz go drukowałem i skleiłem wszystkie papierowe podkłady do niedokończonego TKp30...
Ale o wiele prościej, dla tych co chcą mieć również kartonowy model torowiska, byłyby gotowe elementy wycinane laserem.
Ja z pewnością kupię, jak się pokażą.
półkownik pospolity, czyli zbieracz... ale do czasu :-)
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Ponieważ firma Answer zawiesiła dystrybucję modeli, wycięte wcześniej przez nią modele słupów ja grzecznościowo będę wysyłał. Osoby zainteresowane nabyciem modeli słupów trakcyjnych proszę o kontakt mailowy lub na PW.

W ciągu kwadransa zamieszczę ogłoszenie w dziale "Tu się sprzedaje, tu się kupuje" z cenami modeli słupów trakcyjnych.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
ODPOWIEDZ