"COSIK" R-27 Cyklon

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

b_milek pisze:Dowcip wydawcy :D
Raczej autora projektu. :D Czy na pewno nie pasowały elementy lewy na prawej a prawy na lewej stronie dna. Coś mi się to podejrzane wydaje.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Autor tej relacji wspomina o kłopotach ale poszycia na lewą stronę nie kład.

Obrazek
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Wygląda na to, że to jednak kol. b_milek coś pomylił.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

No tak sie zastanawiam.. problem wystąpił w przypadku dwóch "listków" poszycia, jak przykładałem nadrukowaną stroną to po prostu nie pasowały, czy się pomyliłem przy wycinaniu.. raczej nie. Najpierw zrobiłem jedną stronę, potem dopiero drugą. Prawda mogłem je po prostu przełożyć na drugą stronę, niestety już przykleiłem na odwrót wiec szkoda było odrywać, a klejone na butapren ;P, i tak nie ma to znaczenia bo kadłub będzie szpachlowany. Jedna strona została zachusteczkowana, że tak napiszę. Położyłem parę warstw chusteczek papierowych, pokrytych rozcieńczonym wikolem, po wyschnięciu, zalałem CA i powstała skorupa jak kamień. Następny etap to masa akrylowa. Ostateczne przeszlifuję i po sprawie. Doszedłem do wniosku że tak mały szkielet szkoda piankować i się bawić. Tak będzie szybciej, nie będzie trzeba sezonować zapiankowanego kadłuba.
Mnie naprawdę te części nie pasowały ;P i nie ma to nic wspólnego ze skanowaniem tej kartki :D Swoją drogą Piterski pięknie wykonane poszycie, ja z góry założyłem szpachlowanie więc się nie bawiłem w subtelności i dokładność.
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

Szybka wstawka jak to sie robi opiszę potem teraz tylko pokazuję jak wygląda kadłub tworzony metodą gazetową ;P za nieczytelne zdjęcie przeprasza, kochany urwisek nie pozwala na nic więcej

Obrazek
b_milek
Posty: 306
Rejestracja: pn lut 14 2005, 17:50
Lokalizacja: Będzin / Warlingham UK
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: b_milek »

witam wszystkich serdecznie, oto dalsze prace nad modelem,
Tylko dwa słów o samym projekcie modelu, projektant wykonał dobrą robotę lecz rysunki montażowe oraz pasowanie niektórych części jest trochę zagadkowe trzeba się nabiedzić aby wymyślić co i jak, są małe błędy w numeracji części, na rysunkach jest inaczej w rzeczywistości coś zupełnie innego, czasami trzeba się domyślać co gdzie przykleić bo na samych rysunkach montażowych danej części nie widać.

Obrazek

Obrazek

A tak się prezentuje cała jednostka.

Obrazek
ODPOWIEDZ