*[Relacja/Okręt] BISMARCK - A.Haliński. POWRÓT

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Dziękuję Wam Bracia Modelarze. Wszystko z winy tych rewelacyjnych materiałów źródłowych. Trudno odpuścić, gdy wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
Odpowiadam na pytania:
Paolo vanKossi pisze: Ile powiedzmy procentowo jest w tym co zamieściłeś w ostatnim poście wykonane z wycinanki a ile to twoja waloryzacja?
Takie wyliczenie jest bardzo trudne. W każdym razie dodaję i zmieniam dość sporo.
tomaszolemski pisze: Mam pytanie te wszystkie elementy druciane to gotowe elementy czy sam wszystko robisz?
Co do druciarni, to z fototrawek są jedynie drabinki i schodnie (poręcze robię sam) Relingi są wykonywane od podstaw ręcznie, poza częścią przęseł łańcuchowych (z fotorawek firmy Aber).
Raz jeszcze wskażę, że większe ode mnie zasługi ma drut mosiężny (0,3 mm słupki i 0,2mm –poręcze), znacznie sztywniejszy od miedzi, który przez to ładnie i równo się układa.
OSTOJA pisze:
Art pisze:postanowiłem otworzyć jedną z szaf amunicyjnych do artylerii p.lot (jednak nieco większy kaliber, bo 105 mm) Wink
jakaś strzałka dla kompletnych laików tej dziedziny. :D
Racja OSTOJA, trochę się szafa zagubiła, podaję więc zbliżenie.
Jak ta amunicja była w niej ułożona ?? Zapewne w jakichś uchwytach. A może tam przechowywano tylko magazynki do p.lot-ek 20mm, a do 105-tek dostarczano pociski wyłącznie przez te podajniki w poszyciu nadbudówki (??) – kilka pocisków tam wstawiłem.
Czy ktoś dysponuje fotkami szaf zbrojnych innych niemiaszkowych pływaków?
A może nie zawracać sobie tym głowy i szafę po prostu zatrzasnąć?

Obrazek
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
piotr_k
Posty: 72
Rejestracja: śr lut 18 2009, 13:56
Lokalizacja: MALBORK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotr_k »

Art zatrzaśnięcie tego to była by już strata niestety moim skromnym zdanie.
Awatar użytkownika
strk
Posty: 1051
Rejestracja: śr sie 31 2005, 20:26
Lokalizacja: Gdańsk
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: strk »

Art pisze:Jak ta amunicja była w niej ułożona ?? Zapewne w jakichś uchwytach. A może tam przechowywano tylko magazynki do p.lot-ek 20mm, a do 105-tek dostarczano pociski wyłącznie przez te podajniki w poszyciu nadbudówki (??) – kilka pocisków tam wstawiłem.
Amunicja jest raczej układana pociskiem wgłąb szafy/magazynu. Łatwiej wyciągnąć za kryzę/łuskę niż za pocisk. Myślę, że analogicznie jak w magazynie wieży czołgowej... np Leoparda. Ale na podajnikach już inaczej.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Dzięki Art, teraz już widzę o co "biega". :D
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

Cudo, po prostu cudo. Nie ma to jak fach w rekach oraz porządne plany i zdjęcia. Miniaturka oryginału, bez dwóch zdań. Gratuluję i czekam z niecierpliwością na kolejne etapy budowy.
Karol S.
Posty: 7
Rejestracja: ndz sty 25 2009, 13:29

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol S. »

Już od dłuższego czasu oglądam relację i muszę Ci powiedzieć, że cudownie wychodzi ten Bismarck. Sklejony to będzie genialny model.
JacoBe
Posty: 1
Rejestracja: ndz mar 13 2011, 13:41
Lokalizacja: Aalst

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JacoBe »

Art co zamierzasz z nim zrobic jak go zrobisz w calosci, myslales nad tym ?. Ja teraz tez zaczolem sie bawic z biszmarkiem, duzo sie od ciebie nauczylem czytajac te posciki, wypowiadac sie nie bede na temat twoje roboty bo all juz powiedziane jest :) bede sledzil dalej.
Jak by co, to nie ja !!
Adrian W
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 04 2011, 19:10
Lokalizacja: dąbrowa górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrian W »

Jestem pełen podziwu dla twojej pracy przy Bismarcku. Tez przymierzam się do sklejenia tego pięknego pancernika. Ale jak patrze na to co ty wyrabiasz to widzę że mam się na kim wzorować. Powodzenia w dalszych pracach a ja pilnie śledzę tę relacje :D
Awatar użytkownika
vasea70
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 26 2008, 17:50

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vasea70 »

Здравствуйте. Я не понимаю по польский. Но у вас замечательно получается сборка этой модели. Поэтому я решил высказать вам свое Восхищение!!! Желательно больше больших фотографий.
Hello. I don't understand on the Polish. But at you assemblage of this model remarkably turns out. Therefore I have decided to state you the Admiration!!! It is desirable more than the big photos.
Vitali Popov
Awatar użytkownika
Haziaj
Posty: 107
Rejestracja: pt lis 26 2010, 14:26
Lokalizacja: Kętrzyn (Mazury)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Haziaj »

Успокойся, я уверен, будет больше ;-) Сам я жду с нетерпением. Но факт. Впечатляющие.
ODPOWIEDZ