Pytanie - Parowóz Ty51

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
Driver24
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 08 2006, 11:51
Lokalizacja: Wrocław

Pytanie - Parowóz Ty51

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Driver24 »

Witam!
Mam pytanie do znawców w kwestii parowozu Ty51. Chciałbym taki parowóz zbudować z kartonu w skali 1:25.
Czy Ty51 da się zrobić z modeli Ty2 lub Ty45 oczywiście po lekkich przeróbkach i czy można zastosować tender z OL49 lub PT47?
Jak by co to tu są plany Ty51 http://plany.zonk.pl/Ty51/index.html
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

zapytaj kierownika :)
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Tender od Pt47 pasowałby nawet bez dużych przeróbek. Jak się uprzesz, to pewnie i parowóz przerobisz, ale obawiam się, że jedyne elementy, których nie będziesz musiał zmieniać, to zderzaki, lampy, turbogenerator i sprzęgi. Zmian jest tyle, że prędzej się chyba doczekasz się wydania takiego modelu.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Robert_B.
Posty: 237
Rejestracja: czw mar 26 2009, 22:23
Lokalizacja: Wrocław
x 7

Re: Pytanie - Parowóz Ty51

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert_B. »

Podpisuje się pod tym co napisał Precyzyjny.
Nie ma sensu. To tak jak byś chciał wyklepać z dużego fiata Porsche, narobisz się a efekt i tak będzie mizerny. A z Ty2 możesz sobie zrobić co najwyżej Ty42.
Oglądałem plany Ty51 i wiem, że jest przy nim więcej roboty jak przy Ol49 i Pt47 razem wziętych. Szkoda twojego czasu i nerwów.
Jak chcesz zrobić dosyć dobry model parowozu na tor 1435mm, to polecam Pt47, Pu29 albo Pm3. Na chwilę obecną, te modele są chyba najbardziej szczegółowo opracowane.
Driver24
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 08 2006, 11:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Driver24 »

Dziękuję za odpowiedzi. Macie w zasadzie racje. To jest pchanie się z "motyką na słońce". Miejmy nadzieje że pan Wandtke ma w planach opracowanie tego pięknego modelu. A puki co, to wybrałem Ty45 do sklejenia :) Choć nie ukrywam, że nie mogę się doczekać SU45.
A właśnie...
czy wózki z SU45 są takie same jak do SM31?
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Jeden powstał na bazie drugiego, więc są bardzo podobne, ale są pewne różnice, z tego co pamiętam głównie w mocowaniu do pudła lokomotywy, i zdaje się jeszcze parę szczegółów też się różni.
BANDI
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 10 2009, 20:37

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BANDI »

Driver24 pisze:Miejmy nadzieje że pan Wandtke ma w planach opracowanie tego pięknego modelu. Choć nie ukrywam, że nie mogę się doczekać SU45.
A właśnie...
czy wózki z SU45 są takie same jak do SM31?
-,,Pan,, Wandtke chciał opracować Ty51 ale podobno Kierownik opracował ale nie wiadomo napewno więc ta niewiedza moze owocować nieopracowaniem tego modelu bo jeden czekł bedzie na drugiego.
-SU45 czeka na wydanie
- wózki w SM31 są INNE !!
ODPOWIEDZ