[Galeria z relacją] PWS-10 CP 1/2008

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

[Galeria z relacją] PWS-10 CP 1/2008

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Dotychczasowy dorobek: GALERIA|SMOK|RWD-4 i 5bis|SUM|SROKA|CZAPLA|PWS-54|JASTRZĄB|SLINGSBY|WILGA|WILK| JUNAK|WYŻEŁ|P.24G|RWD-22|Gacek|An-2/An-2|




GALERIA

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

_______________________________________________________

RELACJA

Początek relacji jest tutaj
Na wstępie chciałbym podziękować kolegom modelarzom takim jak: BeXa, Miłocha, Romano666, Toff za najzwyklejszą ludzką uczciwość i solidarność, żal tylko, że jest Was tak niewielu.

No to zaczynamy.

Przez ostatnie dwa tygodnie biedziłem się nad przystosowaniem błyszczącego się jak "kreda" druku laserowego do dalszej "obróbki" w klejonym modelu. Wyszła mi dość skomplikowana procedura:

1. Zwilżenie wodą lewej strony arkusza oraz zaraz po zwilżeniu,
2. pomalowanie rozwodnionym BCG (w stosunku 1:1 z wodą) prawej strony arkusza.
3. Po wyschnięciu zagruntowanie obustronne arkusza Caponem.
4. Pomalowanie dwukrotne prawej strony arkusza matowym akrylem.
5. Po wyschnięciu przeprasowanie arkusza średnio ciepłym żelazkiem przez papierową przekładkę.
6. Pozostawienie arkusza pod przyciskiem przez parę (2-3) dni.

Wszystkie operacje "malarskie" były wykonywane pędzlem.
Tak spreparowane arkusze są matowe i sztywne jak blacha, jak się "to" będzie kształtować - zobaczymy. :roll:

Zacząłem klejenie modelu oczywiście od k-ba - kratownica:

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony czw kwie 05 2012, 10:57 przez OSTOJA, łącznie zmieniany 14 razy.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
BeXa
Posty: 11
Rejestracja: ndz paź 04 2009, 15:59

Re: [RELACJA] CP 1/2008 PWS-10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: BeXa »

OSTOJA pisze:Na wstępie chciałbym podziękować kolegom modelarzom takim jak: BeXa, Miłocha, Romano666, Toff za najzwyklejszą ludzką uczciwość i solidarność, żal tylko, że jest Was tak niewielu.
Ty mnie tu od modelarzy nie wyzywaj :D na to miano trzeba sobie zasłużyć, Modelarzu. Ja rozbabrałem jeden model i utknąłem z powodów niemodelarskich, ale jeszcze do niego wrócę, mam nadzieję, że już w styczniu.

Wracając do tematu ja się zastanawiałem czym zaimpregnować swój model drukowany na atramentówce, wszelakie płyny rozmazywały nadruk i wreszcie trafiłem na dość drogi sposób, ale póki co skuteczny - nabyłem fiksatywę do pasteli i 2 cienkimi warstwami pokryłem nadruk. Papier się trochę zwinął, ale bez żadnego problemu daje się palcami prostować.
OSTOJA pisze:Tak spreparowane arkusze są matowe i sztywne jak blacha, jak się "to" będzie kształtować - zobaczymy.
No właśnie też jestem tego bardzo ciekaw.

I jeszcze jedno pytanko: Tę kratownicę to lutowałeś, czy jakimś SG kleisz?
Awatar użytkownika
Romano666
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 08 2008, 15:56
Lokalizacja: Koło

Re: [RELACJA] CP 1/2008 PWS-10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Romano666 »

Witam
Bardzo ciekawy sposób na impregnacje papieru nie mogę się doczekać kiedy będzie widać efekty.(jestem bardzo ciekaw jak to wygląda a pyzatym każda nowa metoda jest bezcenna nie wiadomo kiedy nam możne się przydać )

A co do wstępu
Na wstępie chciałbym podziękować kolegom modelarzom takim jak: BeXa, Miłocha, Romano666, Toff za najzwyklejszą ludzką uczciwość i solidarność, żal tylko, że jest Was tak niewielu.

Nikt nie podważa twoich zdolności modelarskich lubisz dużo szybko i ładnie ci to wychodzi to chwała tobie i nie potrzebnie przeniosłeś się z tom relacją w inne miejsce :(

Pośpiech zawsze był głównym wrogiem modelarzy (przynajmniej moim) alekka krytyka zawsze dobrze wpływa na jakość pracy PIĘKAN KRATOWNICA
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

Re: [RELACJA] CP 1/2008 PWS-10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

BeXa pisze:czym zaimpregnować swój model drukowany na atramentówce?
Arkusze z popularnej "plujki" zawsze gruntowałem Caponem, NIC się nie rozmazywało.
Kratownica jest zrobiona z 1 mm drutu aluminiowego stosowanego w automatach spawalniczych spawających aluminium i jego stopy metodą TIG. Kratownica jest klejona Super Glue. Wykrzyżowania są zrobione z nitki nasączonej Caponem.
Romano666 pisze:nie potrzebnie przeniosłeś się z tą relacją w inne miejsce :(
Ja nigdzie się nie przenosiłem. Zostałem przeniesiony przez moderatora bez mojej zgody.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Kratownica miodzio. Już miałem się spytać czy kleiłeś czy lutowałeś ale ktoś mnie wyprzedził :)

Myślałem że wykrzyżowania są z cienkiego drutu a to nitka - fajnie wyszło a nitkę chyba łatwiej przykleić. Przycinałeś po przyklejeniu?
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Nitkę przycinałem po przyklejeniu.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
Romano666
Posty: 22
Rejestracja: sob mar 08 2008, 15:56
Lokalizacja: Koło

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Romano666 »

Przepraszam mój błąd nie doczytałem poprzedniego postu bo stwierdziłem że nie warto tam zaglądać :lol:

Jednak troszkę za wcześnie wyskoczyłeś z tą relacją no cóż ale taka pewnie twoja natura ja wychodzę z założenia iż
"Szanujmy swoją odmienność"
Jak będziemy bardziej tolerancyjni będzie nam łatwiej a jak coś mi się nie podoba lub nie jest dla mnie wartościowe po prostu sobie odpuszczam.
i dlatego sądzę że nie kalendarz (kto pierwszy ten lepszy) ani ilość jest wykładnikiem modelarstwa
Poza tym zawsze i OD KAŻDEGO można się czasem czegoś nauczyć.
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Kratownica ciąg dalszy.

Obrazek Obrazek
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Witaj,

zaczyna się dziać bardzo ciekawie... Doskonała robota z tą kratownicą OSTOJA.
Przy okazji metalowych elementów mam pytanko - czego w swoich pracach używasz do cięcia np. takiego drutu jak powyżej? Znaczy się jakiego narzędzia?... Pytanie nie do końca takie głupie :) bo w zależności od tego czego się używa do cięcia różny jest zazwyczaj efekt (np. zniekształcenia) - jestem ciekaw Twojego sposobu...

Pozdrawiam
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
OSTOJA
Posty: 1216
Rejestracja: pt gru 19 2008, 14:08
Lokalizacja: Mielec (Ostróda, Iława)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OSTOJA »

Taki aluminiowy drut bardzo łatwo tnie się obcinaczkami do paznokci a potem zapiłowuje iglakiem. Pozdrawiam noworocznie.
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.
W imadle:
Dorobek
ODPOWIEDZ