HMS King George V 1:200, Military Model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 18 2004, 22:47
Lokalizacja: Górki Małe, k. Łodzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balcer »

Odkurzony z niebytu... Pokład przy katapulcie, raczej wszystko co ma tam być chyba już zamontowane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Trzy palce wody pod kilem.
Awatar użytkownika
kisiel
Posty: 15
Rejestracja: sob wrz 27 2003, 20:51
Lokalizacja: Okolice Cze-wy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kisiel »

Oglądam i oglądam i nadziwić się nie mogę, czyściutka robota, gratuluje cierpliwości. Moja relacja utkwiła w martwym punkcie jakieś 2 lata temu :) Ale może wrócę do niej, ostatnio coś podłubałem przy KGV.
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

HMS King George V 1:200, Military Model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Witam Szanownych Braci Modelarzy.
Piękny model i technika, ale...
czy przy takiej skali tj. 1:200 nie kusiło Cię Balcer aby "wstawić kilka" szczegółów? wiem że to dużo pracy i czasu, ale efekt by był olśniewający przy Twoim wykonaniu.
Chodzi mi o:

1) bulaje w kadłubie i nadbudówkach z obramowaniem wewnętrznym i szybkami oraz półokrągłymi okapnikami (relacja: viewtopic.php?t=13028&postdays=0&postor ... n&start=20)

2) rygle do włazów i drzwi (podaję link do innej relacji: viewtopic.php?t=8844&postdays=0&postorder=asc&start=20)

3) ktoś wyżej pisał o wspaniałym wydruku - tj. imitacji zgrubienia na kominie, warto by było samemu je wykonać,

4) imitacji szyb w nadbudówkach dowodzenia.

5)Otwory pod podpory pomostów można po prostu wywiercić (są przecież wiertełka już od 0,3 mm)

Masz Balcer duże doświadczenie i zapewne wiesz, że przy tej skali koniecznym jest zgromadzenie dokumentacji, co najmniej Planów Modelarskich oraz fotografii danego modelu w oryginale z przepastnego Internetu. Wycinanka, mimo, że jest to sam A. Haliński, ma wiele uproszczeń, i jak się już coś skleca z takim poświęceniem, to warto dodać szczegóły.

Ja sklejam kartonówkę ORP PIORUN 1:200 (z MM 1988 r.- chyba najlepsze opracowanie MM Pawła Misiewicza przed 1989 r.) i wszystkie te szczegóły dodaję plus korby w artylerii głównej, wszystko z Planów Modelarskich
Jak się nauczę to dam parę fotek za jakiś czas.
Ja ten mój model klecę ok. 5 mc. i jestm, poza kadłubem, przy nadbudówce dziobowej.

Pozdrawiam
Art lat 42
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

Re: HMS King George V 1:200, Military Model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Art pisze:.......
czy przy takiej skali tj. 1:200 nie kusiło Cię Balcer aby "wstawić kilka" szczegółów? wiem że to dużo pracy i czasu, ale efekt by był olśniewający przy Twoim wykonaniu.
.......
a wcześniej
Balcer pisze: Na ile będę w stanie, będzie to standard.
Awatar użytkownika
stazi
Posty: 132
Rejestracja: śr lip 14 2004, 22:40
Lokalizacja: Iława

Re: HMS King George V 1:200, Military Model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stazi »

Art pisze:koniecznym jest zgromadzenie dokumentacji, co najmniej Planów Modelarskich
A były wogóle PM dla KGV??
Art pisze:Ja sklejam kartonówkę ORP PIORUN 1:200 (z MM 1988 r.- chyba najlepsze opracowanie MM Pawła Misiewicza przed 1989 r.)
skąd masz te informacje?!?!?! Moim zdaniem Pioruna z 88 roku opracował Pan Sławomir Jakuć
Art pisze: Jak się nauczę to dam parę fotek za jakiś czas.
Ja ten mój model klecę ok. 5 mc. i jestm, poza kadłubem, przy nadbudówce dziobowej.
A ja swojego kleję 13m-cy i jestem na kadłubie przy kominie- dokładnie po lewej stronie:-p

Balcera przepraszam za OT i gratuluję czystego i dokładnego wykonania.
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Czy były PM KGV, nie sprawdzałem, nie przymierzałem się do tego modelu i nie gromadziłem dokumentacji, ale na pewno w internecie są zdjęcia oryginału.

Tak Stazi, to oczywista omyłka pisarska, pierwsze opracowanie Pioruna to Sławomir Jakuć z Białegostoku i jeszcze dokładniejsza "poprawka" Pawła Mistewicza z 2001 r. (nr 12 MM)
(czy szanowny Pan Stazi też skleja Pioruna? proszę o kontakt)

Mimo wszystko szkoda perfekcyjny Balcerze, że nie dokładasz tych kilku szczegółów.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

Info dla STAZI.
Przepraszam, że "używam" tego forum do kontaktu, ale wysłałem wiadomość pryw z tego portalu do Stazi, a ona nadal wisi w katalogu "do wysłania" a nie w wysanych, czy Stazi otrzymał mój list odnośnie ORP PIORUNa?

Usunę ten wpis po nawiąz. kontaktu.
Pozdrawiam
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

No cóż, czekamy Balcer na kolejne części relacji.
Ostatnio rozmawiałem dłużej z Andrzejem Halińskim. Prace projektowe w jego stoczni nad King George V trwały 1,5 roku.
Na warsztacie ma Prinz Eugena. Jeszcze kilka dłubanek i poskleca się akcja "Ćwiczenia na Renie" i jej efekt - zatopienie Bismarcka.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Kolego Art, bardzo proszę bez OT w tym temacie, do tego służy inny dział. Jeśli autor tematu sobie życzy to mogę wykasować zbędne wpisy.
ODPOWIEDZ