*[Relacja/Czołg] Radziecki Czołg Średni T-24 - 1:25 RenovaModel

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Kwiatek pisze:Zrobiłeś dobrą reklamę temu pokrakowi, bo nabieram coraz większej ochoty, aby w miarę możliwości czasowych móc go skleić.

Podobają mi się niezwykle mocowania haków [tak?], ale z kolei malowanie karabinów nie wyszło dobrze, za mało czerni czy gunmetalu, za dużo zieleni :)
Mocowania haków troszkę przerobiłem ponieważ w opracowaniu przewidziane jest ich po prostu przyklejenie, ja użyłem drucika (1 mm) i haki są ruchome...
Co do malowania karabinów to jeszcze nic straconego :) bo też mi się nie podoba :) ale tym się zajmę już przy końcowej galerii - jak kiedyś do niej dobrnę :)

________________________________________

A dzisiaj jeszcze troszkę podłubałem i wydłubałem tłumik:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie :papa:
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Kwiatek
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 07 2003, 12:39
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kwiatek »

Błoto to wikol?
Ukończone: T-40, Przodek
Robione: T-26, Monitor "Warszawa"
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

Kwiatek pisze:Błoto to wikol?
Hmm, to co oczekiwałem, że mi wyjdzie, to raczej nie miało być błoto tylko efekt korozji, "pomarszczonej" warstwy farby gdzieś pod rdzą, itd... Dlatego przebija gdzieniegdzie zielonkawy kolor z głębi...
Nigdy wcześniej nie miałem okazji robić takiego powiedzmy "brudzenia", ale postanowiłem nigdzie póki co nie szukać jak to zrobić tylko znów coś wykombinować samemu... Skoro piszesz "błoto" - to chyba niezbyt wyszło? :)
Ale trudno, może następnym razem... A tak w ogóle to jest to zrobione innym klejem niż wikol, a mianowicie cyjanoakrylem.

Pozdrawiam :)
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2126
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 145

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Dla mnie wygląda na rdzę! No może troszeczkę za grubo naniesione, ale w sumie bardzo dobry efekt.
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

:)

Troszkę może tez chciałem do zdjęcia wyolbrzymić i podświetliłem tłumik z boku, żeby jeszcze bardziej uwydatnić te nierówności, ale biorąc pod uwagę fakt, że przecież stara farba odchodzi i rdza cały czas żre myślę, że jak na pierwszy raz najgorzej nie jest :)

tu np. dla porównania (znalezione w sieci):
http://images.google.pl/images?hl=pl&so ... a=N&tab=wi

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony czw paź 08 2009, 23:47 przez wk82, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Kwiatek
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 07 2003, 12:39
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kwiatek »

Rzeczywiście, może ciut za grube, ale wygląda dobrze. Sam nie byłem pewien czy to ma imitować właśnie błoto czy odłażącą farbę :)
Ukończone: T-40, Przodek
Robione: T-26, Monitor "Warszawa"
Awatar użytkownika
aple4
Posty: 55
Rejestracja: pt gru 28 2007, 15:24
Lokalizacja: Police

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: aple4 »

A jak konkretnie można uzyskać taki efekt ? tzn. jak nakładać klej ?
Awatar użytkownika
wk82
Posty: 719
Rejestracja: wt lip 19 2005, 19:49
Lokalizacja: Sandomierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wk82 »

aple4 pisze:A jak konkretnie można uzyskać taki efekt ? tzn. jak nakładać klej ?
Dla ułatwienia przygotowałem materiał zdjęciowy :)
Właściwie to miałem zamiar wykonać tą rdzę na zasadzie prób i błędów, ale mniej więcej ok wyszło już za pierwszym razem :)
Najpierw na kartonie (w przypadku tłumika oczywiście wszystko odbywało się po sklejeniu elementu) nałożyłem trochę kleju cyjanoakrylowego - normalnie, za pomocą końcówki w tubce... (aby wyraźniej klej był widoczny, na zdjęciu zabarwiłem go na fioletowo):

Obrazek

Teraz troszkę ryzykowne zadanie (radzę nie próbować, gdy Ktoś mało miał do tej pory do czynienia z tego rodzaju klejem)
Gdy klej jeszcze był mokry, zwilżonym w wodzie palcem dotykałem jego powierzchni co przy kontakcie z wodą sprawia, że klej momentalnie twardnieje i zasycha tworząc porowatą nierównomiernie powierzchnię (małym minusem jest tu fakt, że na palcu tworzy nam się od kleju twarda skorupka, która na szczęście bez problemu po chwili odchodzi od skóry - ale trzeba pamiętać o wcześniejszym zwilżeniu palca :) ). Otrzymałem taki wynik:

Obrazek

Kolejnym etapem (przy T24) było pomalowanie farbką (w kolorze nadwozia :) ) tego co uzyskałem:

Obrazek

Wystarcza kilka minut, aby farba wyschła i by można przejść do kolejnego etapu... Do wyprodukowania rdzy użyłem tego co pierwsze przyszło mi do głowy, czyli farbek akwarelowych, które po wyschnięciu stają się matowe i wyglądają jak "nalot" a nie "malowanie". Użyłem kilku kolorów (ze dwóch odcieni brązu, pomarańczowego, czerwonego i odrobinę czarnego) malując w standardowy sposób w miarę gęstą farbką:

Obrazek

Następnie po kilku chwilach przy użyciu pędzla i niezawodnych przy tym palców dokończyłem dzieła zniszczenia metalu :)

Obrazek

Myślę, że efekt jest w miarę satysfakcjonujący :)

Pozdrawiam Serdecznie
Moje relacje:
www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=(XXXXX)
UKOŃCZONE:
Przyczepa PN 1,5 (8691); Schienenwolf (15903); H.L. Hunley (12780); Katapulta (12916); T-24 (13216); TKW (14149); Kapliczka (14675); Ł-34
W BUDOWIE:
P. Kolei Wilanowskiej; BM-13 "Katiusza"
Awatar użytkownika
Hurragan76
Posty: 188
Rejestracja: sob wrz 12 2009, 10:44
Lokalizacja: Bemowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hurragan76 »

:boje:
zapamiętam tą lekcję - DZIĘKUJĘ!
:spoko:

-- -------------------------
Wszechkontrolujący Adminie!

Czy nie byłoby właściwym przenieść do ABC? Żeby żółtodzioby, takie jak ja, miały gdzie się uczyć i nie zadawały 1000 głupich pytań
Awatar użytkownika
Kwiatek
Posty: 24
Rejestracja: pt mar 07 2003, 12:39
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kwiatek »

W sumie nie wiem czy nie łatwiej i szybciej zrobiłbyś to mniej inwazyjną metodą z wikolem i sodą w rolach głównych. Efekt chyba wyszedłby podobny.
Ukończone: T-40, Przodek
Robione: T-26, Monitor "Warszawa"
ODPOWIEDZ