Znacznik zakończonej relacji - co o tym myślicie ?

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

Znacznik zakończonej relacji - co o tym myślicie ?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Z uwagi, że moja propozycja dotyczy przede wszystkim relacji z budowy modeli, pozwoliłem sobie zamieścić ten watek tutaj.

Chciałem wstawić jakąś fajną nominację na Grand Prix Kartonwork, ale okazał się z tym mały problem. Moją ulubioną relację Herbacianego nie mogłem nominować, bo została zakończona w tym roku. Szukałem dalej, szukałem i stwierdziłem, że w tym gąszczu tematów trudno jest wyłapać, która relacja jest już ukończona. Zabiera to dużo czasu, bo trzeba otwierać każdą relację i przeglądać, czy jest w niej zakończenie. Pewnie nie jeden z Was też ma z tym problem.

Może by tak przyjąć (niektórzy to stosują, ale rzadko), że jeżeli autor uzna, że zakończył budowę modelu to niech zmieni tytuł wątku i umieści w nim wyraz "KONIEC". Więc zamiast [Relacja], czy też [Relacja z budowy] niech w tym nawiasie napisze [Relacja-koniec] z zachowaniem takiej pisowni. Wtedy wyszukiwarka wyłapie tylko te relacje, które będą miały taki zapis, a nie wszystkie, w których przypadkowo pojawiły się równocześnie wyrazy "relacja" i "koniec".

W ten sposób przeglądając tylko tytuły wątków, albo korzystając z wyszukiwarki, łatwo odnajdziemy wszystkie relacje, które zostały zakończone. Będzie to przydatne nie tylko przy okazji Grand Prix, ale zawsze kiedy będziemy chcieli odszukać ukończoną relację modelu, który właśnie zamierzamy zrobić.

Co o tym myślicie ? Jeśli jesteście za, to po prostu niech każdy przejrzy swoje relacje i w tych zakończonych zmieni odpowiednio tytuł.

A tak to działa w praktyce po wpisaniu relacja-koniec w wyszukiwarce:

Obrazek
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 255
Rejestracja: sob cze 09 2007, 21:13
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: madteam19 »

no myśle że precyzyjny ma racje,popieram=)
Na warsztacie:
zwodowany:Dziarski, Despatch
W garażu:Bumar-Łabędy, Star 12.185
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Swojego czasu ogłaszane było by wszyscy którzy zakończyli swoje relacje pisali wiadomości do któregoś z modów lub admina. Miało to służyć temu by relacja została przeniesiona do czyśćca gdzie autor tematu miałby możliwość wyczyszczenia jej ze zbędnych i nic nie wnoszących do tematu wpisów, a następnie taka relacja miała po zakończeniu "czyszczenia" lądować w archiwum. Gdyby wszyscy się do tego stosowali wiadomym by było że tylko w czyśćcu bądź w archiwum znajdują się relacje zakończone, niestety tylko kilka osób o tym pamięta. Przyjmując jednak za dodatkową informację o zakończeniu relacji przez jej autora wpisem w jej tytule zaproponowanym przez Precyzyjnego możemy uniknąć zapominania przez osoby zainteresowane wysłania informacji do administracji forum.
Pomysł popieram bo w żaden sposób nie wprowadzi zamętu na forum, a może usprawnić wyszukiwanie interesujących nas relacji.
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Popieram pomysł Precyzyjnego i myślę, że można pójść kroczek dalej: na końcu słowa KONIEC dodać dwie cyfry roku zakończenia relacji, np. KONIEC08.
Taka wersja dla super wygodnickich :razz:
Generalnie dobrze by było ustalić ściśle format oznaczeń i zapisać go np. w FAQ.
Jedni piszą (relacja) inni [Relacja] inni [R] a jeszcze inni nic nie piszą.
Ani tytule ani w samej relacji ;-)
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Swojego czasu było wiele pomysłów dotyczących usystematyzowania zapisu tematów. Niektóre z były godne uwagi niektóre zaś wprowadzałyby, delikatnie mówiąc, zamieszanie.

Moim zdaniem umieszczanie dodatkowych zapisów skraca długość tematu, co powoduje, że niektóre tematy brzmią jakoś.... brakuje mi słowa... powiedzmy "dziwnie"

Miałbym inną sugestię. Na wielu forach można zauważyć, że przy każdym temacie, oprócz ikonki "nowych postów" znajduje się dodatkowe pole na np: ikonkę emocji lub informacji. Gdyby w tym miejscu wprowadzić odpowiednie charakterystyczne dla naszego forum ikonki to można by powiedzieć, że była by to pełania szczęścia.

Innym rozwiązaniem było by (a skrypt to umożliwia) dodanie dodatkowego pola pod tematem na opis. Na wielu forach także jest to praktykowane, gdyż tu pojawia się dodatkowy opis tematu - pole to jest nieobowiązkowe do wypełniania.

Kwestia tylko ile trzeba by poświęcić czasu aby uruchomić takie możliwości.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Vivit "moja" metoda ma tą zaletę, że nie musi nikogo angażować do wprowadzenia drobnej zmiany. Każdy użytkownik bez najmniejszego wysiłku i umiejętności komputerowych może taką zmianę w tytule wprowadzić, zarówno do relacji juz zakończonych i przyszłych. Jest jeszcze inna zaleta, że może ją wprowadzić każdy kto zechce, a ci co nie widzą potrzeby nie muszą.

A co do długości tytułu zobaczcie na stronę karton i makulatura, mój wpis jest najdłuższy i bez problemu zmieściłem w nim wpis "relacja-koniec".

Obrazek

Czy ten tytuł wygląda dziwnie ? Inne tytuły są dużo krótsze i bez problemu te 7 znaków więcej się zmieści.

Ja pozmieniałem tytuły wszystkich swoich relacji i wyszukiwarka je wyłapuje bez najmniejszego problemu. Zresztą okazało się, że ten wyraz-klucz "relacja-koniec" wcale nie musi być w tytule wątku. W wątku, który teraz czytacie, nie ma go w tytule, ale jest w treści wątku i też jest wyłapywany.

Obrazek

Syzyf dodanie to wyrazu-klucza "relacja-koniec" jeszcze kolejnych cyfr bez spacji powoduje, że wyszukiwarka nie wyłapuje takiego wyrazu, ale jeśli wpisać "relacja-koniec 08", to jest dobrze. Ja uważam, że dodawanie cyfr roku jest zbędne, znacznie częściej szukamy konkretnych ukończonych relacji w całym forum, a do jednego roku ograniczamy się tylko raz w roku przy okazji szukania relacji do nominacji.

Ale jak widzę, to nikt inny jeszcze nie pozmieniał tytułów w swoich wątkach. Czyżby się nie chciało ?
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Precyzyjny pisze:Vivit "moja" metoda ma tą zaletę, że nie musi nikogo angażować......
O tym o czym ja pisałem jest dokładnie tak samo. To pierwszy post wątku ma w sobie te elementy
Obrazek

W pierwszej linijce jest temat, w drugiej ewentualny opis, a w trzeciej ikona (w tym wypadku emocji), ale może być dowolna np: samolot, samochód , statek itd. np: połączone ze skalą

Efektem tego jest taki obraz (to fragment obrazu forum)

Obrazek
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Na drugiej fotografii w ostatnim wątku jest takie kółeczko z kropeczkami ...to oznacza wątek w którym zabrało się głos i uczestnuczy sie w dyskusji...dla prostoty i szybkiego podglądu...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Tylko opcja "szukaj" nie obejmuje znaczników graficznych
ODPOWIEDZ