[Relacja] japoński lekki krążownik "OYODO" by szys

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
darfu
Posty: 89
Rejestracja: czw lis 01 2007, 19:40
Lokalizacja: KRAKÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darfu »

witam !

coraz bliżej końca i coraz lepiej wygląda. ja mam tylko pytanie, czy te świecące się burty to wynik aparatu i oświetlenia i czy w realu jest podobnie?

pzdr
Sklejam więc jestem

W planach : USS Missouri
W stoczni : USS Indianapolis
Zwodowane : USS Lexington

Obrazek
szyszkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob lut 16 2008, 12:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szyszkownik »

Czas na kolejny odcinek zdominowany tym razem przez fototrawki....

Darfu dzięki za miłe słowa, świecące burty to wynik mixu: aparatu, oświetlenia i lakieru na burtach. Niestety w największym stopniu tego ostatniego niby matowego. Kiedy skończyłem oklejać kadłub przepędzlowałem go 2 razy matem. Kiedy już wszystko będzie na tip top zastanowię się nad innym matowym lakierem.

Dzwigi przymocowane na stałe, podobnie z katapultą. Na dłuższym dzwigu ma sobie "dyndać" wodnosamolot natomiast drugi na katapulcie. W zamiarze chciałem aby na rufie "dużo się działo" i chyba udało mi się ten efekt osiągnąć, zresztą oceńcie sami:)

Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazek

ku chwale kartonu!
ku chwale kartonu! ;)
szyszkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob lut 16 2008, 12:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szyszkownik »

Czołem! :)

Na Oyodo prace wrzą. Pokład w pełni został wypełniony drobnicą pokładową (wywietrzniki i inne grzybki), na katapulcie i dźwigu zagościły wodnosamoloty. Suche pastele, którymi posługiwałem się pierwszy raz, miały raczej na celu ukrycie moich baboli niż zwaloryzowanie wyeksploatowanych latadeł. Myślę, że przesadziłem trochę z ich użyciem, ale nie mam już zapału, żeby sklejać od nowa samoloty. Im bliżej końca prac tym bardziej snuje o nowym pływadle do sklejenia:), a teraz przy takim przybrudzeniu samolotów trzeba poważnie zastanowić się nad brudźingiem samego okrętu.
Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Oprócz rufy zadbałem również o "ogólne przystrojenie sylwetki":) Mam tutaj na myśli olinowanie i banderę. Miałem troszkę problemów z rozszyfrowaniem co niektórych rysunków, dlatego pewnie wkradło się trochę fałszu, ale ocenę tego pozostawiam fachowcom:)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Widok ogólny na całość
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Życzeń Świątecznych nie zdążyłem Wam drodzy koledzy modelarze złożyć, ale za to w Sylwestra się wstrzeliłem. Tak więc na ten nowy rok życzę wszystkim podniesienia modelarskich umiejętności co najmniej o jeden lelewel (sobie życzę o 5 leleweli, co bym Was dogonił;) uśmiechu zadowolenia, kiedy spoglądamy na nasze kartonowe wypociny i spełnienia tego co sobie postanowicie na nowy rok przed wielkim odliczaniem:)

Pozdrawiam Marcin (szyszkownik)

--
ku chwale kartonu! ;)
szyszkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob lut 16 2008, 12:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szyszkownik »

Witam, w dzisiejszym odcinku japońskiej telenoweli pod tytułem działa 155mm. Od dzisiaj Oyodo ma się czym bronić, tak więc kartonowi krytycy uwaga na słowa;)
Brakuje jeszcze na nich trochę drobnicy, ale to później. Kołnierze zrobione z chusteczki higienicznej.
ObrazekObrazekObrazek

Pozdrawiam
Marcin (szyszkownik)

--
ku chwale kartonu! ;)
szyszkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob lut 16 2008, 12:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szyszkownik »

Na swoim miejscu:)
Obrazek

Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Pozdrawiam!
ku chwale kartonu! ;)
Awatar użytkownika
Jurek Killer
Posty: 45
Rejestracja: sob maja 24 2008, 13:40
Lokalizacja: Borucino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jurek Killer »

Jestem pod wrażeniem zegarmistrzowskiej precyzji wykonania modelu.

Tak trzymaj :spoko:
BĄDŹ DUMNY, JESTEŚ POLAKIEM
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Przyjemnie się to zaczyna prezentować. Okręt nabiera że tak powiem pazura :D
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
szyszkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob lut 16 2008, 12:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szyszkownik »

Panowie dzięki za dobre słowa i odzew!
Przez moment myślałem, że nikt tu już nie zagląda. Jurek z tą precyzją to przesadziłeś. Popełniłem do tej pory mnóstwo baboli i każdy następny coraz bardziej mnie deprymuje i kusi aby zacząć coś nowego. Tym bardziej dzięki za słowa motywacji:)

Po zakończeniu prac z klejem nad Oyodo mam zamiar model przybrudzić. Nie mam tutaj na uwadze tylko rdzy na burtach, ale myślę o washu i jeszcze kilku innych technikach. Z uwagi na fakt, że nie jest to plastik, a karton i brak z mojej strony jakiegokolwiek doświadczenia w tym temacie wszelkie próby będę przeprowadzał testowo na skrawkach kartonu. W związku z tym, szukam wiadomości na ten temat gdzie się da, a przede wszystkim bacznie obserwuję fora plastikowców. Jednak wiadomo, że internet to jedna wielka otchłań, dlatego jakbyście znali jakiś ciekawy link z malowania okrętów to podrzućcie:)

Pozdrawiam
Marcin (szyszkownik)
ku chwale kartonu! ;)
szyszkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob lut 16 2008, 12:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szyszkownik »

Kolejna porcja dział, tym razem cztery dubeltówki;) Do tej pory jeszcze bez luf i warstwy farby.

Obrazek
jeżozwierz

ObrazekObrazek
jeżozwierz u fryzjera

Obrazek
jeżozwierz w rozkładzie

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
rodzinka jeżozwierzy
;)

pozdrawiam Marcin (szyszkownik)
ku chwale kartonu! ;)
szyszkownik
Posty: 54
Rejestracja: sob lut 16 2008, 12:53
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: szyszkownik »

Witam wszystkich po długim zastoju:)

W dzisiejszym odcinku szalupy:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek




Okręcik został poddany eksperymentom z zastosowaniem washa i kilku innych technik malarskich, fotki z tego etapu zaprezentuję w następnej odsłonie.

Pozdrawiam
Szyszkownik

--
ku chwale kartonu! ;)
ODPOWIEDZ