Relacja z budowy P - 51 Mustang Kartonowy Arsenał

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

hornet134

Relacja z budowy P - 51 Mustang Kartonowy Arsenał

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hornet134 »

Witam!
Jestem tu nowy, więc proszę o trochę przymknięcia oka na moje poczynania... Po dość długiej przerwie nic nieklejenia postanowałem coś w ońcu zmontować, a to za sprawą kolegów, którzy potrafią nieźle podkręcić... Heh... ciągnie wilka do lasu ;-)

Parę słów o modelu:
wygląda sympatycznie, po za tym to modele Halińskiego, przeraża mnie jedynie ten błyszczący papier...ciężko będzie o ewentualne poprawki...

PS. Fotki i relecje będę starał się robic na bierząco. Przepraszam z góry za ewentualne przeciągniecia czasowe, w kocu w modelarstwie nie chodzi o szybkość... :D
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

No to witamy serdecznie i bardzo czekamy na pierwsze zdjęcia z budowy ;-)
Tak dla porządku: viewtopic.php?t=9798
Pozdrawiam
Glutation
"No, kończ Władziu i robimy"
hornet134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hornet134 »

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn kwie 14 2008, 18:25 przez hornet134, łącznie zmieniany 5 razy.
hornet134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hornet134 »

sorka.... mam jeszcze niedorozwi niętą umiejętność zamieszczania tu zdjęć... chyba to będzie pierwsze do podszlifowania... :-/
hornet134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hornet134 »

Łaaaaaaaaaaaa! Udało mi się! =^,^=
hornet134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hornet134 »

Obrazek

Obrazek
hornet134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hornet134 »

Wygląda to jak wygląda - szkielecik wycinam skalpelem, każdy element zalewam cyjanem i szlifowanie, łączę również cyjanem - sztywniejsza konstrukcja - fakt trochę pracochłonne ale sprawdza się:)
Diller
Posty: 9
Rejestracja: pn kwie 07 2008, 8:14
Lokalizacja: Białystok

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Diller »

hornet134 pisze:Wygląda to jak wygląda - szkielecik wycinam skalpelem, każdy element zalewam cyjanem i szlifowanie, łączę również cyjanem - sztywniejsza konstrukcja - fakt trochę pracochłonne ale sprawdza się:)
Wikol też idealnie usztywnia konstrukcję ;-)
hornet134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hornet134 »

Dzięki za posta i za sugestię :D
Jednak z doświadczenia i z przyzwyczajenia nie używam wikolu - powoli schnie i kiepsko się szlifuje. Wikol (dla mnie) przydatny jest jako wypełniacz. Ale co kto woli :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Renzan
Posty: 81
Rejestracja: śr cze 01 2005, 10:26
Lokalizacja: Kraków, Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Renzan »

Witam!

Po pierwsze fajnie, że wracasz do modelarstwa, jak sam napisałeś, po długiej przerwie. Życzę ci powodzenia w klejeniu i ładnego efektu końcowego.
Byłoby miło, gdybyś wstawił okładkę klejonego modelu. Od Pana Halińskiego wydane były 3 mustangi, z czego 2 na kredowym papierze i do końca nie wiadomo, którego kleisz :) .
Jeszcze mała uwaga co do zdjęć. Niestety po kliknięciu nie otwiera się pełen rozmiar zdjęcia. Zajrzyj tu gdybyś miał z tym problemy.
Tyle z mojej strony. Czekam na dalszy postęp prac.

Pozdrawiam!
W budowie: BAC Lightning
Laserożernym szkieletożercom mówimy twarde i stanowcze raczej nie.
ODPOWIEDZ