*[Galeria/Czołg] T-34 z MM 1-2/2005

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stachu B.
Posty: 105
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 13:52
Lokalizacja: Gdańsk

*[Galeria/Czołg] T-34 z MM 1-2/2005

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stachu B. »

Motto I:
Każdy ma jakiegoś bzika i T-34 na półce.

Motto II:
Paweł Mistewicz rulezzz.


Oj dawno już żadnego modelu nie skończyłem... Ale wreszcie się udało! I oto jest: T-34 znany pod pseudonimem "Rudy 102".
Kleiło się bardzo przyjemnie (patrz motto II), sporo się przy Rudzielcu nauczyłem - zacząłem chlapać tu i tam BCG-podobnym klejem (żeby części miały ładny kształt), zrobiłem pierwszy raz reflektor wypasiony, pomysł na gąsienice podpatrzyłem gdzieś na forum. Retusz humbrolem 155 i tajemnymi mieszankami temper. Klejone pattexem, budasiem, superglutem, BCG i na słowo honoru.

A co tam, zdjęcia nawet pokażę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakby co, to walcie śmiało z pytaniami!
Zwierzak
Posty: 25
Rejestracja: czw lut 08 2007, 20:53
Lokalizacja: Jawiszowice/Żory

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zwierzak »

Bardzo ładny model.

p.s. pod reflektorem zapomniałeś chyba retuszu (uchwyt reflektora)
"Każdy z nas jest odpowiedzialny, za to co oswoił"
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 516
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Witam kolejnego Gdańszczanina i cieszę się,żę kolejny trójmiejski pancerniak objawia się tak ładnie sklejonym modelem. Mam też nadzieję ,że stawisz się z nim i kolejnymi modelami na wystawie w Osowie w czerwcu.Piter
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
seb

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: seb »

Bardzo mi się podoba :) Przymierzałem się do tego modelu ale jak go zobaczyłem sklejonego to zaraz lecę kupić :cool:

pzdr,
Seb
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Bardzo ładnie !
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Model jest fajny, tylko to formowanie spodu wierzy nie za bardzo. Gdybyś to nasączył BCG i potraktował obłym przedmiotem na gumce było by znacznie lepiej. A tak poza tym mi również się podoba.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Stachu B.
Posty: 105
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 13:52
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stachu B. »

pod reflektorem zapomniałeś chyba retuszu (uchwyt reflektora)
To było tak: ten model ma dużo "szczęścia" jeśli chodzi o zniszczenia - 2 razy kot na nim lądował, przy robieniu zdjęć zleciał sobie dziarsko ze stołu - moja nieuwaga i wstyd do końca życia ;-) Taką prawą gąsienicę to 3 razy naprawiałem. Reflektor też musiałem poprawiać, a o retuszu przed zdjęciami po prostu zapomniałem. Normalnie retuszuję wszystko przed sklejeniem, a to taki tylko wyjątek od reguły.
formowanie spodu wierzy nie za bardzo. Gdybyś to nasączył BCG i potraktował obłym przedmiotem na gumce było by znacznie lepiej.
Natomiast wg mnie imanie się tej części doprowadziłoby tylko do katastrofy ;-) Część jest zaprojektowana "na płask", co jest pewnym uproszczeniem, ale pozwala uzyskać akceptowalny wygląd wieŻy. Części poszycia pasują idealnie, a jakiekolwiek nasączanie doprowadziłoby niechybnie do zmian kształtu części (a wtedy to kaszanka i salceson się zaczyna). Poza tym na dolnej krawędzi poszycia widać, jak w czasie budowy wieży radziłem sobie z BCG i formowaniem części o skomplikowanym kształcie - ładne to to nie jest w 100% i bynajmniej nie prosi się o powtórzenie w bardziej eksponowanym miejscu.
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Jeśli się dobrze zrozumieliśmy to właśnie o to formowanie dolnej krawędzi wierzy ma zastrzeżenia. A co do BCG to klej odpowiednio użyty dał by ci o wiele lepszy efekt bo karton jest bardziej plastyczny. Nie jestem specjalista w stosowaniu tego kleju, ale w odpowiednich rękach pozwala czynić cuda. Polecam relacje Wujka Andrzeja.
Mówiąc zaś o nasączaniu miałem na myśli, nanieść cienką warstwę by wniknął w karton. Moja wina że niezbyt precyzyjnie się wyraziłem.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
Stachu B.
Posty: 105
Rejestracja: śr wrz 22 2004, 13:52
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Stachu B. »

Jeśli się dobrze zrozumieliśmy to właśnie o to formowanie dolnej krawędzi wierzy ma zastrzeżenia.
Ups... Rzeczywiście napisałeś "spodu" a nie "przodu" albo "sprzodu". Mój błąd.

Mogę jeszcze dodać, że to tam na dole wieŻy wygląda, jak wygląda ze względu na montaż w niezbyt przemyślanej kolejności - trzeba to było po kolei - uformować, odgiąć nieco, nasunąć na szkielet, uformować, przykleić. Z pewnością można to zrobić inaczej, ale mi zależało raczej na ładnym połączeniu górnego pancerza z bokami wieży i no i tak to wyszło.
ODPOWIEDZ