[FAKT Album] Historia II Wojny Światowej

"In-Box" oraz nowości i zapowiedzi modeli plastikowych.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wokram
Posty: 137
Rejestracja: czw paź 23 2003, 23:08
Lokalizacja: z huty, tej nowej

[FAKT Album] Historia II Wojny Światowej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wokram »

Będą na stacji zobaczyłem na stojaku w/w pozycję. W środku dużo zdjęć z omawianego okresu, rysunki przekrojowe min. Shermana, T-34, Tygrysa. Jest i Bismark (jakiś taki chyba uproszczony) i niemiecka latająca bomba. Nawet pepesza i MP40 ("Schmeisser"). Dopatrzyłem się opisu i rozrysowania w aksjometrii ataku na Pearl Harbor, lądowania na plażach w Normandii i kilku innych rzeczy. Całość wydana na dobrym papierze, chyba tylko tekstu nie ma tam zbyt dużo (za to zdjęć jest co niemiara - takie pierwsze wrażenie po kilkunastosekundowym przekartkowaniu całości). Cena: złotych polskich sztuk 15. Pozostaje tylko wątpliwość na temat merytorycznej zawartości (nie chcę przez to napisać, że album jest jakiś nie bardzo, po prostu nie podejmuję się oceny, co do strony wizualnej to prezentuje się nieźle).
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

...no właśnie ! Jak jest z merytoryką ? Oby nie było to kolejne ładnie wyglądające, kolorowe badziewie z całą masą śmiesznych wręcz błędów.
Dobra, lecę do kiosku !

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Enzo
Posty: 422
Rejestracja: sob lut 26 2005, 20:48
Lokalizacja: Krosno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Enzo »

Ja ten album mam już od roku... W sumie nic szczególnego...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

Ja zbierałem ten album, gdy ukazywał się ok 1,5 roku temu w pojedynczych odcinkach. Tak jak Enzo potwierdzam nic szczególnego.


Do postu Wujka:

No fakt, pewnie nie miały to być jakieś super monografie i inne "skarbnice wiedzy"...... nie pomyślałem o tym :oops: .
Ostatnio zmieniony pt wrz 01 2006, 21:33 przez Chrisss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:( ... jak czytam te wypisywane kolejne rozterki TYTANÓW MERYTORYCZNOŚCI ( dr Manfred ) i wpisy typu "kolejne badziewie" ... to mi się dziwnie robi znajomo .

Znam takich aż za dużo . Mówiąc o tym że "to jest badziewie", tamto jest do d..y , "dziadostwo" itd. itp. wyciągają czasem jakiś swój model ... czyli kolejne badziewie . Tym razem własne , licząc na to że ktoś patrząc na nie okaże litość ??

Niedawno w temacie o kolekcji zabawek-samolocików jakiejś firmy fachowcy natychmiast przeszli do analizy "wierności z oryginałem" .
Gratuluję akcji " Z suwmiarką na pluszowe misie " !

A weżcież wy się wreszcie zastanówcie do kogo są adresowane niektóre pozycje wydawnicze ... :sciana:

Wujek .
dr Manfred
Posty: 420
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

No właśnie, do kogo ?

P.S. TYTANA MERYTORYCZNOŚCI traktuję jako komplement !

Serdecznie pozdrawiam !
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Hmm jejku no poprostu pozycja dla poczatkujących i tyle. Na co mi taka gazeta skoro o samym Pearl harbor ma 2 książki + całe google i kilka filmów (nie mylić z pewnym hitem :haha:) o Bismarck'u pewnie jeszcze więcej, cała reszta też do zdobycia itd itp
Pomyślcie sobie o małym Jasiu który przeczyta coś takiego raz - zainteresuje się i będzie drążył temat dalej.
Zresztą co to za temat - Historia II Wojny Światowej przeca tu by brakło 10 000 stron do opisania wszystkiego pobieżnie a co dopiero w detalach. Popieram takie incjatywy byle tylko nie wypaczały historii.
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
ODPOWIEDZ