*[Relacja/Samolot] Halifax Fly Model

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Gulumik
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 19 2005, 19:26
Lokalizacja: Toruń

Halifax -cd

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gulumik »

Witam

TAD masz rację ze zdjęciami dałem ciała - obiecuje poprawę :)

a teraz następne foty już mam zrobiony statecznik i silniki
- właśnie jestem w trakcie przyklejenia ich do skrzydeł

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam
Gulumik
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Ale czad i jakie fajne foty! Zrób jedną z modelem w ręku - będzie porównanie dla tego kolosa.
Pozdrawiam,
TAD
garnet

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: garnet »

swietny, ja za tadem, pokarz go tak, żeby mozna było ocenić skale. Ja zbudowałam, swego czasu brytyjski bombowiec Hampden w skali 1:33, wyszedł wspaniały koloso rozpiętości (jeśli dobrze pamietam bo model nie jest u mnie) 66cm. Zmierz rozpietosć i dłogość swojego halifaxa, bo wygląda imponująco
Gulumik
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 19 2005, 19:26
Lokalizacja: Toruń

hampden

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gulumik »

Witam

Jakieś 7-9 lat temu robiłem Hampdena - fajny i śmiesznie płaski kadłub.

Dzisiaj wieczorkiem wrzucę zdjęcia przyklejonych gondol silnikowych i ruszam z podwoziem. No i zrobię jakieś zdjęcia porównawcze np. hmm ... z pudełkiem zapałek - żartuję :).

Pozdrawiam
Gulumik
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1080
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 140

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Nie boisz się kleić gondoli silnikowych oddzielnie, bez przyklejania i pasowania na skrzydle poszczególnych elementów? Łatwo w ten sposób o dziury, zniekształcenia itp, tym bardziej, że profil skrzydła jest przecież łukowaty. Jak je teraz wsuniesz bez rozklejenia?
Gulumik
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 19 2005, 19:26
Lokalizacja: Toruń

WITAM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gulumik »

Witam

- już wczoraj przykleiłem jest ok - nie no takiej lipy to nie odwalę;) chociaż jak pomyślę to niekiedy są przypadki w których cofnął bym czas i skleił inaczej - zresztą kto nie ma z nas takich dylematów?

Tak sklejam już w n- modelach od Łosi, B17, Lancastera.... po Shorta Shunderlanda - jeżeli jest problem z kształtem poprostu osłony gondoli od spodu przyklejam później- podobnie jak zrobiłem przy gondolach wewnętrznych z lukami podwozia. Trudno byłoby to razem przykleić i raczej bez sensu jako całość. Poza tym to ogranicza dłubanie bezpośrednio przy modelu, przez co można oszczedzić co nieco uszkodzeń modelu- bo Halifax ma niezłe gabaryty i zawadzenie o coś może mieć przykre konsekwencje (nie tylko dla samego modelu :) .

A wracając do gondol:

Po pierwsze nie wklejam wręg do środka gondol - przynajmniej tych małych - widać to na fotach- dlatego łatwiej jest dopasować kształt gondol w czasie przyklejania a sztywne i tak są ze względu na zakładkę.

Po drugie trzeba pasować pasować i jeszcze raz pasować na sucho -wiadomo nie każdy model można taka samą technologią skleić

Po trzecie tak łatwiej jest zachowac symetrię i wszystko pasuje (o ile dobra wycinanka :) )

Pozdrawiam
Gulumik
Gulumik
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 19 2005, 19:26
Lokalizacja: Toruń

HALIFAX CD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gulumik »

Witam

No i już widać powoli koniec budowy:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

a to fotka do porównania wielkości:

Obrazek
ja i halifaksio

Pozdrawiam
Gulumik
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
Najbardziej podoba mi sie ostatnie zdjęcie, gdzie widać dokładnie jak duży model budujesz :shock: Ciekawe gdzie go będziesz trzymać :)
Pozdrawiam :pice:
Gulumik
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 19 2005, 19:26
Lokalizacja: Toruń

WITAJ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gulumik »

Hej

No to jest sporych rozmiarów problem - ale miejsce znajdzie się na razie na szafie.

Pozdrawiam
Gulumik
Awatar użytkownika
janusz
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 28 2006, 22:01
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: janusz »

Gulumik gratuluję Halifax'a. Bardzo udany.
Pozdrawiam
Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać - to najlepsza filozofia.
ODPOWIEDZ