[relacja] Ural 4320 1/72 Omega

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Idziecie na łatwiznę. Samoloty 1/24, 1/32 inne 1/16, 1/35 Gdzie to wszystko postawić? Z czego robić zakupy?

A tak szczerze: mam za dużo modeli w skali 1/72, żeby je wywalić i zacząć wszystko od nowa w skali 1/35, albo 1/16. Poza tym wszystkiego nie mam w 1/35.

Tak przy okzaji, pewnie następny mój model będzie jednak w skali 1/35 (równocześnie robiony będzie z Leopardem).

gulus
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Dopadły mnie od początku listopada ograniczenia czasowe. Niestety do bułeczki z masłem musiałem postarać się o pasztetową, a to wymaga podjęcia dodatkowych zatrudnień. jednak pomalutku coś próbowałem przy Uralu robić. Ostatnia fotka pokazuje jak można wszystko spaprać. Konstrukcja kabiny w modelu jest taka, że brakuje od wewnątrz miejsca, żeby porządnie przymierzyć szybkę, docisnąć ją. Nie dałem rady ufiksować oszklenia, że tak powiem, jednym ruchem. Oszklenie przyklejałem lakierem błyszczącym, w ten sposób, że najpierw ustawiałem okno w prawidłowym położeniu, a później starałem się nakapać lakier w szczeliny. Nie udało mi się to. Lakier porozpływał się po całym oszkleniu. Stąd właśnie taki dziwny wygląd przedniej (i nie tylko) szyby.
Inne fotki w sumie nie pokazują nic nowego. Trochę szlifowania, lekkie gładzenie (które jeszcze trwa). Jak się przyjrzycie, to widać na boku kabiny, z przodu napis fabryczny. Przyznam się, że jak pierwszy raz oglądałem wypraski, to nie dostrzegłem jego, dopiero na fotkach się go dopatrzyłem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Obrazek
Iza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iza »

Gulus zabijesz mnie tymi fotkami!
Te do dwustu kilo jakoś udźwignęłam ale ponad 600 kilo powaliło mnie z nóg :shock:
Patrząc w Twoje relacje nabieram ochotę na plastik ;-)
Awatar użytkownika
gulus
Posty: 1245
Rejestracja: sob maja 24 2003, 22:22
Lokalizacja: Ełk, mazury

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gulus »

Przynajmniej miniaturki mam duże. Ale mam dla Ciebie, Iśka, nie miłą wiadomość: znalazłem serwer, gdzie można umieszczać fotki do 1,5 mega wielkości.

gulus
Awatar użytkownika
valpurgius
Posty: 90
Rejestracja: pn lut 21 2005, 16:08
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: valpurgius »

Jakos przeoczylem ta relacje, a ostatnio mnie coraz wieksza chec na 72 bierze... Mam ZiŁa 131 ICMu i widze podobny podzial na czesci oraz ich podobna jakosc... Mam nadzieje, ze nie bedzie tak problematyczny jak Ural ;-). Powodzenia zycze :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

Maciek, ale obiecałeś że zrobisz kompletne bebeszki :) trzymam Cie za słowo i licze na relację ...
pozdro
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
valpurgius
Posty: 90
Rejestracja: pn lut 21 2005, 16:08
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: valpurgius »

Co do bebechow- silnik bedzie, raczej na pewno. Co do relacji- jak mi aparat kupicie, to moze... :bebe:
Ale nie robmy gulusowi zamieszania w relacji :)
Obrazek
ODPOWIEDZ