Bydgoszczanka [relacja]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

a próbowałeś zwilżać listewki przed gięciem ? gdy budowałem stateczki takie pływające tak własnie robiliśmy, tyle że gęcie było czasem rozkładane na kilka dni....
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
kojotl
Posty: 39
Rejestracja: czw lip 14 2005, 16:53
Lokalizacja: z nad morza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kojotl »

Śmiem twierdzić, że to podstawa. Swego czasu wykonałem kilka wieżyczek obronnych oraz oblężniczych itp. na wzór średniowieczny i z własnego dośwwiadczenia mogę powiedzieć, że warto czasem co grubsze listwy zostawić na noc w wodzie, a zwykłe małe listeweczki proponuje moczyć obficie pędzlem niedługo przed montażem.
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Tak tak slyszalem kiedys o czyms takim , z ta roznica, ze polegalo to na polewaniu kawalka drewna goraca woda i doginaniu. Ale w czasie kiedy robilem ta rame to akurat nie przyszlo mi to na mysl, a mozna by poeksperymentowa, a juz sie kiedys przyda w przyszlosci. Dzisiaj nie zrobilem nic poniewarz uzeralem sie z St.Batorym i tak jakos zeszlo a teraz juz nie mam sil :( jutro cos na pewno bedzie sie dzialo.
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Powiem tak , co do namaczania drewna....... chyba trzeba stosowac jakis inny rodzaj , nie sosne bo to mi kurcze i tak peka jeszcze gorzej :-? trzy proby byly i za kazdym razem to samo. Prace powolutku ida do przodu ale to z powodu braku folii, a kupic sie narazie nie wybieram poniewarz jest taki upal ( 38 stopni w cieniu , kolo 33 w domu) nie da sie nic pomalowac. To co nadgonilem w wolnym czasie widac na scanach.

ObrazekObrazek
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

kuba pisze:poniewarz
poniewaŻ :razz:

A modelik superowy (mimo że jeszcze nie skończony), że się tak wyrażę :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

Kuba, małe pytanie . Jaka to skala ?
a prace posuwają się jak widze znacznie szybciej niż przy Koziołku :) :D jeszcze kilka dni i będzie gotowy ... mój Caudi nie ma tyle szczęścia :roll:
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Toff - wstydam sie :oops: pospiech nie sprzyja niczemu heh tym bardziej modelarstwu.

Sacrebleu - skala 1/33 chcialem zrobic sobie taka cala serie, a ze zaczolem Kozlowskiego w 33 to i reszta by taka pasowala. No wiesz prace ida do przodu bo mam wakacje (tyle dobrego) do pracy nie chodze, czasem tylko na jakis zarobeczek drobny sie wyrwe , jak jest okazja. Tak to dziubie sobie po trochu.
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Prace poszly do przodu. Zostalo mi jeszcze przymocowanie 2 linek i bedzie Game Over. Zdjecia nie sa za profesjonalne, gdyz nie mam na codzien cyfry.

ObrazekObrazek
....::::RASTAFARAJ::::....
ODPOWIEDZ