Bydgoszczanka [relacja]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

Bydgoszczanka [relacja]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

NIE KASOWAĆ

Witam. Zafascynowany poczatkami lotnictwa, postanowilem w ramach przerwy od duzych projektow, popelnic model Polskiego szybowca "Bydgoszczanka" . To co do tej pory udalo mi sie zrobic w wolnym czasie to rama kadluba i pozioma krata na ktorej znajdowac sie bedzie miejsce pilota.

ObrazekObrazek

Dzisiaj juz chyba nic nie porobie bo wziolem sie za Batorego a jutro wstawie kilka zdjec prawdziwego szybowca, zebyscie mieli jako taki konspekt i wrazie czego mowili co wam sie nie podoba a co trzeba zmienic. Pozdrowionka. C.D.N.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 04 2005, 16:25 przez kuba, łącznie zmieniany 1 raz.
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

znając Twoje modele ten będzie kolejną ciekawą pozycją w kolecji.Już masz wiernego kibica ....... :razz:
pozdrawiam i życzę wytrwałości, a swoją drogą .... co Ty na to by kiedyś tam ( w odległej może nawet przyszłości) zrobić bleriota ? takiego w 1:24, ja mam takie coś w planach .....
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Nie powiem Ci , ze mi to z ust wyciagnoles ale pomysl warty pokusy. Musze sie z tym przespac, i powiem ci, ze dales mi duzo do myslenia. Z drugiej strony jest tez pewien problem z wykonaniem poszczegolnych podzespolow: silnika juz z puszki po piwie nie zrobi, a toczony wygladalby jak cod miod malinka, tylko z kad tokarka, chyba ze masz dostep do takich osprzetow. Mozna by sie wtedy pokusic o pokrycie prawdziwym materialem, pelne wykonanie usterzenia mmmmmmmmmm :twisted: ale zes mi namoncil w glowie. Trzeba bedzie pomyslec. Pomysl genialny. W razie czego moge pomoc .
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

no to co ? zaczynamy zbierać dokumentację ? :D
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Obrazek

Na zdjeciu Bydgoszczanka z tym, ze wersja II , rozni sie ona od tej co robie kilkoma detalami tj: kola zastapione plozami, krzeselko, metalowa podstawa, i system sterowania wolantem. Niestety zdjecie narazie mam tylko to.

Obrazek

na tych planach roznica jest tylko w podwoziu, jednak zdjecie do ktorych udalo sie dotrzec pokazuja inna zeczywistosc, o czym bede pisal na bierzaco.

ObrazekObrazekObrazek

dzisiaj udalo mi sie zrobic kierowniczke, fotelik, sterowanie wolantem i usterzenie tylnie, zreszta widac na skanach . Na koniec wrzucam calosc . zeby mozna bylo zobaczec jak to narazie wyglada. Pozdrawiam.

Obrazek
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

Kuba, fantastyczne to latadło jest , skąd masz plany i jak robiłeś statecznik :shock: wyszedł super, opowiadaj ....
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Plany i zdjecia w wiekrzosci pochodza z ksiazek, akanowane i przeskalowywane daja dosyc potezne pole do popisu. A wlasnie ostatnio wpadlem na taki pomysl by nie kupowac juz zadnych modeli tylko zainwestowac w literature i samemu sobie skubac. statecznik wykonany jest z foli przezroczystej , tej z ksero do bindowania. Imitacja zeber powstala z wybicia podluznych paskow za pomoca ztepionego ostrza od skalpla. Jest to wydaje mi sie dobry pomysl bo dosyc oszczednie sie maluje taka powierznie, nie wsiaka farby tak jak papier no i jest lepsza do obrobki. Przezroczysta bo mozna na niej odrysowac odpowiedni element mazakiem cienkim np. do plyt CD.
....::::RASTAFARAJ::::....
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

dobry pomysł z tą folią ..... nie pomyślałem o tym.
Robi się : Zenit HMV 1:250
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

fantastycznie ci to wychodzi......

mam taka prosbe....czy moglbys zamieszczac dokladne informacje na temat materialow jakich uzywasz i technik ktore stosujesz? z czego np jest "rama" tego letadła? :)

Pozdrawiam... bede patrzec uwaznie bo projekt bardzo ciekawy :D:D:D
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
kuba
Posty: 131
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 12:55
Lokalizacja: Lancut

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kuba »

Rama rama za szczegolnie to nie jestem z niej zadowolony poniewarz widac na przodzie pewne nierownosci, spowodowane pekaniem drewienka.

Robilem to tak: najpierw wyciolem z drewna kopytko, nastepnie wziolem listewki sosnowe (takie z obrzynkow z tartaku) wyszlifowalem papierem tak ze sie giely, skleilem 2 ze soba i jeszcze gdy klej byl mokry zaczolem zaginac na to kopytko. W kopytku ponawiercalem dziurki co jekis czas i przez te dziorki dociskalem takimi zaciskaczami. Jutro wstawie skany tych rzeczy. Stosuke zazwyczaj drzewo iglaste oniewaz po pomalowaniu lakierem widoczne sa dwa odcienie drewna.

Fotelik:poszedlem na latwizne i nalozylem na siebie dwie warstwy tasmy samoprzylepnej do laczenia plyt kartonowo gipsowych. Niestety pewnych nitek nie dalo sie przesunac i wyglada to tak jak wyglada :/ Stery juz opisalem.

Aha jeszcze do uszczelniania ubytkow w drewnie stosuje kitowe sporzadzona z pylu pochodzacego z cykliniarki (bo moj Tatko jest parkieciarzem) zmieszanego z lakierem. Szybko schnie no i jest dosyc dobra imitacja drewna. Nie wiem jak sie przedstawia sprawa z tymi szpachlami do drewna dostepnymi w sklepach , bo nigdy nie mialem potrzeby zakupu takowej. Ale zawsze mozna papierkiem sciernym narobic troche takiego pylu. Fragmenty imitujace blache robie z puszek po piwie heheheheheh , zazwyczas zklejam dwie jakim cyjanokrylem a potem zcieram ocynk i farbe papierkiem sciernym 600 i powstaje fajna powierzchnia blyszczaca.

Wracajac jeszcze do ramy to jest to 3 z kolei i najleprza, jedna sie tak zlamala, ze nic jej juz nie moglo pomoc a druga skleilem po sklejeniu sie dwoch warstw i byla za sztywna na wygiecie i dopasowanie sie do kopytka.
....::::RASTAFARAJ::::....
ODPOWIEDZ