*[Relacja/Pojazd] T-27 Rosyjska tankietka MODELIK 9/02

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Powoli zbliżamy się do podwozia. Tymczasem powstał karabin maszynowy
Obrazek
i już na właściwym miejscu karabin
Obrazek
przykleiłem również coś w rodzaju daszka, który nie mam pojęcia czemu służyć miałby ;-)
Obrazek
Zbliżając sie do podwozia wyczarowałem koła, które szczególnie napędowe nie zabardzo do siebie pasują, na dwóch połówkach są poprostu inaczej rozmieszczone i nie pokrywają się, ale jakoś to wyszło :-?
Obrazek
drugie kóleczka pasują ok
Obrazek
i reszta drobiazgów kolistych mniej lub bardziej :)
Obrazek

na dzisiaj tyle, obecnie walcze z wózkiem na którym zamontowane są koła, jak tylko coś więcej bedzie do pokazania będą kolejne fotki

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

co takie poszarpane masz te kola napinajace? sprobuj przeleciec pilnikiem chociaz . troche bialego tez na nich widac , to papier czy swiatlo ?
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Troche poszarpane to fakt a do tego mój aparacik bardzo wyciąga wszelkie niedokładności, nie zebym się tłumaczył,a skąd... :twisted:

retusze jeszcze będą poprawiane przy okazji kolejnych części
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Po trzech wieczorach dłubania, nie nie w nosie :lol: tylko przy modelu , powstała jedna z dwóch szyn do podwozia, która wygląda tak:
Obrazek
Bardzo delikatna konstrukcja wzmocniona super-glutem, aby nadać sztywnośc i moc :)

Ciagle mało czasu... :cry:

pozdrawiam
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Witam ponownie :)
Troszkę się moja tankietka przykurzyła ale już ją odkopałem z odmętów forum ;)
Prace trwaja, powoli ale ciagle. Oto efekty:
jedno ze światełek, juz są wszystkie trzy; trabka spełniajaca zapewne funkcję klaksonu
Obrazek
rozsypane resory, miałem delikatne problemy z odczytaniem z rysunków jak to się składa,dzieki zdjęciom na stronie "Modelika" wszystko się jakoś udało
Obrazek
i jeden z sześciu wózków ,bardzo delikatna konstrukcja,której wykonanie kosztowało mnie najwięcej nerwów, bujają się na wszystkie strony[/URL]
połączyłem prawie cały zespół napędowy w całość, najbrdziej wrazliwe mniejsca wzmocnione superglutem
Obrazek
Obrazek
szyny podtrzymujace gąsiennice na właściwym miejscu
Obrazek
Wydziubałem również paseczki gąsiennicy, narazie brakuje tylko ząbków, gąski będą malowane w całości. Próbowałem retuszować ale tylko wypaćkałem wszystko co trzeba i co nie trzeba też. Do malowania gąsiennic używam farbki Humbrola nr. 53
Obrazek
fajnie metaliczne teraz gąsiennice są :)
Na zdjęciach widać trochę niedociągnięć przy retuszu, ( a gdzie tu sa dociagnięcia? :lol: ) wszystko w swoim czasie będzie poprawiane.
Wkrótce dalsza relacja z budowy. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sacrebleu
Posty: 147
Rejestracja: wt sty 18 2005, 0:12
Lokalizacja: Zgierz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sacrebleu »

Całkiem fajnie Ci to wychodzi. zastanawiam się tylko czemu nie pomalowałeś tych małych kół przed przyklejeniem, i czy resory nie powinny być odrobinę ugięte .....
pozdrawiam Sac
Robi się : Zenit HMV 1:250
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

:lol: A gąsieniczki to chyba pod lupą kleiłeś. Na zdjęciu ładnie wygląda, ale wiem, co to za olbrzym. Ładna zabawka powstaje.
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Niepomalowałem malych kóleczek przed przyklejniem ponieważ chciałem zachować jak najwiekszą część modelu w standardzie.
Resory może i powinny byc odrobinke ugiete, nie znalazłem żadnych pożądnych fotek ogrinału ,a samego modlu tylko na stronie Modelika i wlaśnie na tych zdjeciach z Modelika sie wzrowałem.
Gąsienniczki kleiłem bez lupy :) delikatnie mówiąc upierdliwe są, do tego dochodzą dwa rzędy zębów na każdej z gąsiennic
Każdy zabek ma wymiary ok 1mm-1,5mm, dzisaj przykleiłem ok 25 sztuk i juz nie wytrzymałem nerwowo :twisted:
Ostatnio zmieniony pn sty 16 2006, 21:22 przez JaCkyL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Tak jak obiecałem wrzucam pare fotek gaski nr.1 , jeszcze druga i składamy wszystko do kupy (a kupy jak wiadmo nikt nie ruszy ;-) )
Obrazek
ciągle mi uciekały te ząbki ,pogubiłem ich bardzo dużo, do tego stopnia że wszystkie przeznaczone na drugą gasiennice będa dorabiane :D Biorę w pincetke maluśkiego ząbka a on pstryk i tyle go widzialem. Przy odkurzaniu się znajdą :lol:
Obrazek
a tak sie prezentuje gotowa gąska nr. 1
Obrazek
Obrazek

Walczymy dalej :)
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Wyszły nieco krzywo niektóre z ząbków, ale myślę, że nie ma się co czepiać. Przy takiej wielkości (a raczej maleńkości) chyba nikt nie będzie ich aż tak dokładnie oglądał. :)
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ