Pancernik Bismarck - Relacja

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cnk
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 01 2010, 11:23

Pancernik Bismarck - Relacja

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnk »

Witam! Jestem na tym forum ''świeżakiem'' więc na początku się przedstawię. Nazywam się Paweł i w tym wspaniałym hobby jestem juz... odkąd pamiętam. Na początku były samoloty, te co pamiętam to; Focke Wulf "Stosser'', Junkers Ju 88 A-4 no i śmigłowieć Mi-28 który niestety nie został ukończony,może dlatego że chciałem spróbować czegoś innego. Po jakimś czasie powstał ''ORP Orzeł'' i ''Niszczyciel Burza'' (która relingi posiada ze szpilek i nitek...bez komentarza). Tak jak wspominałem kilka dni temu; chciałbym zacząć moją pierwszą relację. Postanowiłem rzucić się na wysoką wodę i zbudować Bismarcka z wyd. A. Halińskiego. Nie będe się rozpisywał o jego historii bo wałkowane było to kilka razy ( z tego co zdażyłem zauważyć) zreszta nie o to chodzi. Co przesądziło o tym że będzie to akurat ten model? Poprostu, podoba mi się ten model, jego rozmiary i poziom trudności. Będe starał się regularnie zamieszczać zdjęcia z postępów pracy. Wszelka pomoc i wskazówki mile widziane, gdyż cały czas się uczę.

Z góry przepraszam za zdjęcia, gdyż nie wiedziałem że będe robił relację i fotografowałem postępy ot tak dla siebie, teraz będe robił juz takie jakie powinny być.

Szkielet spasowany na sucho
Obrazek[/img]
Obrazek
Obrazek
Tutaj sklejony już w całóść.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
ruto88
Posty: 247
Rejestracja: pn lut 01 2010, 11:48
Lokalizacja: Lubawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ruto88 »

Super wychodzi, w jednym miejscu są żeberka, ale to nic poprostu pewnie za bardzo chciałeś żeby się przykleiły ;-) . Ogólnie wiesz co robisz :D
Życzę owocnej pracy i czekam na postępy.

PZDR
Awatar użytkownika
Art
Posty: 465
Rejestracja: wt paź 20 2009, 13:51
Lokalizacja: Rzeszów
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Art »

No to Ci się zaczęło, na długo…

Nie spiesz się, powolutku z przemyśliwaniem kolejnych kroków.

Postaraj się gruchę i ostatnie oklejki rufy złączyć poza szkieletem (z odpowiednim uformowaniem). Proponuję też do poszczególnych segmentów dna dodawać sklejki z kalki technicznej, ale muszą one być b. mocno i ściśle przyklejone do krawędzi danego segmentu. Sprawdza się to, unikniesz „klawiszowania”. Łącz poszycie klejem "niewodnym".
I tak jak mi słusznie radzono -łącz starannie i ściśle na linii wodnej i bezpośrednio pod nią, a folguj - nawet ze szczelinką - na kilu.

Powodzenia i wytrwałości życzę Ci.
Art
W trakcie budowy: PBY CATALINA
Zbudowałem: ARADO Ar-196 ; MiG-29; Pancernik BISMARCK
Awatar użytkownika
konradoo
Posty: 178
Rejestracja: pt lip 10 2009, 14:26
Lokalizacja: Szczecin SPM Group
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradoo »

kolejny do kanclerz nie jest źle a przy okazji ładna kanapa;)
Awatar użytkownika
Cnk
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 01 2010, 11:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnk »

Panie Arturze, gruchę skleiłem poza szkieletem i już jest przyklejona no szkieletu, nie wyszła mi tak dokładnie jak Panu ale myśle że najgorzej nie wygląda. Wieczorem postaram się wstawić zdjęcie z tej operacji. O sklejkach pamiętam, tak właśnie mam zamiar robić.

konradoo - zdjęcia na kanapie bo na biurku mi się nie mieści:)
Awatar użytkownika
Heinrich Kosmala
Posty: 2112
Rejestracja: sob paź 04 2008, 11:28
Lokalizacja: Landau/Niemcy
x 134

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Heinrich Kosmala »

Cnk pisze:...zdjęcia na kanapie bo na biurku mi się nie mieści:)
Ja bym robił na podłodze…
Pozdrawiam
Henryk

moje modele
Awatar użytkownika
konradoo
Posty: 178
Rejestracja: pt lip 10 2009, 14:26
Lokalizacja: Szczecin SPM Group
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: konradoo »

to rozłóż sobie płachtę brystolu albo materiału i masz jednolite tło ładnie wyglądające:)I po problemie....
Awatar użytkownika
Cnk
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 01 2010, 11:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnk »

Tak właśnie myslałem o brystolu i tak zrobię.
Awatar użytkownika
Cnk
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 01 2010, 11:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Cnk »

Stan pracy na dzisiaj.
Musze przestawić aparat bo zdjęcia są takie sobie.
To co się tak świeci na biało między oklejkami poszycia dna to nie prześwitujący szkielet lecz nieusunięty jeszcze klej, ale to pousuwam na końcu.. Jak narazie wszystko pasuje bardzo dobrze. Szczerze mówiąc na żywo wygląda to o wiele lepiej, aparat ma to do siebie ze wychwytuje to, co tak normalnie nie rzuca się w oczy.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
-BARTEK-
Posty: 110
Rejestracja: pn lut 12 2007, 20:56
Lokalizacja: Kołobrzeg/okolica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -BARTEK- »

Rób zdjęcia z większej odległości, bo teraz aparat łapie ostrość nie na modelu, a na futrynie okna.
Jak masz zrobione zdjęcie z większej odległości, to możesz sobie potem kadrować dowolnym programem graficznym.
ODPOWIEDZ