FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kedzier
Posty: 183
Rejestracja: wt gru 12 2006, 15:11
x 75

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kedzier »

Jestem pod dużym wrażeniem techniki klejenia jak sposobu prowadzenia relacji! Z przyjemnością będę tu zaglądał :)
Mateusz Skałecki
Posty: 459
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Trwa żmudne wypełnianie detalami wnętrza kabiny.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tablica główna.
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw sty 09 2020, 18:50 przez Mateusz Skałecki, łącznie zmieniany 2 razy.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Wyglada to naprawde fantastycznie. Ciekawy jestem jak to bedzie wspolgrac z kartonem. Powodzenia w dalszej budowie
Awatar użytkownika
Paweł O.
Posty: 506
Rejestracja: śr maja 19 2010, 19:35
Lokalizacja: Jaworzno
x 15

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł O. »

Warsztat super tak jak pisałem wcześniej, życzę Ci cierpliwości i siły by starczyło do ostatniego detalu.
Umysł jest jak spadochron, działa o wiele lepiej gdy jest otwarty
Mateusz Skałecki
Posty: 459
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Udało mi się kupić drugą wycinankę więc uzyskałem komfort psychiczny w razie czego. Ze względu na pilny projekt w pracy najszybciej wrócę do modelu na koniec stycznia 2020. Życzę wszystkim wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
Mateusz Skałecki
Posty: 459
Rejestracja: sob sty 17 2015, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
x 86

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mateusz Skałecki »

Coś z zupełnie innej beczki. Właśnie przyszedł żywiczny silnik Eduarda
Obrazek


Na początku chciałem wykorzystać tylko cylindry a resztę dorobić sam, ale chyba użyję całości. Natomiast dzisiaj odkryłem że firma Anycubic własnie przeceniła swoją drukarkę żywiczną Photon do 235 dolarów. ( do kupienia na allegro za około 1000 zł)

Obrazek

https://www.anycubic.com/collections/3d ... 3d-printer

Widziałem tę drukarkę na własne oczy w akcji i chyba sobie kupię. Robi naprawdę fantastyce wydruki. Wadą jest cena żywicy bo za 1 l trzeba zapłacić 55 dolarów. Dodatkowo modele trzeba utwardzić pod lampami UV ale akurat je posiadam. ( Tej wady ponoć nie maju nowszy model Photon S)
Oczywiście trzeba modelować w 3D ale to nie problem bo ja na odzień pracuję w solid worksie. Wiem że Rowin drukował wcześniej koła do JU-88
u Mariusza Ławickiego. Ale tam była chyba wykorzystana drukarka filamentowa chociaż nie jestem pewien. Na drukarce Photon można uzyskać jeszcze lepsze wydruki przy ustawieniu najdrobniejszej warstwy 25 um. Wadą jest długi czas wydruku bo 20mm/h ale to nie problem dla cierpliwych ludzi.
co myślicie o tej drukarce?
Ostatnio zmieniony czw sty 09 2020, 18:51 przez Mateusz Skałecki, łącznie zmieniany 2 razy.
"Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci"
Ukończone FW-190 A7 FM-2
GTiStyle
Posty: 25
Rejestracja: śr wrz 28 2016, 13:08

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GTiStyle »

Wszystko wskazuje na to, że modelarstwo wskakuje na nowy poziom. Zdecydowanie wyższy chociaż... czy to jest jeszcze modelarstwo? Oczywiście to tylko takie moje gadanie. Jestem ciekawy efektów pracy takiej maszynki.
Awatar użytkownika
gk
Posty: 2796
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 759

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

GTiStyle pisze: ndz gru 29 2019, 11:28... chociaż... czy to jest jeszcze modelarstwo? ...
Zdecydowanie tak.
Jeśli przyjmiemy, że sklejanie plastikowego zestawu kupionego w sklepie to modelarstwo, to budowa modelu z samodzielnie zaprojektowanego i wyprodukowanego zestawu to modelarstwo do kwadratu.

Ubolewam na tym, ale w ogóle nie umiem nic wymodelować w 3D ani nie mam do tego narzędzi :placz:
Taka maszyna jest bardzo ciekawa. Jak bym umiał się nią posłużyć, też bym kupił :zeby:

pzdr Grzegorz
pzdr Grzegorz

ZŁO SQUAD
GTiStyle
Posty: 25
Rejestracja: śr wrz 28 2016, 13:08

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: GTiStyle »

Idąc tym tropem to tak. Definicja modelarstwa spełniona. Czekam na dalsze zmagania.
Awatar użytkownika
krzywy
Posty: 174
Rejestracja: ndz sie 12 2012, 0:34
x 23

Re: FW-190 A-8 K.A. 2004 Waloryzowany

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: krzywy »

Mateusz Skałecki pisze: sob gru 28 2019, 18:46 Widziałem tę drukarkę na własne oczy w akcji i chyba sobie kupię. Robi naprawdę fantastyce wydruki. Wadą jest cena żywicy bo za 1 l trzeba zapłacić 55 dolarów. Dodatkowo modele trzeba utwardzić pod lampami UV ale akurat je posiadam. ( Tej wady ponoć nie maju nowszy model Photon S)
Witaj. Bardzo ciekawy zasób wiedzy tutaj prezentujesz. Czytam, i poszerzam sobie horyzonty!

Ciekawią mnie takie drukarki, bo może nadchodzi pora, żebym przeszedł z rzeźbienia 100% rzemieślniczego na projektowanie obiektów do wydruku.

Na dnie zbiornika, jeśli dobrze rozumiem, jest ekran LCD który BEZPOŚREDNIO NAŚWIETLA żywicę? Jakie to proste. Z dziesięć lat temu kolega eksperymentował z maszynką - samoróbką, która "napawywała" termotopliwą żyłką. Trzy osie, podajnik żyłki, dysza topiąca. Karkołomne to było. A widzę, że i takie produkują, ale dopracowane.

Oraz to, co mnie najbardziej interesuje - czy te wydrukowane detale nadają się w jakiś sposób do wykonywania odlewów z metalu, czy trzeba szukać urządzenia drukującego woskiem?
ODPOWIEDZ