*[Relacja/Pojazd] Pokrak na kółkach - Austin Putiłow z GPMu

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

*[Relacja/Pojazd] Pokrak na kółkach - Austin Putiłow z GPMu

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Cześć modelarze, modelarki, modelarnie i modelki.

Mógłbym pokazać zdjęcia modeli wykonanych przez dziadka Franka i starać się Wam wmówić, że to moje, jak to robi jeden taki na zaprzyjaźnionym forum, ale aż tak nisko jeszcze nie upadłem, wiec pochwalę się Wam modelem, za który się ostatnio zabrałem.

Wybór padł na Pokraka, z prostego względu. Im model brzydszy tym fajniejszy. A brzydoty odmówić mu nie można. Model, który buduję to wzorowy przykład kooperacji międzynarodowej. Bolszewicy przejęli te auta w spadku po carskiej armii, a Polakom się pożyczyło od nich i gonili nimi ich poprzednich właścicieli. I właśnie taki przejęty się zbuduje.

Autora modelu wcześniej nie znałem. W kilku miejscach, zwłaszcza przy oklejkach, trzeba poprawiać jego pracę. Generalnie poprawek wiele nie ma. Atrakcyjność tego modelu poza jego brzydotą polega ponadto na odwzorowaniu szczegółów. Nie ma w nim rozbudowanego silnika z 87568 części. Wyposażenie wnętrza jest symboliczne. I to mi się podoba!! Wspaniałe sajensfikszyn.

Kolej na zdjęcia, bo pewnie to co napisałem i napiszę, i tak niewielu przeczyta.
Silnik i inne takie rzeczy robiłem dla rozgrzania paluchów przed skończeniem Flaka więc efekty są widoczne. Części kiepsko uformowane, załamany karton. Z czasem na szczęście jest już lepiej ;-) . Silnik oczywiście na full wypasie, który nie zadowoli zapewne początkujących, zapatrzonych w wycinanki ze Stegny Gd. a nie potrafiących zlepić graniastosłupa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chłodnica. Szczerze nie wiedziałem na jaki kolor machnąć wnętrze, więc pozostawiłem jak było w wycinance, doklejając jedynie siatki.
Obrazek

I jakieś taki. Chyba przekładnia jakaś :haha:
Obrazek
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Ciąg dalszy idzie dalej. Albo jak to bywało drzewiej "właśnie leci kabarecik".

Uzbrojenie. Normalnie wszystkie pantery i inne tygrysy nie miałyby szans z moim Pokrakiem przecudnym :haha: Jakieś tam długolufowe armaty o wielu kalibrach można sobie w walonki schować. Dwa Maximy to jest TO!

Obrazek
Obrazek
Trzeba w nich jeszcze tylko pomalować lufy i dorobić rączki. Niestety w domu nr 2 nie mam odpowiednich narzędzi. Na szczęście brak też unterneta :haha:
Maximy osadzone w takich oto wieżach obrotowych, które posiadać będą jeszcze różne takie tam-tamy.
Obrazek
Obrazek


PS. Pytanie za 10 punktów. Może się ktoś orientuje, czy dziura znajdująca się na środkach wież była jakimś włazem z klapką ruchomą, czy tylko to jakaś taka dziura przykryta nieruchomym daszkiem?
Ostatnio zmieniony sob gru 16 2006, 14:23 przez Konan Barbarzyńca, łącznie zmieniany 1 raz.
ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Czas na pokazanie części kadłuba. Ma wspaniały kształt. Taki.... pokraczny :haha:
Początkowo chciałem napisać wspaniały, wielostronnicowy elaborat o metodach składania do kupy tych ścianek, ale jakiś taki jestem nierozgarnięty, ze nie wiem co by tu natrzaskać. Po prostu: rozcinam, retuszuje, przejeżdżam "chińską tandetą w płynie", suszę, ponownie "chińczyk" na krawędź i zlepiam. Proste.
Choć w sumie nie tak bardzo. Te "wykusze" doklejałem budexem, bo daje mi jakoś tak nieco większą swobodę manewrowania częściami. Za pomocą budexu wklejane również ściany wewnętrzne.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


"NO!" jak mawiał pewien Nikodem. Można sobie zasiadać na grzędach, taboretach albo na podłodze.
ZŁO SQUAD
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Sliczne to brzydactwo pokraczne , ale w opisie brakuje opowiesci o wylanej herbacie podczas budowy :cool:
Awatar użytkownika
slawa
Posty: 62
Rejestracja: śr kwie 20 2005, 18:14
Lokalizacja: Orzesze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slawa »

Kurcze, zdjęcia to masz szczere aż do bólu, no ale co się dziwić, tak dobrze wykonana robota... . Z mojej strony pełen podziw :spoko:
Obrazek
- ukończony
Obrazekw budowie
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 111
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

Model wychodzi ci fajnie, klej dalej, nie przejmuj sie niepowodzeniami.:spoko:



ps. nie mogłem odmówić sobie zamieszczenia tego wielce konstruktywnego komentarza w stylu NJM :roll: hje, hje, hje. :haha:
Awatar użytkownika
Malkontent
Posty: 13
Rejestracja: pn sie 30 2004, 20:38
Lokalizacja: Żychlin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Malkontent »

Co Ty chcesz od siebie? Jakie nierozgrzane paluchy? Model zapowiada sie super. Ja bym tak nie umiał..
Non stop na tarczy...
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Witam wszystkich w ten słoneczny, jesienny, grudniowo-świateczny poranek :roll: . Miały być przelotne śniegi z deszczem, a świeci słońce i nie ma chmur. I podejrzewam, że dlatego Dziadek Mróz miał problemy z dotarciem do tych, którzy wierzą w niego. Bo św. Mikołaj ma większy budżet i dociera, albo TIRami, albo hilikopterem do swoich wyznawców. Ale pewnie współpracował z WSI i nakręcił nielegalnych dudków.

W dzisiejszym odcinku pokażę efekt kilku godzin tłuczenia młotkiem w wycinak, nakładania igłą od "szczykawy" kropelek "chińskiej tandety" i nakładania krążków. Nity, jak do tej pory, zrobiłem tylko wewnątrz przedziału bojowego. Zmarnowałem na to cały dzień, ale pocieszam się jednym faktem. W tym modelu dzięki sporym rozmiarom drzwi i innych otworów (okiennych :haha: ) będzie to widać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A ta wyglądają "wykusze" z doklejoną podłogą. Zewnętrzną oklejką wpasowuje się bardzo miło i bezproblemowo. Uwagę zwrócić należy na część wewnętrzną, która może się nieco zapaść i pozostawić białą obwódkę. Łatwo to zniwelować, ale lepiej nie mieć tej przyjemności.

Obrazek
Obrazek

A tu daszek od przodu.
Obrazek

W następnym odcinku pewnikiem wystąpi Pani Rama.
ZŁO SQUAD
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

A nie za duże te nity? Te w wycinance są chyba troszkę mniejsze... Jakiej igły używasz?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Za duże, ale tylko trochę ;-) . Zrobiłem próbną serię z igły 0,9 i tamte były zbyt słabo widoczne. Te krążki są wyciągane wprost z wybijaka szewskiego 1 mm, czyli mają średnicę 1-1,1 mm, poprzednie miały około 0,7-0,8 mm. Nie ukrywam, że miało tu duże znaczenie moje wygodnictwo i lenistwo. Obsługa wycinaka szewskiego jest dużo szybsza i przyjemniejsza, niż tych maluszków z igieł. Najzwyklejsze w świecie jebs młotkiem i jest nit ;-) .
Zresztą Kacie wiesz doskonale, że ja jestem gotów poświęcić wierną dokładność z realnym oryginałem, na rzecz umownych uproszczeń zwiększających plastyczność modelu. Niech te nity biją po gałach sędziów, bo spore grono starych działaczy ma problemy nie tylko z prostatą ;-) .

A żeby nie było tylko literek , bo niektórzy nie lubią czytać, więc będzie zdjęcie foteli. Ono w sumie najlepiej zobrazuje umowność tego modelu. Sądzę, że przerośnięte nity doskonale będą się "kompostowały" z niewyrośniętymi fotelami.
Swoją drogą jakoś dziwnie były rozrysowane. Łączenia oparć wypadają od przodu, choć zazwyczaj się takie rzeczy umieszczało z tyłu oparcia lub od spodu, gdzie to się tak nie rzuca w oko.

Obrazek

PS. Zapomniałem napisać, że zdjęcia foteli wykonane zostały na podziałce calowej ;-) .
ZŁO SQUAD
ODPOWIEDZ