Lokomotywa elektryczna EP 09 1:25 ANGRAF

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

Lokomotywa elektryczna EP 09 1:25 ANGRAF

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

Na stronie http://www.paper-hobby.com jest już informacja o Lokomotywie EP 09 ANGRAFU w skali 1:25
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Ja może nie na temat. Fajnie, że jest nastepna lokomotywa, ale może by tak wraszcie przyczepę do FAMO?! Hę?!!!
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Nie chcę robić antyreklamy ale ceny elementów laserowych są troszkę przesadzone...A nie wiem czy kupować sam lok, czy uda mi się go skleić bez ''bajerów'' Jak sądzicie?
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

Spoko można go skleić bez laserków - laserki to tylko coś co ma ułatwić i przyspieszyć sklejanie.
Ale model można skleic bez elementów wycinanych laserem.
Na warsztacie
Sm48 1:25 - 100-%
Parowóz Ty51 - 60%
Jelcz P662D.43 1:25 - 100%
Driver24
Posty: 34
Rejestracja: sob lip 08 2006, 11:51
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Driver24 »

Wszystko fajnie pięknie... tylk czemu ten model jest taki drogi?
Jak kupowałem OL49 zapłaciłem za niego 54zł, za Ty45 65zł, Ty2 64...
Wydaje mi sie ze Parowóz Ty45 i Ty2 są trudnymi modelami, a także posiadają bardzo dużo detali... więc uważam że cena jest ich odpowiednio dopasowana.
Cena Pt47 i EP09 powaliła mnie na kolana... Jakby razem z modelem byly elementy wycięte laserowo to ta cena by byla odpowiednia dla tego zestawu.
Ciekawe jakie ceney osiągną SU45 i wagon osobowy 120A...

Chyba trzeba sie wziąc za AutoCada i cos samemu kombinowac... :(
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Driver24 pisze:Ciekawe jakie ceny osiągną SU45 i wagon osobowy 120A...
Jest na to jedna prosta rada- modele wydane jako black & white czyli tylko kreski ukazujące elementy. Mogła by być to część nakładu na którą byłyby zapisy gwarantujące odbiór modeli ;-) Można by wtedy zmniejszyć koszty produkcji - bo po co mi farby poligraficzne najlepszej jakości skoro i tak na modelu będzie lakier? Oczywiście karton pozostaje ten sam (jakościowo). Ale cena i tak poleci o ileś tam procent.
Może ktoś(np. p Adam) powiedzieć ile taniej by wyniósł taki model, czy będą to grosze?
Może cenę modelu warunkuje kaprys wydawcy, ilość kart książeczki? Nie wiem - proszę o komentarz :D
Przepraszam, ale nie chcę korzystać z p2p tylko zapłacić ludziom za solidną robotę (oczywiście nie zapłacę kiedy za ''kilka'' zadrukowanych kartoników wydawca każe płacić 100 zł...) Myślę że trzeba pomyśleć o zmniejszeniu kosztów modeli co najmniej o połowę. Przecież to tylko papier (bez obrazy)... ;-) Kiedyś jak wyjdzie np. Gagarin czy EU07 cała Polska będzie szykowała nożyki i kleje a tu wydawca zaśpiewa np 150 zł?
Przesadzam? Kiedyś 60 zł za Ol49 modelika to była kupa szmalu! A teraz ? Przecena petuchy ze 120 zł na 99? Fajna promocja! Dzięki
:lol:
Tak tylko rozważam, EP09 i tak skleję!
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
Maverick33
Posty: 420
Rejestracja: śr cze 22 2005, 14:28
Lokalizacja: Opole
x 4

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maverick33 »

No cóż ciężko będzie zadowolić każdego - a co później z takim modelem b&w jak dać go do konkursu - jak np nie może być waloryzowany i malowany - ma być biały. Zawsze bedzie ktoś miał jakieś ale......
To samo można powiedzieć o czołgach, okrętach - przecież taki pancernik też swoje kosztuje. Co do ilości stron - hmmm sam widziałem jak upakowywany był EP09 - naprawdę gęsto - tu nie ma możliwości zmiejszenia ilości stron - po prostu jest tyle części.
Awatar użytkownika
metio
Posty: 99
Rejestracja: czw kwie 20 2006, 14:09
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: metio »

Maverick33 A co później z takim modelem b&w jak dać go do konkursu - jak np nie może być waloryzowany i malowany - ma być biały.(...)Do konkursów można by kleić modele kolorowe, a b&w do domu na półkę...Byłaby to część nakładu, dla przeciętnego Kowalskiego który i tak zainwestuje w farby. Przecież nic na modelu kartonowym nie wygląda lepiej niż farba, nieprawdaż? A po co malować farbę drukarską, jest sens? Myślę że b&w ma szansę zaistnieć - sam widzisz budując swoje modele że nie opłaca się zadrukowywać elementów pod farbę?

Maverick33(...)trudno będzie zadowolić każdego.(...)
Spoko, ja jestem zadowolony że wogóle takie tematy powstają tylko zarzuciłem taki pomysł z b&w
bo wiem że nie każdy ma kupę kasy na kartoniki (np ja)
Nie traktuj mojej wypowiedzi jak jakieś pretensje, cieszę się że pracujecie nad coraz ciekawszym taborem.

Przepraszam za zamieszanie i dziękuję za odpowiedź ;-)
Papier jest najszlachetniejszym tworzywem modelarskim.
Awatar użytkownika
klaymen
Posty: 47
Rejestracja: czw wrz 30 2004, 21:10
Lokalizacja: Bytom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: klaymen »

Na stronie podanej przez Mavericka33 znalazłem zapowiedzi wydawnictwa:
http://paper-hobby.com/shopp/images/info/1.jpg
ta lokomotywa LXD2 dziwnie przypomina zaprojektowany przeze mnie model tej samej lokomotywy http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... 3&start=10
jest to model tego samego egzemplarza -LXD2 359 z GKW ,ma też tak samo pogięty dach, i taki sam nieprawidłowy kolor wózków. Może to zbieg okoliczności -rzeczywiście ktoś mógł pojechać do lokomotywowni na Karbiu i pomierzyć oryginał ,ale chciałbym się upewnić -czy modelu nie wysłał do wydawnictwa ktoś komu dałem go do sklejania testowego? A może to tylko zdjęcie do zapowiedzi, a model nie ma z moim nic wspólnego?
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

Mysle ze po prostu to zdjecie bylo pod reka... Zauwaz ze model na okladce jest z innej serii - ma calkiem inaczej tloczone drzwi przedzialow maszynowych.
Zreszta na ostatniej stronie i tak jest w dodatku 2 i pol byka strzelone ;)
te pol to 202 zamiast 202L, a pozostale to zamienione ty2 z ty45 i wagon 3W opisany jako 412Z w innej skali ;)
ODPOWIEDZ