*[Relacja/Samolot] Lublin R-VIII bis z CardPlane

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

darewal

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darewal »

Zapowiada się ciekawie. chyba się jednak skuszę na ten model. Z zainteresowaniem będę śledził dalsze relacje
Awatar użytkownika
siennia
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 09 2006, 17:45
Lokalizacja: Łomża

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siennia »

Witam!

Przez ostatnie dni powstała konstrukcja płatów. Górnego i dolnego.

Obrazek

Dźwigary dolnego płata wykonane z patyków od szaszłyków. Do kadłuba będzie wklejona tuleja zwinięta z papieru o średnicy wewnętrznej odpowiadającej średnicy patyka. Natomiast średnica zewnętrzna będzie taka, aby umożliwić stabilne mocowanie w otworach w kadłubie. Mam nadzieję na uzyskanie dość sztywnej konstrukcji.
Awatar użytkownika
siennia
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 09 2006, 17:45
Lokalizacja: Łomża

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siennia »

Witam!

Płaty "prawie" gotowe. W górnych brakuje świateł i lotek. Zamierzam je wykonać i dokleić po zmontowaniu płatów i kadłuba w całość.

płaty dolne:
Obrazek
Obrazek

płaty górne:
Obrazek
Obrazek

Niestety nie udało się uniknąć błędów na tym etapie budowy :( Spartaczyłem coś w szkielecie górnego płata i poszycie jego prawej części okazało się zbyt wąskie (a może krótkie). Musiałem naciągać i kombinować ze sklejkami. Wyszło tak sobie co zresztą widać na zdjęciach. Na skutek długotrwałego i notorycznego "miętolenia" poszycia wygląda ono tak jak wygląda. Na szczęście gołym okiem tego aż tak nie widać.
Jeśli chodzi o dolne płaty to wszystko było jak należy. Poszycie pasowało bez zarzutu. Tylko w jednym miejscu na poszyciu odznaczyło się żebro szkieletu. Niestety jest to ten element modelarstwa kartonowego gdzie ciągle robię błędy. Ale pocieszające jest to, że płaty wyszły proste ;)

pozdrawiam
MikeS
Posty: 11
Rejestracja: śr lis 22 2006, 16:23
Lokalizacja: Narewka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MikeS »

Nie wiem czy to dobrze, ale ja zawsze zostawiam trochę przestrzeni między żebrami a poszyciem i jak narazie w moich modelach wszycho wygląda pięknie
Awatar użytkownika
siennia
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 09 2006, 17:45
Lokalizacja: Łomża

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siennia »

Witam po dłuższej przerwie!

Mimo braku czasu udało się trochę pogrzebać przy Lublinie. Efektem tego są przyklejone dolne płaty oraz miejsca mocowania zastrzałów do kadłuba:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wykonałem też pierwsze cztery zastrzały. Nie ma ich na zdjęciach bo w zasadzie to nie ma co pokazywać ;)

Pozdrawiam
ervins
Posty: 22
Rejestracja: ndz sie 13 2006, 18:43
Lokalizacja: Riga

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ervins »

nice one :D
Awatar użytkownika
siennia
Posty: 45
Rejestracja: czw lis 09 2006, 17:45
Lokalizacja: Łomża

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: siennia »

Witam wszystkich obserwatorów :)

Efektem prac nad Lublinem w ostatnich dniach, są górne płaty przyklejone na swoim miejscu.
Oj łatwo nie było ale jakoś się udało :) Wymolestowałem przy tym okrutnie górne skrzydła i miejsca mocowania zastrzałów. W efekcie tu i ówdzie musiałem pozalewać wikolem. Miałem już chwile zwątpienia i chciałem to rzucić w kąt i poczekać na "bardziej sprzyjający moment". Na szczęście wytrwałem!! Model w obecnej chwili wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zadowolony natomiast jestem z oprofilowań miejsc łączenia zastrzałów z płatami. Wyszło całkiem nieźle, chociaż nie mówię, że nie mogło być lepiej:

Obrazek

Jak widać model wciąż czeka na lotki. Doczekał się natomiast świateł pozycyjnych:

Obrazek

Przed chwilą ukończyłem również szkielet statecznika poziomego. Czeka do jutra na oszlifowanie.

Obrazek

pozdrawiam
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej :D
Z każdym kolejnym fragmentem Twojej relacji model, co raz bardziej mi się podoba. Dobra robota :spoko: Już parę razy prawie kupiłem ta wycinankę - prawie :haha:
Gdyby po sklejeniu Lublinek nie był taki wielki...
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
Olek
Posty: 29
Rejestracja: sob gru 17 2005, 14:37
Lokalizacja: Nisko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Olek »

Witam.
Te światła pozycyjne to z plasyrliny są zrobione? :lol:
Pozdrawiam i życzę cierpliwosci Olek
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 334
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Bardzo ładny samolocik - też często zaglądam i śledzę postępy w budowie :)
... i jeszcze ta ośmiornica - ah !
ODPOWIEDZ