Relacja z budowy Jelcz GCBA 13/48

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

Relacja z budowy Jelcz GCBA 13/48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Rozpoczalem budowe strazackiego Jelcza z Orlika i postanowilem zamiescic relacje na Forum.Budowa troche potrwa, wiec Ci co beda ja sledzic prosze o cierpliwosc.Na pierwszy ogien poszedl silnik,co zajelo mi 2 tygodnie, ale moge poswiecic modelowi jakas godzinke wieczorem.Kilka
zdjec silnika.ObrazekObrazekObrazekObrazek
marcinus12377
Posty: 52
Rejestracja: pt gru 24 2004, 13:11
Lokalizacja: Darłowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinus12377 »

Zapowiada się bardzo interesująco :)
Miłej budowy i pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Zbudowałem kawałek ramy.Na ostatnim zdjęciu silnik włożony na sucho.Model klei się bardzo przyjemnie,pasowanie części idealne.Konstrukcyjnie model jest prawie identyczny z orginałem,autor wykonał kawał solidnej modelarskiej roboty.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
slawa
Posty: 62
Rejestracja: śr kwie 20 2005, 18:14
Lokalizacja: Orzesze

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: slawa »

Model klei się bardzo przyjemnie,pasowanie części idealne.Konstrukcyjnie model jest prawie identyczny z orginałem,autor wykonał kawał solidnej modelarskiej roboty.
Zgadzam się z Twoją opinią , model naprawdę jest bardzo dokładny,
życzę powodzenia w budowie Jelcza ;-)
Obrazek
- ukończony
Obrazekw budowie
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Od ostatniego wpisu budowa idzie powoli acz ciagle do przodu.Powstalo mocowanie tylnych resorów oraz same resory.Obecnie zacząłem budowe tylnych mostów.Do klejenia modelu używam kleju Hermol,oraz kleje cyjanoakrylowe.Próbowałem BCG ,ale jakoś się nie moge do niego przekonać.Tyle na razie reszta na zdjęciach:ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

Z ogromną przyjemnością obserwuję Twe poczynania. Zawsze się cieszę, gdy powstaje z kartonu ciężarówka :) Ja się mam z nim ku końcowi.
Pozdrawiam
GCBA w montażowni :)
Awatar użytkownika
Syzyf
Posty: 735
Rejestracja: wt lis 30 2004, 10:46
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Syzyf »

Ja też z przyjemnością tutaj zaglądam, a żeby mieć jeszcze większą przyjemność :lol: sugerowałbym robienie zdjęć takich ciemnych elementów na ciemniejszym tle. Niekoniecznie na niebieskim ;-).
Przy dużej powierzchni białego automatyka aparatu trochę głupieje i nastawia czułość na tło a nie na ramę - dlatego :roll: jest ona niedoświetlona.
Moje modele: archiwum
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam
Prace nad modelem trwają,skleiłem jeden tylny most,drugi jest w trakcie budowy.Najwiekszy problem miałem z prawidłowym umocowaniem siłowników hamulcowych.Z rysunków nie mogłem się doczytać, oglądałem mosty w Jelczach w pracy,ale mosty w 'normalnych" odmianach Jelczy są całkowicie inne.Zamocowałem siłowniki "na logike" i wtedy przyszło mi do głowy, aby zajrzeć do relacji WISY. A tam zdjęcie mostów ze wszystkimi szczegółami.Tym sposobem tylny most będę robił jeszcze raz ze skanu.Co do zdjęć,zmieniłem tło i sfotografowałem wszystko co dotychczas udało mi się zrobić.Dużo tego nie jest.A teraz foto( mam nadzieję że ktoś to ogląda)ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
wisa
Posty: 129
Rejestracja: czw kwie 15 2004, 16:49
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wisa »

Bardzo się cieszę Mariuszu, że moja relacja okazała się być Ci pomocna. Właśnie w głównej mierze uważam, że po to są takie relacje jak moja. Wiernie kibicuję Twoim poczynaniom.
Pozdrawiam
GCBA w montażowni :)
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

Witam wszystkich!
Bardzo powoli ale budowa posuwa się do przodu.Zbudowałem drugi modt napędowy.Na zdjęciach jest pokazany przed malowaniem po szlifowaniu papierem ściernym 240.Elementy które mam szlifować papierem wcześniej nasączam klejem cyjanoakrylowym.Na jednym ze zdjęc na sucho zmontowałem mosty do zawieszenia.Obecnie walczę z przednią osią i układem kierowniczym.Zdjęcia wstawię póżniej.
Pozdrawiam wszystkich czytających
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ