[Poza konkursem] Kubelwagen Academy 1/72

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

[Poza konkursem] Kubelwagen Academy 1/72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Zgodnie z życzeniem OldMana (w końcu On w tym temacie rządzi) założyłem pozakonkursowy wątek Kubelwagenowy. Przekopiowałem dotychczasową relację z głównego wątku konkursowego. Tak to wygląda:

No to ja też postanowiłem przystąpić do projektu. Ale tak, poza konkursem. Poza konkursem z kilku powodów. Po pierwsze, funduję parę nagród, no to nie wypada z etycznego punktu widzenia; po drugie, już w ubiegłym roku brałem udział w OldManowym konkursie noworocznym i dostałem jedną z nagród - wystarczy; po trzecie, chcę ożywić trochę wątek konkursowy, żeby nie było tylko gadek i po czwarte chcę zrobić radochę pomysłodawcy konkursu i przedstawic budowę Kubelwagenka w skali 1/72, bo to ulubiony czworokół OldMana. No, starczy gadki. Teraz konkrety.

Kubelwagenek będzie z tego zestawu:

Obrazek

Dlaczego Kubelwagenek akurat? No bo patrz wyżej na "po czwarte" i dlatego, że pozostałe bąble są już zrobione. Jeepa można obejrzeć sobie tu, a Kettenkrada tu.

Na początek poszedł w ruch skalpel, który operowany przez Mundziowe palce wyciął i oczyścił wszystkie części tej przemiłej militarnej bryki.

Obrazek

Na podstawie powyższego obrazka, chciałem zadać kłam twierdzeniu OldMana, który dyskryminuje skalę 1/72, że niby mało części do składania. No, to porównując z citroenkiem Revella, mam małe wątpliwości.

Jedziemy dalej. Na pierwszej sesji udało się złożyć do kupy to:

Obrazek Obrazek

Ach, ten brak dobrego oświetlenia ostatnimi czasy...
No i jeszcze udało się pomalować małe co nieco:

Obrazek Obrazek Obrazek

Na początek wystarczy. Do Sylwestra jeszcze trochę czasu, to zdążymy. Nie tak, jak w zeszłym roku - tydzień na robotę. Z jęzorem na brodzie. Ale mimo to, trzech muszkieterów - że nie powiem kamikadze :chytry: - się znalazło. I nagrody zgarnęło :lol:

C.D.N.
Marek Ziętek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek Ziętek »

Witam , no nie może być OldMan nie lubi 1/72, a to jest tak wdzięczna skala.Marek Ziętek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Ponieważ moje chłopaki z modelarni Maciek i Paweł nie rozrabiali zbytnio (Michała i Przemka nie było), mogłem trochę popracować nad "pozakonkursowym". Dołożyłem ławeczkę tylną, zespoloną z pokrywą przedziału silnikowego, a z przodu nałożyłem klapę przednią. Trochę przy tym to wszystko pomalowałem. Muszę przyznać, że pasowalność części jest zadowalająca.

Konkrety, czyli fotki:

Obrazek Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Od ostatniego postu doszły: przednie siedzonka, dźwignia zmiany biegów, deska rozdzielcza, a od spodu oś przednia i zespół napędowy wraz z półośkami napędowymi. Można popatrzeć. Za darmo :lol:

Obrazek Obrazek


Niedługo będzie jeszcze więcej fotek :lol:
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Edmundzie tylko tak zapytam :
Nie wydaje Ci się że ten drągal od biegów jakoś taki gruby jest ? Wiem że to 72 ale strasznie to dziwnie wygląda.
Pozdrawiam czepialski się Piter.
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No pewnie, że jest. Ale musisz wiedzieć, że robiony jest poza konkursem, prosto z pudełka, ku uciesze OldMana i Twojej, abyś miał się czego czepiać.
A z pudełka dlatego, że moje paluszki w głównej mierze zajęte są wykańczaniem dwudziestu paru figurek do dioramy, które mi zabierają cały wolny czas (niedługo premiera). A Kubelwagen, to produkt uboczny. Z zestawu, który polecałbym miłośnikom 72-ki. Tam naprawdę wszystko, poza drobniuteńkimi, ale to naprawdę drobniuteńkimi wyjątkami, pasuje.
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Interesuje mnie schemat malowania tego Kübelka.
Wygląda mi na to, że kolorem bazowym jest "piaskowy" (wnętrze, płyta podłogowa), a na to został położony "Panzergrau".
Nie wiem skąd wziąłeś taki schemat malowania, ale powinno być chyba odwrotnie. :D
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Krzysiu, malowanie nie jest jeszcze skończone. To ciemne, to podkład - Humbol 33 czarny mat. Całość będzie jeszcze pociągnięta Dunkelgelb, jak zaleca instrukcja.

Przecież wiesz, że nie chciałbym Ci podpaść :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Aaa, to wszystko wyjaśnia. Ten czarny wygląda na zdjęciu jak Panzergrau.
A swoją drogą, to osobiście lubię jak w relacji jest dość dokładnie opisany proces powstawania modelu.
Tzn. "Model pomalowałem podkładem (nr i nazwa firmy), na to położyłem lakier (nr i nazwa firmy) :D .
Wg mnie tak jest przejrzyściej i nie rodzi wątpliwości oraz niepotrzebnych pytań.
W każdym razie trzymam kciuki i powodzenia w dalszej budowie.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Uwagi wzięte pod rozwagę. Uwidocznią się w następnym poście :lol:
ODPOWIEDZ