*[Relacja/Okręt] Błyskawica 1:300 MO

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Jak mówił tak zrobił. Pitt wpadł, pocmokał, popstrykał zdjęcia i poszedł :D. Zostawił parę fotek na moim twardzielu, coś się wybierze. To stan prac na dziś - zdjęcia nie są rewelacyjne, ale są :)

Od ostatniego wywnętrzniania się dokleiłem maszt, pomalowałem i przykleiłem grila na komin. Masz był klejony z żyłkami jak wcześniej wspomniałem, więc pod hasłem "przykleiłem maszt" jest całe chrzanienie się z ożyłkowanie. Osobiście nie jestem zbyt zadowolony z efektu, żyłki są koloru żyłkowego więc bardziej przeźroczyste niż np szare jakie bym wolał. Wcześniej próbowałem z nićmi nylonowymi ale mi się nie podobało dlatego zrobiłem z żyłki 0.08mm. Następnym razem jednak spróbuje z tymi nićmi. Maszt i grill wymaga retuszu farbkami, oprócz tego muszę pomalować miejsce łączenia żyłek z dziobową nadbudówką (te pionowo od do tylnej części nadbudówki), nie mogłem przykleić na styk, to przykleiłem miedziany pierścień, przewlekłem je i przykleiłem glutem. Widać to trochę na dwóch ostatnich fotach.

Rutek - cieszę się że się podoba, Twój powstaje znacznie wolniej, ale pewnie będzie też bardziej dopieszczony. Jak zaczynałem to moje umiejętności były słabsze niż teraz, wyszedłem trochę z wprawy. Teraz widzę że elementy wychodzą mi lepiej niż na początku, ale mimo to nawet nie próbowałbym robić bulai w tej skali. Aż strach pomyśleć jak będzie wyglądał Twój okręcik w tej fazie co mój teraz. :spoko:

Mało części zostało, wyścig z czasem trwa. Mój leń też pewnie nie pomaga :)

Na paru zdjęciach na sucho postawione maski dział z wystającymi lufami, położyłem je tylko do zdjęcia więc nie przejmujcie się ich położeniem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Witam

Budowa Błyskawicy skończona :).
Model zacząłem w czerwcu, skończyłem 30 stycznia. To mój pierwszy skończony okręt w życiu, pierwszy w którym bawiłem się w druty i linki oraz lufy inne niż z pomalowane zapałki i krzywe spinacze :) Do tego zrobiony po kilkuletniej przerwie w klejeniu.

Model kleił się praktycznie bezproblemowo (jedyny problem to wielkość elementów, ale nikt nie zmuszał mnie do robienia go w 1:300... ). Wszystko pasowało (no może tylko burty, ale do końca nie wiem czyja to wina :) pewnie moja.. ), nie kleił się jednak sam i musiałem mu pomóc. Wielkie brawa dla Autora opracowania, będę je stawiał jako przykład "idealnie opracowanego modelu" i polecam każdemu okrętowcowi.
Model zacząłem tylko i wyłącznie dzięki dołączeniu ciętych laserem wręg (to dla przeciwników tych wynalazków ;-) ). Po przyniesieniu modelu do domu, postanowiłem je sobie wypróbować i po 15 minutach miałem szkielet :) - a później to już z górki :D.

Zdjęcia autorstwa Piterpanzera, zrobione na spotkaniu w Osowie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziękuję za uwagę. Czekam na pytania i krytykę (czy obelgi, jak zwał tak zwał :) ). Szczególnie zależy mi na pochwał... tzn krytycznej opinii Gości z loży dla VIPów. Ostatnie rzędy dla NJM jakby mnie mniej obchodzą :)
A teraz wracam do latadeł :D
Awatar użytkownika
pulpetto
Posty: 672
Rejestracja: pt sty 30 2004, 9:26
Lokalizacja: Radom
x 20

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulpetto »

NJM to raczej nie jestem, a do VIP-ów jeszcze mi daleko, ale powiem, że zrobiłeś kawał dobrej roboty. Śliczna Błyskotka. Gratuluje modelu.
Pozdrawiam
Klub Modelarsko-Historyczny Sokół Radom
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1062
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 131

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Bardzo ładny model. Jedyne, do czego bym się przyczepił, to osłony pomostów z brezentem. Wyglądają strasznie pancernie. Lepiej byłoby zrobic reling i okleić go cieniutkim papierem, np. zwykłym papierem śniadaniowym. Efekt byłby znacznie lepszy.
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Gratulacje bardzo ładny modelik powstał. Fajnie wyszło Ci olinowanie, a wiem jakie to trudne. Według mnie wykonanie poprawnego olinowania to jedna z trudniejszych czynności przy budowie okrętów.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Dzięki wszystkim za krytykę i pochwały :)

QN - masz rację. Jednak w momencie kiedy powstawały planowałem po prostu skleić model. Dawno nic nie skończyłem więc to było dla mnie wyzwanie samo w sobie. W wycinance są dwie wersje, te i na ofsecie. Wybrałem jednak te, bo te cieńsze są szare i nie podobały mi się w tej postaci.
Dopiero po zrobieniu tych elementów zaczęło mi troche odbijać i bawić się w jakieś dorabiane poręcze, gril itp dodatki.
Teraz bym pewnie coś z tym zrobił.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Gratuluję, fajnie wyszedł Ci ten niszczyciel.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Łosiu , piękny modelik , chciałem napisać wcześniej , ale by było, że za jakiego VIPa się uważam . ;-)
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Dzięki :)
Kto jak kto, ale Ty Grzegorz jak najbardziej się zaliczasz do VIPów :)
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

ViP- chyba taki - Vino i Piwko :haha:
ODPOWIEDZ