[Relacja - reaktywacja] SBD-3 Dauntless - AH

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

Ja bym byl raczej za odrobinka czerwonego. Dzięki niemu kolor delikatnie zgnije i straci tą jaskrawość. Pisząc odrobinkę mam namyśli naprawdę pół kropelki w zależności od ilości farby.
Wiem że to brzmi dziwnie.. jednynie moge powiedziec że sam tak robiłem i byłem bardzo zadowolony :)
Nie wiem jaki to jest u Ciebie dokładnie kolor bo aparat zakłamuje, ale wydaję mi się że bedzie ok.

Pozdrawiam
Piter Cz.
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 07 2006, 17:41
Lokalizacja: Szczecin/Katowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter Cz. »

Dziękuję Wam za podpowiedzi:)
Poeksperymentuję trochę z tą zielenią. Skłaniam się raczej do domieszki białego jak zaproponował Rutek63, ale pobawię się także z innymi kolorami zaproponowanymi przez Was.
Zobaczymy co z tego wyjdzie:)
Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi
Awatar użytkownika
Łukasz K.
Posty: 925
Rejestracja: wt paź 07 2003, 18:08
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz K. »

Biały moim zdaniem za bardzo rozjaśni ten kolor. Ja bym dodał, jak pisze -ukash-, odrobiny czerwonego, a następnie w miarę potrzeby czarnego i żółtego (czarny z żółtym daje taki fajny zgniły khaki), a następnie ewentualnie rozjaśnił białym, gdyby kolor wyszedł za ciemny. :) Powodzenia przy testach. :)
Piter Cz.
Posty: 34
Rejestracja: pn sie 07 2006, 17:41
Lokalizacja: Szczecin/Katowice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter Cz. »

Witam po dość długiej przerwie!
Postanowiłem oderwać się na chwilę od drobnicy wnętrza kabiny i zrobić mały skok w bok:) A mianowiecie zabrałem się za osłone silnika. Jest to element dość trudny ze względu na obły kształt, wnęki karabinów maszynowych i wlot powietrza "wpuszczony" w osłonę.

Tu zdjęcie oryginału:
Obrazek

Jak widać osłona jest idealnie wyprofilowana i obła. Zdjęcie przedstawia eksponat muzealny, ale te wojenne nie różniły się wiele (były bardziej brudne...)
Pozwolę sobie lekko pomarudzić na wydawcę. Nie podobaja mi się slady eksploatacji na osłonie. Podział blach (zwłaszcza w przedniej części) zupełnie uniemożliwiał powstanie obtarć, jakie niestety zostały umieszczone na elementach. Ostatecznie te obtarcia utrudniają niesamowicie ukrycie krawędzi lączenia elementów. Wygląda wręcz na to, że są to slady powstałe wskutek nieumiejętnego klejenia:P

No dobra, dość marudzenia! Do dzieła! Kilka zdjęć z klejenia. Pierwsze segmenty zostały sklejone na styk, później usztywnione od wewnątrz paskami papieru. Kleiłem na styk, by dalo sie dodatkowo wyoblać elementy juz sklejone:

Obrazek Obrazek

A tu element wstępnie polakierowany za pomocą aerografu rozcieńczonym lakierem nitro. Gruba warstwa lakieru podczas szlifowania uniemozliwia zeszlifowanie druku z części:

Obrazek

Wreszcie wyszlifowane i wyretuszowane wstepnie pędzelkiem elementy. Następnie przygotowałem element do delikatnego retuszu aerografem mocno rozcienczoną przez co niekryjącą farbą:

Obrazek Obrazek

A tu już efekt końcowy po polakierowaniu lakierem matowym. Dodam, że lekierowałem matem firmy Vallejo. Nie tylko ja uważam, że farby tej firmy są najlepsze, ale to wątek na inny temat!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I jeszcze kilka zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek



Efekt nie jest najgorszy, jednak nie mogę sobie wybaczyć tego, że nie zeszlifowałem czarnych krawędzi przednich segmentów. Tych linii tam nie powinno być, a mimo retuszu je widać:/ Gdyby mi się chciało i miał druga wycinankę to bym może skleił ta osłone jeszcze raz....

W razie jakichś pytań chętnie odpowiem:)
Trudno nadać sens porządkowi, który dzieje się wbrew rozumowi
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Tylko tyle jestem w stanie powiedzieć...
Pozdrawiam :pice:
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

OOOO KU..WA!!!!!! normalnie nic innego mi nie nachodzi na język jak to zobaczyłem....dałeś czadu i to po całości!!!!

ehhh normalnie nie moge się pozbierać :/

tylko widać że polakierowany element minimalnie zżółkł, może to tylko wina zdjęcia, ale raczej nie. widać sporą różnice między kolorami...ale nie będzie tej różnicy jeżeli polakierujesz cały model a pewnie tak będzie. napisz coś więcej o tym aerografie i jakich farb używałeś, wszystko tak jak lakier firmy Vallejo?? to akryl ten lakier??

kurde tak naprawde myślałem, że jestem dobry w te klocki, ale skutecznie mnie wyprowadziłeś z błędu tym co pokazałeś!!

pozdrawiam i zazdroszcze
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 334
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Ależ technika - efekt jest powalający. Warto było długo czekać na update Piter. I jeszcze przystępnie wyjaśnione ... Internet to jednak dobrodziejstwo :) Czekamy cierpliwie na więcej Mistrzu !
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

The szok. Czy wnętrze osłony będzie malowane czy jeszcze się cos tam wkleja?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Internet to jednak dobrodziejstwo
No nie wiem. O ile łatwiej i przyjemniej żyje się w nieświadomości własnej cienkości :D
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ecivic
Posty: 25
Rejestracja: pn paź 30 2006, 8:18

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ecivic »

Czy widział ktoś moja szczękę???? :shock: :shock: :shock: :shock:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
ODPOWIEDZ