Ju 87 G1 Stuka "tank buster" // 1:72

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

qsy

Ju 87 G1 Stuka "tank buster" // 1:72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qsy »

witam, z uwagi iz to moj pierwszy post na forum chcialbym sie przedstawic. nazywam sie Maciek.

aktualnie na warsztacie mam Ju 87 G1 Academy. korzystam z blaszek eduarda. niestety wychodzi brak doswiadczenia (mam 17 lat) i nie mam pojecia jak wyglada [w kolorze] ponizsza czesc wnetrza. chodzi szczegolnie o karabin
Obrazek

z gory dziekuje za okazana pomoc

ps. jezeli ktos ma i moze mi udostepnic jakies materialy odnoszace sie do sztukasa bylbym wdzieczny [osobiscie korzystam z ksiazki Ju87 Stuka in action wydawnictwa squadron/signal publications]
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Witaj na forum.

Niestety nie mam nic konkretnego o malowaniu wnętrza Ju 87 ale w Mini Replice były artykuły o budowie tego samolotu w kilku wersjach. Generalnie to sciany kabiny i podłoga malowane były kolorem RLM 66 - pactra A86, panele boczne na czarno a karabin gun metalem lub czarnym.

Czy możesz wykonać zdjęcia swojego modelu i zamieścić je na forum?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

Co do kolorów to Tempest ma chyba racje. Mniej więcej takie kolory by mi wychodziły. Mam trochę materiałów o tym samolocie. Jeśli potrzebujesz jakiś szczegółów budowy to proponuje kontakt na pw. No i przyłączam się do prośby o fotki modelu :food:.
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
qsy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qsy »

dzieki za odpowiedzi. przy czym mam zdjecia tablicy i jest ona malowana RLM66 tak wiec nie wiem czy malowac na czarno panele boczne.
Obrazek

ps. moze ma ktos skany tych artykulow :?:

pps. zdjecia modelu wstawie w poniedzialek. aktualnie nie mam zandego a nie dyspnuje cyfrowka :x
qsy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qsy »

zgodnie z obietnica wklejam pare fotek. niestety fotograf ze mnei zaden i foty sa jakie sa. dodam ze wszystkie blaszki byly lutowane (normalna lutownica transformatorowa 65W) widac to np na ostatnim foto. w karabinie lufy z plastikowych wymienilem na kawalki igiel. poradzcie jak pomalowac bo na prawde nie mam pojecia. acha, pewnie zostany ochrzaniony za tablice. nie wiem co mnie skusilo zebym zamiast kliszy nie wstawial nic tylko pomalowal

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Karabin pomaluj gun metalem. Dlaczego tarcze zegarów sa białe? Na zdjęciu które sam zamieściłes widać, że powinny być czarne.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
qsy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qsy »

ok karabin gun metal. thx.

wlasnie sam sobie sie dziwie. przedobrzylem w tym momencie :-? :oops: a teraz ciezko jest to poprawic i chyba bedzie musialo zostac :evil:
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3195
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 97

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Nie przejmuj się. Sam kiedyś pomalowałem "zegary" na biało co doprowadziło mojego kolegę z akademika bedącego zaawansowanym lepiaczem samolotów do ataku smiechu, przy którym diabelski chichot to anielski spiew. Co prawda przez internet nie słychać ale posta piszę w absolutnej ciszy. Nastepnym razem zrobisz czarne choc akurat w Ju-87 kabina jest mocno przeszklona i bedzie to chyba mocno widać.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
piotter
Posty: 203
Rejestracja: ndz lis 20 2005, 14:42

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotter »

Cześć

Zegary są chyba " do uratowania". Nanieś na nie małą kropelkę błyszczącej czarnej farby i jak podeschnie to delikatnie " podrap" ostrą igłą - efekt niezły.
Ja swoje zegarki malowałem kiedyś różnymi kolorami, ulubionym był żółty - tu dopiero było co oglądać. :D :D
Karabiny proponuję najpierw pomalować na czarno ( tym bardziej, że tak były oksydowane prawie wszystkie i wszędzie :) ), a potem delikatnie je pociągnąć suchym pędzlem właśnie gunmetalem - najlepiej metalizerem.

Drobne uwagi: moje propozycje to tylko propozycje - zrobisz jak zechcesz :). Jeśli jednak się skusisz - pamiętaj żeby ZAWSZE wypróbować takie ( nie tylko moje ) rady na boku. W razie czego nie ucierpi model.

Czy to twój pierwszy "plastik" ?
Jeśli tak to uzbrój się w cierpliwość i powodzenia!
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...
sq2ihw
Posty: 106
Rejestracja: czw lip 14 2005, 14:57
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sq2ihw »

Powitać :)
Zgodnie z obietnicą materiały o tym samolocie zamieściłem na serwerze. Oto linki:
Część 1(około 60MB)
Część 2(około 50MB)
Materiałów jest tam bardzo dużo, są to zdjęcia z czasów 2 wś i obecne z muzeów. Jest też tam parę zdjęć modeli znalezionych gdzieś w necie.
Co do modelu to nie wygląda to źle. Więcej da się powiedzieć w momencie jak będzie kadłub. Mam nadzieję że dalej będziesz jakieś zdjęcia pokazywał.
Pozdrawiam
Jarek

Niniejszy post jest zgodny z dyrektywami UE, a pisząca go osoba przeszła odpowiednie szkolenia i pozytywnie zdała egzaminy dające uprawnienia w zakresie pisania wiadomości w internecie.
ODPOWIEDZ