*[Relacja/Samolot] F-16

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sztybciu
Posty: 56
Rejestracja: czw lis 17 2005, 10:17
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztybciu »

Aha. I jeszcze w TV jakiś koleś z "Skrzydlatej Polski" powiedział, że te samoloty tak mają, bo są nowe i (nie pamiętam dokładnie) "niedotarte" czy "niedoszlifowane" :-? . Że jak, że co? Dla mnie ta sytuacja jest jakaś podejrzana, kilka usterek w tak krótkim czasie. No, no...

Ogólnie temat jest bardzo interesujący, wartoby założyć nowy wątek niż ciągnąć go w relacji uriego. Ale ja nie mam teraz czasu, idę spać, wykłady są rano, ech :roll: ...
A kto umarł, ten nie żyje... a czy mogą być wyjątki?
RAV
Posty: 33
Rejestracja: pt wrz 10 2004, 23:57
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAV »

W sprawie stateczników poziomych warto dodać wyjaśnienie. Zdjęcie z hali montażowej pokazuje F-16B Block 5 lub 10. Te serie miały usterzenie poziome o mniejszej powierzchni. Od Blocku 15 przedłużono cięciwę usterzenia w tył - pojawił się więc ścięty narożnik, a krawędź spływu przestała być równa z krawędzią hamulca aerodynamicznego.
Awatar użytkownika
uri
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24 2005, 11:19
Lokalizacja: lubelskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uri »

Dzięki za wyjaśnienia. Na lotnictwie to się znam jak kot na gwiazdach ale co nieco zrozumiałem :).

A co do sytuacji to fakt trochę nie patriotyczna ale cóż decyzja o klejeniu zapadła wcześniej, a jakby co to się przemaluję :).
A dziś rano w radiu słyszałem że jeszcze nikomu nie udało się zestrzelić F-16 pewnie dlatego że nie trzeba do nich strzelać, same wracają do bazy zaraz po starcie <hahaha> :):):).

Panie strzeż mnie przed przyjaciółmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Człowiek jest tyle wart ile może dać z siebie innym.
Awatar użytkownika
-ukash-
Posty: 96
Rejestracja: czw sie 25 2005, 0:43
Lokalizacja: Pruszkow
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -ukash- »

No i pięknie wychodzi :)

Tak dodam że ruszyła strona F-16 www.f-16.pl przy której w ostatnich dniach troche siedział mój brat( Poprawa błedów). Co prawda nie jest dobrym źródłem dokumentacji dla modelarza, raczej suche fakty dla laików. Jest za to fajnie rozwiązana graficznie. F-16 ładnie się komponuje z niebem, jakby leciał w powietrzu, a przy okazji można go sobie obejrzeć ze wszystkich stron. Postaram sie wyciągnąc od Brata ten skrypt na obracany samolot. myśle że może to być świetny sposób na prezentacje modelu.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Sztybciu
Posty: 56
Rejestracja: czw lis 17 2005, 10:17
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sztybciu »

A tak poza tym, to nasze efki miały mieć jakieś takie dziwne wybrzuszenia na styku skrzydeł i kadłuba, które niby zwiększają zwrotność samolotu i kilka innych parametrów lotu :kazanie: . Jednakże zauważyłem w TV, że nasze pierwsze samoloty nie miały czegoś takiego i wyglądały jak standardowe modele :-? . Czy te "kasetony" czy "pudła" (nie wiem jak to nazwać) będą dopiero przyczepiane czy tylko pierwsze "jastrząbki" tak mają?
A kto umarł, ten nie żyje... a czy mogą być wyjątki?
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

nikomu się nie udało bo F-16 nie bierze udziału w walkach powietrznych tylko odpala bomby sterowane laserowo i wraca skad przyszło...

ale może juz przestańmy mówić o tych gruchotach z ameryki :lol:
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Rafal.tbg
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 05 2006, 22:40
Lokalizacja: Tarnobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rafal.tbg »

Sztybciu pisze:A tak poza tym, to nasze efki miały mieć jakieś takie dziwne wybrzuszenia na styku skrzydeł i kadłuba, które niby zwiększają zwrotność samolotu i kilka innych parametrów lotu :kazanie: . Jednakże zauważyłem w TV, że nasze pierwsze samoloty nie miały czegoś takiego i wyglądały jak standardowe modele :-? . Czy te "kasetony" czy "pudła" (nie wiem jak to nazwać) będą dopiero przyczepiane czy tylko pierwsze "jastrząbki" tak mają?
Te "pudła" to w istocie są konforemne zbiorniki paliwa, o łącznej pojemności 1700 dm3 paliwa. Najwyraźniej mogą być mocowane opcjonalnie.
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 334
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Rafal.tbg pisze:
Sztybciu pisze:A tak poza tym, to nasze efki miały mieć jakieś takie dziwne wybrzuszenia na styku skrzydeł i kadłuba, które niby zwiększają zwrotność samolotu i kilka innych parametrów lotu :kazanie: . Jednakże zauważyłem w TV, że nasze pierwsze samoloty nie miały czegoś takiego i wyglądały jak standardowe modele :-? . Czy te "kasetony" czy "pudła" (nie wiem jak to nazwać) będą dopiero przyczepiane czy tylko pierwsze "jastrząbki" tak mają?
Te "pudła" to w istocie są konforemne zbiorniki paliwa, o łącznej pojemności 1700 dm3 paliwa. Najwyraźniej mogą być mocowane opcjonalnie.
I mamy je dostać do końca 2008 roku - tak przynajmniej jest w kontrakcie. Proponuję na tym zakończyć dyskusje na temat polskich F-16 bo nam się zrobi temat rzeka i przy okazji wyniknie parę kłótni. Uri czekamy na ciąg dalszy :)
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

Marzen pisze:
I mamy je dostać do końca 2008 roku - tak przynajmniej jest w kontrakcie. Proponuję na tym zakończyć dyskusje na temat polskich F-16 bo nam się zrobi temat rzeka i przy okazji wyniknie parę kłótni. Uri czekamy na ciąg dalszy :)
i przyślą je pocztą zeby w locie nie odpadły :haha:

sorki musiałem to napisać :haha:
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Awatar użytkownika
uri
Posty: 179
Rejestracja: sob wrz 24 2005, 11:19
Lokalizacja: lubelskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uri »

Witam ponownie

Troszkę czasu minęło ale przy okazji mieliśmy ciekawą wymianę zdań na temat polskich 16 i ich walorów technicznych i niezawodności :chytry: .

Ale wracając do relacji, poskładałem troszkę uzbrojenia.
Dokładnie rzecz nazywając sześć bomb (bo to chyba bomby) gotowych jest do podwieszenia :) tylko jeszcze nie ma zaczepów :).

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak wyglądają bomby,dopiero na zdjęciu zauważyłem w dwóch niedokładny retusz obiecuję że poprawię :):):)

Zrobiłem również klapy podwozia i zacząłem przygodę z samym podwoziem przy który więcej siedzę i zastanawiam się co jak i gdzie :).
Ale trzeba tak jeżeli chce się wszystko poskładać tak żeby to wyglądało w miarę realistycznie.

Obrazek

Kalpy z hakiem a pod spodem wnęki podwozia

Obrazek

Oprócz w/wym. elementów powstają pomału "uchwyty" rakiet czy jak je tam zwą :)

Obrazek
Obrazek

Wieszaki ( tak je nazwijmy) po prawej wykonane są metodą tradycyjną tzn. po wycięciu części zostały pozaginane i posklejane (retusz poprawię a przynajmniej spróbuję bo jest tragiczny w tej wyrzutni drugiej od prawej) ale ponieważ nie byłem zadowolony z efekty postanowiłem dwa następne wykonać metodą w której miejsca załamań zostały porozcinane i później poskładane. Efekt można obejrzeć na fotce. Osobiście uważam,że metoda druga jest lepsza choć dużo bardziej pracochłonna ale przecież nam się nigdzie nie śpieszy :).

Obrazek
Obrazek

I rzut oka na kabinę i osłonę karabinu, pod spodem widać lampki sygnalizacyjne które udało mi się zamienić miejscami :).
Zielona powinna być z drugiej strony.

C.D.N. niebawem

Panie strzeż mnie przed przyjaciółmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Człowiek jest tyle wart ile może dać z siebie innym.
ODPOWIEDZ