[KONIEC] Smit Rotterdam 1:83

modele oraz technika

Moderator: kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

[KONIEC] Smit Rotterdam 1:83

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Witam wszystkich w kolejnej mojej relacji z budowy, tym razem będzie to model wielkiego holownika oceanicznego Smit Rotterdam na podstawie zestawu firmy Billing Boats w skali 1:83.
Fotka poniżej pokazuje jak powinien wyglądać wykonany model

Obrazek

Wymiary modelu to: 90 cm długości, 50 cm wysokości i 20 cm szerokości - kadłub wykonany będzie metodą poszycia listewkowego na wręgach, nadbudówki drewniane, wyposażenie pokładu mieszane - drewno, metal i plastik.
Oryginalna jednostka tego typu wygląda tak:

Obrazek

Zestaw Billing'a to wielkie pudło
Obrazek
zawierające wewnątrz to co widać poniżej
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oraz laserowo wycięte wręgi
Obrazek

Model oczywiście będzie wykonywany jako pływający z uwzględniem czynności wykonywanych przez niektóre urządzenia pokładowe.
Ostatnio zmieniony pt sie 21 2009, 14:44 przez Tomasz D., łącznie zmieniany 5 razy.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Jest , Jest , zająłem pierwsza grzędę . Hurra , udało się , ufff

Obrazek

Widzę Tomku turbulencje znad gwizdka czajnika były Ci przychylne! Cieszę się , że posmakujesz budowy zestawu Billinga tego pięknego holownika . Daje on duże pole do popisu , a radość ma podwójna , gdyż model w dobrych rekach , a skoro to już drugi Smit na forum , to można mówić o mikro serii Smicików :cool:
Ostatnio zmieniony sob sie 26 2006, 16:16 przez Grzegorz75, łącznie zmieniany 1 raz.
drBartez
Posty: 32
Rejestracja: sob lip 01 2006, 15:52
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: drBartez »

Zapowiada się extra relacja.

Można wiedzieć ile taki model kosztuje bo za chiny ludowe nie moge na tej stronce żadnego cennika wyszukać :)

Pozdro Bartek
Obecnie pracuje nad 4TP.
Prace nad T35/85 zawieszone !
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

cennik większości modeli tej firmy i jeszcze innych firm można znaleźć na http://www.safari.pl
ArturN
Posty: 126
Rejestracja: pn lut 27 2006, 12:42
Lokalizacja: Opole

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ArturN »

Tomek pieknie :) Smith Roterdam plywal w Rudzie Slaskiej ;) i wykonywal go tez Michal Daranowski. Zanim zaczniesz budowac model posciagaj sobie duzo fotek z netu lub z innych zrodel :) Ten model mozna pieknie zwaloryzowac bo z zestawu to tak ciutke pustawo wyglada, goraco polecam :) ster strumieniowy. Mi on sie bardzo przydal na ostatnich zawodach i dostarcza sporej frajdy przy manewrach. Co do tylnego nadburcia pomysl jak je wzmocnic te smity roterdamy z ktorymi sie spotkalem mialy zawsze klopoty z pekajacym tylnym nadburciem. Wiecej szczegolow na pewno moze dostarczyc Michal Daranowski :) Powodzenia przy budowie
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Dobrze, że Billing Boats nie robi pływającej pancerki w 1:200 bo bym tu przez Ciebie i Grzesia zjadł monitor. Powodzenia w budowie - ja zostaje przy swojej kabinnie prysznicowej :)
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Dzisiejsza niedziela okazała się bardzo pracowita, udało mi się zmontować cały szkielet - elementy szkieletu klejone były klejem do paneli podłogowych, który ma tę zaletę że szybko schnie i tworzy mocną spoinę.

Obrazek
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Tomku mam pytanko :
Jak się ma konstrukcja kadłuba do wcześniej widzianych na forum produktów BB ? Nie widzialem by Grzegorz dłubał cokolwiek przy szkielecie bo były to odlewy. Poprostu jestem ciekaw .
Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

To proste, część modeli z oferty BB ma kadłuby odlewane, a częśc nie i ten właśnie należy do tych drugich, nie wiem czy czasami związku z tym nie ma to że ten model należy do dość starych w ofercie billinga i właśnie w tej chwili dostępna będzie seria limitowana (nie wiem ile sztuk), a potem model będzie wycofany z oferty.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Dzisiejsze popołudnie to wycinanie i dopasowywanie pokładów

Obrazek
ODPOWIEDZ